Škoda Octavia předělávka na 4x4

Od: Datum: 07.02.15 09:10 odpovědí: 7 změna: 07.02.15 18:31

Ahoj,

chci se zeptat, koupil jsem si rok jetou Škodu Octavii RS. Chci si jí předělat na 4x4. Po přečtení pár článků jsem zjistil, že stejný motor, jako má RSo, tak má Škoda Octavia Scout. Nestačilo by vzít potřebné komponenty z nějaké bouračky scoutu a předělat mou Octávku na 4x4?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.15 09:20
Myslíš celý podvozek, elektroniku, převodovku? Není jednodušší a levnější koupit ctyrkolku rovnou? Tedy pokud ti nevadí, ze ctyrkolku vyuzijes pár dni v roce a po zbytek roku budeš dotovat navýšeni spotřeby, servis gumy atd?
Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.02.15 09:40

Pohon 4x4 není dobrý jen na vyjetí na kopec při zledovatělé vozovce. Když si např. sjedeš v Mitsubishi Lancer Evo, tak ti bude hned jasné, že pohon 4x4 zde není použit pouze na tento účel. Ale i na suchu by pouze přední náhon měl problém s trakcí a to nejen v zatáčce. Výkonější vozidla totiž používájí pohon 4x4 pro lepší přenos síly na vozovku i při ideálních podmínkách.

Datum: 07.02.15 13:38
To by musel být stálý pohon všech kol, což škodovka nemá, takže na běžné ježdění je ctyrkolka zbytečná, v běžném provozu k ničemu. A dost to leze do peněz. Něco jiného to je u auta "na hraní ", ale škodovka zase na hraní není ideální, má velké previsy karoserie . Nakonec dobře se dá vyhrát i s predokolkou.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.02.15 18:31
Já najezdím dost po okreskách a na čtyřkolu nedám dopustit a to HLAVNĚ když není sníh,neboť s tím počítám,ale když na suché silnici vletím za zatáčkou do bordelu co vytahali těžaři nebo jezeďáci, ten 1L/100 navíc mi přijde směšný.
A v zimě lovím ze stoky předokolkáře...

Datum: 07.02.15 09:30

no levnějc by to vyšlo obráceně na bouračku scoutu vzít nějaké komponenty z vaší RS

Datum: 07.02.15 09:36

No, ovšem tady ale právě prakticky vůbec nezáleží na motoru, ale na celém zbytku podvozku. A je to kravina, ono to stejně není trvalé 4x4. RS má naprosto jiné nastavení podvozku než RS, ale pokud si chceš z RS udělat Scouta bez oplastování a s RS nálepkou, tak klidně.

Datum: 07.02.15 15:02

Na okraj... Neprojdeš STK.

Stejně jako když někdo chce na Feldu ABS/EDS. Bylo to na nich, ale škodovka takovou předělávku/dodělávku neschvaluje. Musí to být továrně montované.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.