Přihlášení a propadlý občanský průkaz

Od: Datum: 11.02.15 18:26 odpovědí: 14 změna: 12.02.15 13:30

Zdravím,

před týdnem jsme koupil auto. Na dopravní magistrátě mi zjistili, že je občanský průkaz prošlý, auto mi nechtěli přihlásit. Zkoušel jsem ještě řidičák, ale ten není brán jako doklad totožnosti, protože na něm neni uvedena adresa.
Již mám zaplacenou evidenční kontrolu, která platí 14dní a kupní smlouvu, která platí deset dní. Je nějaké řešení jak nahradit občanský průkaz? Bude mi stačit potvrzení o občanském průkazu a např. řidičák. Má s tím někdo nějaké zkušenosti. Děkuji za pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 11.02.15 18:32

PAS by měl plně nahradit OP, ať už ztracený či prošlý.

doplněno 11.02.15 19:12:

čtu si tak různé články a našel jsem podmínku "platný doklad totožnosti nebo živnostenský list či koncesní listinu, výpis z OR" - pokud jste tedy fyzická osoba, pak PAS je dostačující

doplněno 12.02.15 08:56:

Pas si uděláte jen díky OP - pokud nemáte OP platný, pas vám nikdo neudělá.

Pokud by mi někdo řekl, že PAS nemůže použít, že je třeba OP, požadoval bych písemné vyjádření. Z logiky věci je to totiž hloupost - PAS je v EU víc, než kartička OP... která už nebude mít vlastně žádné důležité údaje mimo jméno a příjmení... Někdy totiž "nelze" znamená "já to neumím-nevím-neznám"

Ohodnoceno: 0x

Od: voky
Datum: 11.02.15 22:06

Já si taky myslel, že pas je dostačující. Ale každý úředník říká něco jiného. Na czechpointu mi úřednice říkala, že mi plnou moc ověří pouze z občankou a na dopravním magistrátu, že stačí pas plus doklad o propadlém občanském průkazu. Problém je, že nemám ani pas. Takže bych si ted honem musel udělat rychlo pas.

Od: buss®
Datum: 11.02.15 18:42

Víte to týden, tak jste měl jednat, ostatně se hovoří o náhradním dokladu, a co Potvrzení o OP? A úřad nemá problém nahlédnout do evidence obyvatel, a registr by s ní měl být propojen. A co pas?

Datum: 11.02.15 22:10

Týden to vím, ale bohužel jsem neměl možnost se dostavit na městský úřad. Dnes jsem tam byl a OP mi stejně přijde až za měsíc. Což nic neřeší. Potvrzení o OP mám, ale to je k ničemu. Na úřadech to pro ně neni doklad. Pas by měl být údajně použitelný právě s potvrzením u OP. Ale každý úředník říká něco jiného.

Datum: 11.02.15 18:42

Co to je za kurv*? Já teď taky řešil přepis auta. A taky občanka propadlá a jen náhradní doklad. Ale já to řešil jinak a asi i složitěji. Plná moc kdy ji byl ochoten ověřit jen notář na poště na czechpointu na základě řidičáku ani náhradního dokladu OP to nechtěli udělat. No nechal jsem tedy ověřit plnou moc, poslal ji prodávajícímu a ten to šel u nich přepsat. A v kupní smlouvě taky jen řidičák. Ono na co taky kur*a adresu není vůbec směrodatná.

Upozornění od sys ladinpraha 11. 02. 2015 20:00:47
!Pravidlo Z2: je zakázáno psát vulgárně, napadat, urážet uživatele, používat urážlivý nick.
Takhle to už možná pochopíš.

Datum: 11.02.15 18:48

zztope, prosím, nešlo by to bez těch slov s hvezdičkou?

Co když ta úřednice je manželka někoho známého?

doplněno 11.02.15 19:08:

zztope. špatně čtete, nebo nechcete správně číst?

bez těch slov s hvezdičkou...

Datum: 11.02.15 18:51

Jo bez hvězdiček by to šlo, ale myslíš že by to prošlo zdejší cenzurou?

V mém případě nebyla ničí známou to vím, protože to jsme řešili kvůli plné moci.

A na adresu českého úředního šemíka s honimírem jdou adresovat jen sprostá slova.

