Odhlášení a přihlášení až v městě kupujícího?

Od: Datum: 05.02.15 08:18 odpovědí: 7 změna: 05.02.15 20:55
avatar

Zdravím, jsem z Ostravy a chci si koupit auto, které je v Praze. Je možno to provést takhle: Zajedu do Prahy, dohodnu se s prodávajícím, sepíšeme kupní smlouvu a plnou moc (že mě splnomocňuje k odhlášení a přihlášení auta), on mi dá na dojetí svoji zelenou kartu a já s ní dojedu domů do Ostravy. Druhý den, si sjednám svoje zákonné pojištění, zajedu na evidenčku a pak na svůj odbor dopravy v Ostravě, auto odhlásit a přihlásit na mne.

Je to tak správně? Mohu tu administrativu provést u sebe v místě mého bydliště? Nebo to musí být provedeno ještě v Praze, v místě bydliště prodávajícího? Prosím o info, protože z každé strany slyším něco jiného, děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tombrava
Datum: 05.02.15 08:37

MDČR tvrdí, že změnu provozovatele auta v registru jen nutno vyřídit od 1.1.2015 na úřadě místně příslušném z pohledu prodávajícího.

Existují (a bylo to v televizní reportáži) nějaké právní výklady, že se ke změně v registru může dojít na kterémkoli z úřadů kdekoliv v ĆR vykonávající tuto agentu, ale jelikož to prý není v tom zákoně takhle explicitně, je ta jako plno jiných věcí v této banánové republice asi na rozhodnutí toho kterého úřadu? Leda že to už někdo vyzkoušel...nebo to chce bombardovat MDČR o závazný výklad zákona...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 08:50
avatar

tombrava, vzpomínáte na kolabující registry, kdy se přecházelo na jiný systém?

Tak se z databáze ztratilo množství dat a často musejí úřednice doplňovat info z kartotéky co mají v registru. V Ostravě namají to co vede Praha..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 08:47
avatar

Tak to bohužel nejde,

Doporučuji pro obě strany takto:

Sejít se, prohlídnout, plácnout si, zaplatit, dojet společně na evidenčku, pojištění třeba na měsíc a společně na registr.

Jelikož se již objevují první podvody a původní vlastník se lehce dostane do hrozby sankce až 50 tisíc, doporučuji ten postup. Vy v Ostravě na úřad nepůjdete..

doplněno 05.02.15 10:23:

teď řeším případ, ale jen stručně(zatím)

kupec slíbil že vozidlo se převede a přijede na evidenčku a převod. Dostal malý techničák na jízdu z místa prodeje do stanice STK, prodejce jel v jiném autě před ním...

a kupec nedorazil a je po něm ticho..jen slibuje, že zítra, pak že došel benzín, nemá na evidenčku..

a prodejce nesplnil 10 denní lhůtu na nahlášení změny. Určitě by nedosatl nejvyšší sankci, ale i 2000Kč pokuty by bylo zbytečné.

Prodejce sice vystaví ověřenou plnou moc, ale co se bude dít, když kupec nic neudělá, nikam nepojede, třeba auto rozbije, prodá dál...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ola®
Datum: 05.02.15 09:38
avatar

Včem se objevily podvody? Za co hrozí původnímu vlastníkovi pokuta 50 tisíc?

Od: ola®
Datum: 05.02.15 12:07
avatar

Takže jet koupit auto v sobotu, nepřichází v úvahu. Jak to budou řešit autobazary s prodejem?

Od: buss®
Datum: 05.02.15 08:57

V místě prodávajícího jak uvádí zákon, protože buď jdete oba, nebo s plnou mocí kupujícího + EK, § 8 (popř. třetí osoba s PM). Jen v případě, že chcete měnit RZ, jde kupující i doma. Úřad odebere ORV, vystaví nové, KS nechce (ORV se mělo odebírat i dříve, někde to jako u nás tolerovali a nepožadovali, vracel kupec). Jak pojedete bez rizika s vozidlem, (nahlásit ztrátu?)? Neposlouchejte ptákoviny že na KS! Takže ideál je koupit v úřední den. Zatím nedodržení lhůty tolerují, otázka do kdy.

doplněno 05.02.15 10:13:

Udělejte si čas, přečtěte si zákon včetně sankcí a budete znalý.

doplněno 05.02.15 12:24:

Už vám bylo naznačeno, nahlásit ztrátu ORV. Autobazary mají problém, ale nebojte, na prodej mají 10 dnů a ony určitě myšku najdou, jen je třeba číst tu normu a hledat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: we
Datum: 05.02.15 20:55

1. ne

2. ne

3.ano, v Praze ( jen pokud je v Praze registrované), ...od 1.1.2015 se ponechávají RZ bez ohledu na krajskou příslušnost, takže i auto a RZ "A" může být registrováno např. ve středočeském kraji, nebo jinde

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.