Lakování - aplikace plniče při nižší teplotě

Od: Datum: 11.02.15 11:36 odpovědí: 4 změna: 12.02.15 09:06

Dobrý den, Rád bych se zeptal jaké hrozí riziko při aplikaci plniče v teplotách nižších něž doporučených 18°C. Šlo by například zahřát plnič aby byla zachována jeho tekutost? Jde o lakování motorky. Předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: aroff
Datum: 11.02.15 22:36

Co je to za plnič? Kolik má složek? Co si představit pod pojmem " teplotách nižších něž doporučených 18°C"?

Rozhodně samotný plnič nenahřívat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.15 07:44

Jedná se o plnič 2K ACRYL FILLER 170 Dvousložkový akrylátový plnič 170. Jde mi o to co se může stát pokud ho aplikuji při teplotě 10°C. Jelikož mám velké prostory a nedokážu je v této roční době patřičně vytopit proto nemůžu aplikovat při 18°C. Další možnost je garáž, jenže není větraná a je tu zdravotní riziko vdechnutí i přes to, že to budu stříkat s lakýrnickou polomaskou. Děkuji za odpověď

Od: aroff
Datum: 12.02.15 08:56

10ºC to už je opravdu málo, těch 15 ºC by se ještě nechalo. Plnič bude špatně tvrdnout a pak je velké riziko, že se vrchní lakování zvedne. Nedělám s touhle Permou, ale bude to podobné ostatním výrobcům. Někdy se staně, že plnič ani nevytvrdne a nedá se pak ani brousit,je furt gumovej. Když ten plnič nahřeješ a foukneš na studený podklad, může se ti to "opotit" a pak loupat. Fakt těch 10 stupňů to už je na lakování opravdu málo, to je škoda materiálu , práce a pak hlavně to šílené sundávání. To bych raději volil tu garáž a nechal škvíru ve vratech, když není odtah.

Kdysi dávno jsem jednomu manikovi stříkal kastli na kozách u něho v garáži, taky nebyla větraná, vysadil jsem jednu tabulku skal z okna, šoupnul jsem tam starou saharu od chladiče, napojil na baterii a už to frčelo. Odtah to mělo celkem slušnej, až na tu červenou trávu na zahradě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 12.02.15 09:06

Jo když stříkáš při nižších teplotách (15-18) použij raději rychlé ředidlo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.