Nehody pojištovna

Od: Datum: 09.02.15 22:39 odpovědí: 11 změna: 10.02.15 20:50

Zdravim

Dnes jsem se střetnul v protijednoucím vozidlem zrcátky. Volal jsem pčr a nakonec to bylo 50 na 50,nedokázal jsem to doargumentovat že on si zkracoval zatáčku... Je to napsaný 50 na 50 a pokuta 500 každej.

A když jsem to řešil s kamarádem automechanikem ze servisu tak nejen že jsem dostal vynadáno a bylo mi řečeno že s pojištovnou to nemá význam řešit že z toho stejně nebude nic akorát majiteli auta seberou bonusy... Dokáže mi to zrcátko sehnat za 800 v elektrice bez daně .. (Obyč za 500)

Skýtá toto řešení něaké riziko či problem? Jeho řešení by bylo o dost lepší jednoduší... dnes jsem sice volal na pojištovnu ale nic jsem ještě neregistroval s tim že zítra zavolam likvidátorovi jen se ptala co to je za značku auta ale žádné kokrétní údaje jesm jí nedal..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.15 23:26

Skýtá toto řešení nějaké riziko či problem? Jaké řešení myslíte? Zavolat policii, zaplatit pokutu a ztrácet čas s pojišťovnou?
Způsob, jaký jste zvolil, je podle uvedených údajů dost nevýhodný. 500 Vás stálo, že jste zavolali PČR. Z havarijního pojištění (máte-li jaké) nedostanete ani korunu kvůli spoluúčasti. Jedině z povinného ručení protistrany, což Vám pojišťovna jistojistě zkrátí kvůli spoluvině. S ohledem na uvedené ceny by bylo bývalo nejlepší zatnout zuby a zaplatit si škodu z vlastní kapsy, případně se dohodnout na nějaké kompenzaci s druhým řidičem (pokud máte škodu jen vy). Jestli to s pojiišťovnou dotáhnout do konce nebo ne, na to je málo údajů (např. účastníci nehody jsou 2 a my známe jen kusé informace jednoho z nich), ale stejně mi vychází, že to co dostanete z pojišťovny bude stačit tak na tu pokutu. Krom jiného jde o to, na kolik si ceníte vlastní čas.

doplněno 10.02.15 00:18:

Takže krom škody na vlastním vozidle jste i spoluviníkem škody na druhém vozidle. V tom případě asi není co řešit a je třeba vše s pojišťovnou řádně dotáhnout do konce.

Já si vloni prošel stejnou anabází (prakticky identická nehoda), ovšem dal jsem včas na dobrou radu a tak se to obešlo bez pokuty. Škody bylo nakonec jen za 300, to by mi to ta pokuta opravdu prodražila.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.02.15 23:41
Učastníci nehody jsou dva oba jsme do toho papíru o nehodě napsali že souhlasime se zaviněním .
Havarijní na auto nemam neboť to nemá význam.
Poškození mam já i on na autě.
Od: sos®
Datum: 10.02.15 05:37

Je dobré si vždy předem prostudovat pojistné podmínky.tedy co ta která pojišťovna platí a co je vyloučeno. Většina lidí má mylnou představu o náhradách a mnohdy se traduje to, co platilo před lety, když byla jen jedna pojišťovna. Já si také připojistil čelní sklo a po několika letech jsem zjistil, že náhradu bych dostal jen při nehodě. Když by šel opilec a hrál si s cihlou, nedostal bych nic. Takže opravdu doporučuji nejdříve přečíct alespoň onen odstavec, co je vyloučeno.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.02.15 08:19
Pokud to budete oba řešit přes pojišťovnu, přijdete o bonusy, takže ve finále se to zrcátko prodrazi daleko víc. Mně se to stalo taky, ale na rovné cestě, magor jel AZ do mého pruhu a ani nezastavil. Plast se sklopil a zůstal celý, jen zrcátko se rozbilo. Sehnal jsem ho za 50 Kč a nalepil silikonem. Za pokutu jsi mohl mít nové.

Datum: 10.02.15 08:40

Davide, jen mládí tě omlouvá, za takovou chybu. Proč jste se nedomluvili na místě?

Pokud nemám argument, že protijedoucí vozidlo bylo na moji půlce a že zavinilo nehodu, tak volám kámoša, aby poradili co dál.

Datum: 10.02.15 20:00
Tak nakonec jsem se dohodl s tim druhym že si to opravíme sami .
Jenom prosim ušetřete se nadávek na mou osobu jakej jsem blbec..
Neber to milane prosim osobně jen proto že to píšu pod tvou odpověď.
Datum: 10.02.15 20:18

Davide, vždyť mne znáč, že já nenadávám. Jen se udivuji, že jsi nazavolal...

Datum: 10.02.15 11:11
Neni pravda ,že při každé škodě berou bonusy!jetřeba si přečist podminky te které poj.Osobne v prubehu roku a pul dve škody do deseti,jedna do dvaceti a bunus zůstal (pro upresneni 2x čelní sklo z pripojisteni k pr a třetí,manzelka skrabla fóbii)
pri rozbitych zrcátkách nema cenu ani hlásit policii ani na poj.-skoro vždy je to půl na půl!tefa pkd není za 30 000kč

Datum: 10.02.15 20:40

mne také paní z pojišťovny říkala, že jedna dvě škody se dají udělat bez malusu, pak už ne, asi i záleží co to bude za škody a taky na náladě pojišťováka a jeho nadřízeného

Od: buss®
Datum: 10.02.15 20:46

Na takovou škodu, prkotinu se P ČR nemusí volat. Jste schopen prokázat, nebo je prokazatelné, že protijedoucí jel ve vašem jízdním pruhu? Měli jste se domluvit. Mohl jste mít za pokutu nové zrcátko.

Od: hoeh
Datum: 10.02.15 20:50

Kupte si kameru do auta a situace už se nebude opakovat. Příště už nemusí jít jen o zrcátka...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.