Čím se maže hřídel pro ložiško spojky?

Od: Datum: 13.02.15 20:11 odpovědí: 5 změna: 14.02.15 14:10

Ahoj všem, čím přesně se maže hřídelka, po které se vysouvá ložisko spojky, přeci se tam nenasazuje jen tak na sucho ne? Jinak mi je jasný, že s mazáním se to tam nesmí nějak přehánět, aby se to nedostalo na lamelu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.15 21:17

dle mě je to jedno od plastický vazelíny až po tu grafitovou nemáš co pokazit

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.02.15 21:46

Ložisko sa neposúva po hriadeli,ale je uložené v púzdre cez ktoré ide hriadeľ.

Datum: 13.02.15 23:38

Používám takovou čiromléčnou TRW na čepy předních brzd. vždy mi zbyde pytlík. Má vysokou teplotu bodu skápnutí a tak i při přehřátí spojky nemůže ukápnout na lamelu, jinak se to opravdu s mazáním nepřehání, ale správně se maže a na sucho být nesmí, jinak pedál zadrhává a není cit.

Nesplést s TRW na bubny brzd (taková šedá dost hustá). Tu nee.

Datum: 14.02.15 10:09

Axiální ložsko spojky má většinou stálou náplň plastického maziva. A ta lamela po mrkvi zpravidla jezdí na sucho. U starých škodovek se stávalo, že prdla ségrovka v převoduvce a jezdila mrkev i s lamelou, nebo že jak se tomu hýbat nechtělo, docházelo k nerovnoměrnému otěru lamely.

Od: gumid
Datum: 14.02.15 14:10

Lamela po mrkvi sice jezdí nasucho, ale ložisko, které stalčuje přítlačík jezdí po komínku a ten se maže. Může se namazat i ten vícehran, aby i lamela měla lepší chod.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.