Felda dobíjení

Od: Datum: 05.02.15 19:44 odpovědí: 8 změna: 06.02.15 20:34

Obracím se sem s dotazem. EL zase až tak nerozumím, ale třeba mě někdo nakopne. Na feldě na volnoběh slabě žhne kontrolka dobíjení. Po přidání plynu se kontrolka rozsvědcije čím dál víc podle plynu. Asi se ptám jako trotl, ale kdyby byl vadnej altík, tak bude svítit pořád ne? Případně co by mohlo být na altíku vadnýho? Jinak světla a všechno reaguje podle plynu. 4ím víc plynu, tím víc svítí. Díky za rady kde a co hledat


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.15 19:49

To vypada na vadny regulator napeti. Presne takhle se to projevuje. Je to takovej malej bazmek na altiku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ando®
Datum: 05.02.15 20:51

děkuju

Datum: 05.02.15 20:55
avatar

spíš to typuju na nákou prošlehlou diodu v můstku v každým případě altík ven a bud jinej nebo oprava u odborníků

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.02.15 21:57

Žárovičku kontrolky nerozsvěcuje elektronika (svítí, nesvítí), ale pasivní součástky altíku (vynutí) a diody usměrňovače (respektive to,co přes ně projde či neprojde).

Stačí, aby se kotva mírně odbuzovala a altík vyráběl nízké napětí a těch 6V vpohodě mírně rožne žárovku na kterou jde s palubky trvale 12V a altík jí vlastně plným napětí 12V opět kladným zhasíná. Žárovka tedy má na jednom drátu +12V a na druhém vyrobené napětí +12V s diod můstku (3 měřící diody). Altík,pokud stojí,tak přes kotvu rotoru a uhlíky jde mínus z obau a bloku motoru a to zase z karoserie a mínus baterky.

Proražená dioda tedy propustí jednu vlnu vyrobenou střídavým třífázovým generátorem a na usměrňovači se přes vadnou diodu jedna z těch tří vinutí jakoby neusměrní a žárovka díky tomu svítí a zvětšuje svit z otáčkama.

Pokud je vadný regulátor, tak většinou z ovality sběracích kroužků obroušené uhlíky odskakují a odbuzují rotor, čimž mízí mag. pole a cívky statoru nevyrobí tolik proudu a při zatížení klesá napětí a to rozsvěcuje žárovku.

Měřit nebo pokus omyl měnit díly a nebo svěřit odbornému servisu.

Hledej zde na poradně slovy gumidek alternator svůj problém a najdeš hafo materiálu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 05.02.15 22:14

Jak už psali předemnou,tipoval bych to na vadnou diodu v diodovém můstku,měl jsem to samé. Mě to ještě dělalo takový kvílivý zvuk.

Kup jiný altík za 200 z vrakoviště případně se musí přepájet dioda

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 22:24

Budou krátké uhlíky v regulátoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 13:38
avatar

tipuji na něktrou diodu...pokud se týče závad dobíjení u Feld-většinou to klekne když odchází baterie-alternátor po nastartování se snaží baterii co nejdříve nabít-napěťová špička a dioda/y je v háji...to je moje zkušenost dělám do toho...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 20:34
avatar

Pokud ti roste napětí s otáčkami, je to regulátor.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.