Těsnící kroužek šroubu olejové vany

Od: Datum: 10.02.15 17:48 odpovědí: 7 změna: 10.02.15 20:26

Chtěl bych se zeptat, jaké existují druhy těsnících kroužků výpustného šroubu olejové vany podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny a který je nejlepší a jestli se při výměně oleje musí dát i nový těsnící kroužek výpustného šroubu olejové vany nebo se dá opakovaně použít. Jde mi o to, aby po našroubování výpustného šroubu se starým těsnícím kroužkem nezačal olej prosakovat. Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 10.02.15 17:53

já auto servisuji a tesn. kroužek mi dávají vždy nový.Aspoň podle faktury.

Ohodnoceno: 0x

Od: trtr
Datum: 10.02.15 18:38

Zdravím, těsnící kroužek se dává vždy nový. Co vím, tak existuje kovový s plastovým těsnícím kroužkem, pak měděný s vnitřním gumovým kroužkem a pak obyč měděný. Ten první je dražší a údajně nejlepší, ale osobně dávám přednost měděnému s vnitřním gumovým O kroužkem (strana na které je vidět kroužek, resp. strana se spojem příjde směrem k vaně).

Datum: 10.02.15 19:27

Já dávám obyčejné hliníkové. Než jsem si je nakoupil, tak ten původní, také hliníkový jsem tam prdnul znova. Bez problému. (Felicie).

Datum: 10.02.15 19:41

Také obyčejné hliníkové už 12 let (asi 12 výměn)a stále drží Tam žádný tlak není,tak čeho se obávat?

Datum: 10.02.15 19:40

Mám obyčejnou měděnou podložku,předminule jsem ji před nandáním nahřál švajcem.Mám ji tam minimálně 4 výměny,poslední dvě výměny ji preventivně máznu US těsnění na motory (obdoba červeného "silikonu" na motory Dystyk

Od: trtr
Datum: 10.02.15 20:26

Zdravím, obyčejný měděný žíhat ano, ale ne ten z gumovým kroužkem. ;), ;) Jinak ten kroužek stojí cca 5-10,-Kč.

Ohodnoceno: 1x

Od: fik
Datum: 10.02.15 19:57

Co vím tak jsou měděné a hliníkové

Mělo by se měnit při každém povolení,ale na feldě mám měděný kroužek od doby co to auto mám,a že to bylo výměn a je pořád bez problému

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.