Airbag-urvaný kabel-oprava

Od: Datum: 07.02.15 10:51 odpovědí: 9 změna: 08.02.15 12:17

Dobrý den, při demontáži volantu jsem urval kabel(ty 2 drátky) od airbagu, tak se chci zeptat, zda je jedno jak je zapojím zpátky? Je tam nějaká polarita? Jsou to 2 drátky, tak je to 50 na 50. Co by se stalo kdybych to zapojil obráceně? Vystřelil by airbag? Díky Petus

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 07.02.15 11:05

Jedná se o bezpečnostní prvek ve voze - nehrajte si s drátky, nechte vyměnit kabeláž! Asi byste nebyl rád, kdyby vám při přejezdu nerovnosti na dálnici při 130ti km/h vystřelil, že?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.02.15 15:00

Pyropatronu odpaluje 12V. Zkrat drátků nemá vliv na nechtěný odpal. Spíš to pak v nouzi nezafunguje. V patroně je zápalný tavný drátek.

doplněno 08.02.15 11:20:

je to tavný drátek jako odpor. Stejně jako žárovka bez polarity. To není polovodič

Ohodnoceno: 2x

Od: petus
Datum: 07.02.15 18:02

Jo to vím, jen nevím zdali záleží na polaritě nebo je to jedno. Já už to napájel jen to mám zatím odpojené. Díky

Datum: 07.02.15 11:17

koukni na barvu drátů pokud barva stejná je to jedno jak to zapojíš,napoj to letováním a dej smrštovací bužírku

Datum: 07.02.15 12:19

Airbag je bezpečnostný prvok a neopravnény zásach by narobil problémy pri riešení poistných udalosti.

Datum: 07.02.15 13:34

Nevím asi bych toto nepájel ale spojil jen vodotěsnou rychlospojkou !

A každopádně před zásahem-opravou odpojit aku!

Od: trtr
Datum: 07.02.15 15:52

Zdravím, to je typická závada těch, co se nezeptají. Volant je zásadně sundává při odpojené baterii a to tak, že nikdy nesmíte šroub držící volant vyšroubavat úplně(předpokládám, že zadní torxy a patronu a pytlem jste úspěšně demontoval a odpojil tahem k sobě). Škubnutím si buď rozbijete huxu či pravě urvete převodku airbagu, což je třeba 5 000,-Kč, jen za ten blbý kroužek s drátkem. Oprava provést lze, ale je to prasárna největšího kalibru. Tak bych raději využil možnosti nového či bazarového kusu.

Od: petus
Datum: 07.02.15 18:07

přesně tak, málem jsem si rozbil hubu:) S tím šroubem to je dobrá vychytávka. Měl jsem špatné instrukce, že kolečko zůstane na tyči

Od: trtr
Datum: 08.02.15 12:17

Tak pro příště, nikdo neví vše, ale když nevím či si nejsem jistý, tak se zeptám (je-li možnost). ;), ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.