Datum: 11.02.15 22:12

Vám ověřili plnou moc bez občanky? Já to taky zkoušel na czechpointu a tam mi úřednice tvrdila, že by to nešlo udělat ani s pasem.

Datum: 11.02.15 20:53

Voky jen malý dotaz ,jak platí kupní smlouva jen deset dnů? To jako po deseti dnech musíte auto vrátit?

Upřesnění-kupní smlouva bude platná aý do doby než Vy to auto prodáte další osobě,třeba rok nebo taky desetlet!

ZZtop není to trochu opačně?

Ten úředník ,který Vám nevzal propadlou občanku za Vaší neschopnost nemůže!Je to jen Váš problém,že Vy nejste schopen zavčas vyměnit občasnký průkaz!Pokud byste toto udělal-nemusíte tu kur... a nadávat na neschopnost úředníků,ale jen a pouze sám na sebe!

doplněno 13.02.15 16:38:

Trochu máš pravdu,ale přesto,to vidím jinak! Pokud bys zažádal o nový doklad před koncem platnosti,tak tyto problémy nemáš! Já si o nový OP a pak i nový ŘP zažádal 3 měsíce před koncem platnosti a tudíž než jsem dostal doklady nové, tak staré platili a nemusel jsem mít nějaký náhradní doklad který se vydává,jen zapomětlivcům co neví kdy vyřídit nové doklady.

A pro svoji neschopnost potom někteří lidé kydají špínu na kde,co!

Datum: 11.02.15 20:59

diesel: Pleteš si strany. Mně úředník nevzal propadlou občanku já uvízl už při pokusu napsat plnou moc kdy ji nebyli ochotni na poště ověřit na základě řidičáku nebo náhradního dokladu. O novou občanku jsem si žádal asi týden před tím než jsem kupoval auto. Naopak v mém případě úředníkovi na dopravce bylo fuk, že se bude přihlašovat auto jen na základě občanky. A nadávám na úředníky celkově, že se místo snahy o zjednodušení snaží vše zkomplikovat viz nové převody aut. Proč to nejde udělat jednoduše jak třeba v americe? Přišli by o prachy za převody a ekodaň o nic víc nejde.

Datum: 11.02.15 22:21

Přesně! Snaha najít nějaké řešení moc vidět nebyla.

Datum: 11.02.15 22:20

Takže plná moc nemá časové omezení. Někde sem čet, že se auto musí přihlásit 10dní od koupě. Uznávám, že je to můj bordel, že jsem si nechal propadnout OP, ale občas se to prostě stane. A mělo by být aspoň nějaké východisko, a nemluvím o tom, že to ted přihlásit opravdu nutně potřebuju a nemůžu si dovolit čekat měsíc na nový OP. Proč tedy nestačí řidičský průkaz na kterém je fotografie, rodné číslo? Vždyt v kombinaci s papírem o propadlém OP a řidičským průkazem. Je přece jasné, že podle rodného čísla vše souhlasí a jsem to já. A ne, že ted měsíc úředně nebudu vůbec existovat. Nemůžu vůbec nic.

Od: buss®
Datum: 12.02.15 09:53

Pokud není PM omezena na úkon, může být ..., nebo generální, je to na zmocniteli, co do ní uvede. Nečíst někde ale zák. č. 56. Uznává se pas (a v něm je uvedeno bydliště)? V OP je uveden TP, ale kolik lidí bydlí úúplně jinde? Proč nestačí něco jiného? Protože zákon říká, co se předkládá. A řidičák není určen k prokazování totožnosti, i když ho někde uznají, je ovšem též je bez uvedení TP ( a místo něj nelze předložit OP...). Úřadu je přece fuk, že jste si nevyřídil OP, když je to vaše povinnost. Takže proč nad tím bádat? OP lze vyřizovat již 60 dní předem. Možná někde na centrále by šlo vyřídit spíš.

Ohodnoceno: 1x

Od: woky®
Datum: 12.02.15 13:30
Priznavam, ze jsem to podcenil. A ted mam problem. Propadne mi ubytovani v zahranici a ani se tam nemam jak dostat. Je spatny, ze tahle situace je absolutne neresitelna.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.