Zabránění trestnímu stíhání

Od: Datum: 05.02.15 18:35 odpovědí: 8 změna: 06.02.15 09:22
Dobrý den, před týdnem jsme měli dopravní nehodu - auto sklouzlo po ledu a převrhlo se ze silnice, řidič byl manžel. Následně nás odvezla rychlá na vyšetření a byla u toho i policie. Manžel je bez zranění já mám zlomený prst na ruce a jsem v neschopnosti. Nicméně samozřejmě nechci aby byl manžel nějak stíhán za tento úraz,už se přihlásila policie k sepsání protokolu a já pravdu nechci aby měl manžel problémy jde tomu nějak zabránit? Díky za rady
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.15 18:39
avatar

Ano před výpovědí budete mmj. poučena a tom, že nemusíte vypovídat pokud byste svojí výpovědí způsobila trestní stíhání osobě blízké sem manžel patří, tedy po poučení odmítnete vypovídat a tím to končí

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.15 19:00
A tím to skončí, nepůjde to dál?
Datum: 05.02.15 19:24
avatar

Ano tr. stíhání bude zastaveno, bude pokračovat pouze přestupkové řízení pro nepřizpůsobení rychlosti povaze a stavu vozovky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss®
Datum: 05.02.15 19:27

Osoba blízká může "zabránit" trestnímu stíhání - TŘ § 11, orgán vás musí před! samotným výslechem o tomto poučit, zapsat. Ostatně by se mohlo jednat i o přestupek. Též by šlo odmítnout poskytnutí lékařské zprávy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.15 19:36
avatar

Vážená paní, policie Vás určitě poučí, že nemusíte vypovídat. Sdělíte jim, že jim nic nesdělíte a nedáte zdravotní dokumentaci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.15 19:51

Laicky řečeno, policie by musela dostat od lékaře lékařskou zprávu o vašem zranění, kterou však nemůže dostat, pokud Vy k tomu nedáte souhlas písemný souhlas ! Pak platí další fáze poučení při výslechu a pod., jak už bylo nastíněno. Ale ta lékařská zpráva o zlomeném prstu, či co to bylo, je alfa a omega celé věci. Takže to máte ve své moci. sanyo

doplněno 06.02.15 08:31:

Myslím, že se nemusíte obávat, pokud skutková podstata vašeho případu je taková či podobná, jak jste uvedla. Prostě nedáte souhlas k případnému trestnímu stíhání vašeho manželka a tečka. Ve složitějších a závažných případech se dá toto neudělení souhlasu obejít - např. cestou soudního znalce, soudu a pod., ale s tím vám nebudu zatěžovat hlavu, protože necháme chudinku malíček na pokoji, můžete spát klidně.. Raději dnes uvařte své polovičce nějaká dobrý společný oběd. Brambory by měl naškrábat ale on...*slunce*

doplněno 06.02.15 08:39:

Když tam bude delší PN - máte asi na mysli podezření z trestného činu ublížení na zdrtaví - policejní orgán celou věc odloží stejně

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.15 20:42
A když tam bude pracovní neschopnost delší než 7dní? Prý se to pak posuzuje jinak
Od: buss®
Datum: 06.02.15 09:22

To už není směrodatné jako kdysik, jsou práce, kde nejsem se zlomeným prstem omezen. Vizte TZ, co se považuje za ublížení na zdraví + § 148.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.