Pískání kol - stačí přibrzdit. Co s tím?

Od: Datum: 09.02.15 18:21 odpovědí: 5 změna: 09.02.15 21:22

Zdravím,

mám felicii a po výměně destiček a kotoučů mi při lehkém brždění obě kola hrozně pískala..jako bych jezdil s autobusem. Zjistil jsem, že jsem málo zatlačil pístky a tím se nemohly destičky vracet. Podruhé jsem zatlačil pístky až na maximum a pískání při brždění ustalo. Ale nyní když jedu pomalu tak mi obě kola hvízdají. A když lehce přimáčknu brzdu tak hvízdání ihned přestane. Čím t může být?

Všechno jsem promazával v sobotu a při brždění to nepíská, ale při pomalé jízdě ano dokud nešlápnu na brzdu. Což je ještě více otravné, než při brždění kor v tomhle počasí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.15 18:31
avatar

je třeba je rozebrat očistit dosedací plochy pro destičky a rozhejbat plovoucí šrouby http://www.skoda-club.net/for…nich-brzd-skoda-felicie-11673

občas to píská díky nevhodné kombinaci výrobců destiček a kotoučů

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 09.02.15 19:04

Zdravím, tak tak, je třeba vzít šábr-škrabku, stačí nabrousit starší trojúhelníkový pilník na kov a hned je nástroj na světě. Pěkně vyšrabat rez z dosedacích žlábků pro desky ve třmenech a použít mazivo PLASTILUBE (takový malý servisní pytlíček). Prodávají to v každých lepších autodílech, dělá to jak výrobce TRW tak i ATE. Mazat jen dosedací plochy a pak také vodící tyčinky(čepy), na brzdnou plochu nee.

Pokud jste koupil "nekompatibilní desky a kotouče", tak si užijete pěkné trápení, ale musí si to nejdřív sednout, to je tak cca 500-1000 km, pak lze soudit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sirtnt
Datum: 09.02.15 20:52

To vše jsem udělal, dokonce mám na jedné straně i nový držák třmene. A všechno jsem promazal. Vodící plochy destiček se lesknou jako nové a jsou promazané. Najeto mám na brzdách už asi 10 000. Prvně pískaly při brždění a až teď jsem se dostal k tomu to opravit. A leč jsme vše znovu promazal tak to dělá pro změnu při nebrždění.

Datum: 09.02.15 20:58
avatar

de z lehka zatlačit píst brzdiče? pokud ne rozpadaj se zevnitř brzdový hadice a mohlo by to neustále lehce přibrždovat a popiskovat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 09.02.15 21:22

Zdravím, taky možnost, taky musím vyměnit, sice preventivně, ale raději je tam dám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.