Svařování nerezi

Od: Datum: 04.02.15 22:34 odpovědí: 6 změna: 05.02.15 18:54

Dobrý den, potřebuji svařit rám z nerezového jeklu 25x25mm. Rám bude v kuchyni a svár proto nesmí korodovat. Čím bude nejlepší svařovat? Mám cočko, nerezový drát, ale nevím jaký použít plyn. Slyšel jsem, že lze použít normálně CO2 a po svaření natřít nějakou pastou. Tím se prý zabrání korozi. Je to pravda? Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.15 22:52

Ahoj. Na tohle asi nebudeš mít v garáži výbavu. Vodnes to někam, kde svařují nerez plasmou. Mají to třeba vložkáři komínů. Teda ti, co roury svařují a nenejtují.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.02.15 23:18

Zdravím,
tzv. COčko + nerez drát a nejlépe argon (směs s argonem), případně to lze svařit TIGem (netavitelnou elektrodou) + opět smes s argonem. Ale která směs je nejlepší to taky neporadím, chtělo by to se poradit u nějakýho z dodavatelů plynů. Jinak klasickým CO2 plynem to jde taky, ale s argonem se prý (podle znalých svářečů) sváří lépe.
Co se týká past a vodiček - ano to existuje, ale je to hlavně na vyčistění okolí sváru, které po natření není opálené - ta vodička (pasta) to opálení vyžere (údajně je to nějaká kyselina) a nerez povrch je pak krásně čistý.
Co se na nerezu 100% nesmí, aby nerekorodoval, je že se na něj nesmí sáhnout čímkoli, co bylo předtím ve styku s normálním kovem - brusné či řezné kotouče, brusné papíry - vždycky jen nové nebo se kterýma se předtím brousil pouze nerez. Protože nabroušené kousíčky klasickým kovů z kotoučů se pak zadřou do nerezového materiálu a ty pak rezavějí (dělá to fleky) - vlastnoručně odzkoušeno. To samé platí pro drátěné kartáče - taky nikdy ne obyčejný, ale pouze s dráty z nerezu (to platí i pro drátěné kotouče do úhlových brusek).
Co se týká speciálních odborných rad - více by asi poradili odborníci na svarforu.

Ohodnoceno: 3x

Od: aroff
Datum: 05.02.15 01:58

Ronyx to celkem dobře zodpověděl. Ano běžně se to dělá svářečkou MIG/MAG to je to,čemu se lidově říká céóčko. Nějaký pátek jsem se svářením živil a to svařováním nerezu atd. V průmyslu se často používá Corgon to je směs argonu a CO2. Je více druhů podle obsahu CO2, na nerez se většinou bere Corgon 18 (18% co2), ale na fajnové sváry to chce Argon. Nemá sice takový hluboký průvar, ale zace má jemnější kresbu sváru a celkově je takový hladší. Je jasné, že na nerez zase jenom nerezový drát. "Černým" drátem to sice zavaříš taky, ale svár časem zače rezavět a po několika letech tam vznikne tak velká mezikristalická koroze, že svár jako takový může "vypadnout"

Ta pasta o které píšeš, ta se nepoužívá na zabránění koroze, ale proto, že svár u nerezu je "černý" a to pastou se snadno vyčistí. Jde to i ocelákem ( pracnost a jsou tam škrábance)

Neseženešli argon nebo corgon, klidně i tím CO2 je to pak sice více čištění (dost to kouluje) a hrubá kresba. Pak je lepší ještě svár přeleštit. Funkčnost je ,ale stejná.

Datum: 05.02.15 17:14

Vaření oceli je pro mne španělská vesníce,takhle guláš svíčkovou... to jo! Před pár roky jsme stavělo ČOV-ku.vče co bylo vevnítř trubky kotle a já nevím co,prostě vodoinstalační materiál-vše z nerez oceli.Tenkrát jsem potřeboval svařit výfuk,tak jsem z nich tahal rozumy a zkoušel zda by neudělali-neudělali neboť jak tvrdili nemájí CO ale argon a na ten "plíšek" to nejde.

Při rekonstrukci jedné budovy dělali chlapi nerez zábradlí,opět ochr atmosféra-argon,ale sváry brousili flexou a pak leštili tak ,že laik téměř nerozeznal samotný svár

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.15 17:44

já nerez vařim elektrikou a nerezovejma elektrodama od behler fox

Datum: 05.02.15 18:54

Ako tu bolo napísane ceočko nerozový drôt,plyn argon, ďalej elektrikou cez wolframovú elektrodu v ochrannej atmosfére argonu s poprípadným prídavným nerezovým drôtom,a ak sa tam vyskytne pri brusení a leštení špina vo zvare,tak pomohla nerezová obaľovaná elektroda na zváračku.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.