Jakou autolékarničku

Od: Datum: 02.02.15 16:13 odpovědí: 14 změna: 05.02.15 17:34

Dobrý den,

dnes jsem si chtěl koupit lékarničku do osobního auta, ale nevím jakou. Ani v lékarně neporadili, která platí a splňuje vyhlášku. Mají tam ceny od 95,- až 550,-. V únoru mi vyprší obvaz, je ,,potřeba´´ v lékarničce? A za půl roku vyprší vše. Kterou lékarničku mám koupit, aby splňovala vyhlášku... ! Nebo to mám dokupovat po jednom...? Děkuji mnohokrát !

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.15 17:37

Kup celou u které výrobce garantuje, že odpovídá vyhlášce. Na cenu nekoukej, co nejlevnější stejně ji budeš jenom vozit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.02.15 18:09

a pokud bys ji musel nedej bože použít tak bude úplně jedno jestli obvážeš obvazem za 15kč nebo za 100... není marný si v autě nechat i tu starou a v případě potřeby (náplasti apod.) například při výletech brát právě z té staré.

Ohodnoceno: 0x

Od: trtr
Datum: 02.02.15 18:16

Zdravím, pokud můžete a cena vyhovuje, kupte tu, co má nejdelší expiraci, ideálně Hartman či od DAS Polička- tu mám já. Obě jsou v textilním obalu. Určitě bych nekupoval nic typu Sheron či někde na Benzině, lékarničky se kupují zásadně v lékárně, popřípadě v drogerii.

P.S.: Vozit ji sice možná budete, ale nelepící náplast je pěknej dárek. Doporučuji přikoupit rukavice ve velikosti Vašich rukou. Ze staré lékarničky si můžete vzít krycí folii či si nemusíte brát nic a odevzdáte ji například u HASIČŮ.

Datum: 02.02.15 18:20

Na každé lekárničce je napsáno do kdy platí jako celek a to čtyři roky..Ale musíš ji koupit v lékárně.Koupíš-li ji jinde tak může být sice levná ale platit může třeba jen dva roky,nebo jaký v ni bude material nůžky a podobně když celá bude stát 100Kč? Náplň do lékárničky v lékárně stoji 140 Kč a je to na čtyři roky. Kup lekárničku na které je napsáno ,,Platnost do roku 2019" to je platnost na vše - cena tak okolo 200Kč.

Datum: 02.02.15 19:32

med,

nemůžete dneska koupit neplatno lékarnu, která nesplňuje přílohu vyhlášky.

Stačí najít na obalu či na letáku dobu použitelnosti. Měla by vydržet 4 roky, domnívám se, že do roku 2018 minimálně bude každá. Lepší by byla do 2019..

doplněno 02.02.15 20:07:

nepíšu šmejd, ale dle vyhlášky..

Ohodnoceno: 1x

Od: trtr
Datum: 02.02.15 20:04

Zdravím, že je nemožné koupit šmejd, který neodpovídá bych zrovna netvrdil, ale v lékarně by se to stát nemělo.

Datum: 02.02.15 20:26

Teď na každé poště najdete autolékárničku za 199 Kč. Narozdíl od těch hypermarketových platí 4 roky, je od Hartmanna a vyhrála test lékárniček.

Od: med®
Datum: 03.02.15 11:45

A jaká je ,,zkratka´´ platné vyhlášky? Děkuji !

Od: jmlc®
Datum: 03.02.15 11:49

dle vyhlášky č. 341/2002 Sb. ve znění vyhlášek č. 283/2009 Sb., 216/2010 Sb. a 182/2011 Sb.

http://cz.hartmann.info/27010.php

doplněno 03.02.15 13:10:

Pokud neumíte použít, je to jedno. Pokud umíte použít, doporučil bych jednotlivý nákup kvalitních kusů. Není fášek jako fášek :(

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.02.15 12:41

Můžete dokoupit vše zvlášť nebo jak už bylo řečeno za 140,- v lékárně nový obsah lékárničky.

Datum: 03.02.15 21:11

Ahoj. Tak lékárnička, se mi poněkud vymkla kontrole a malinko, asi půl roku se mi prosekla. Chtěl jsem do ní doplnit ty proseklý věci a byly to skoro všechny. Ještě jsem se stavil ve spřátelené drogošce a tam mi tuhle výměnou blbost lehce rozmluvili. Mám fungl novou za 149 Kč podle vyhlášky. Strčil jsem ji do staré plastové krabice a původní obsah jsem přibalil do jiného starého balení. Teď můžu zachňárit půl dálnice na Brno. Novou bych nevytáhl ani náhodou. V našem divném státě.

doplněno 04.02.15 20:53:

Jó, jak říkáš-píšeš. Jejich kšeft a já na tom vydělal. Není nad dobré vztahy se spřátelenými obchody. Jeden známej, to právě v té lékárně dotáhl do konce a nebyl to moc zdárný konec. Vydal víc, než za novou kompletní. A ještě ji má rozhrabanou a otevřenou-nezalepenou.

Datum: 04.02.15 15:48

Proč by Ti to rozmlouvali , když udělali s tebou kšeft. Byli by hloupí kdyby Tě poslali jinam.

doplněno 04.02.15 21:47:

Co to je za kvalita z nějakých ,,spřátelených obchodu"Asi Vietnamci i stou lekárnou.A co nůžky střihají?Jaký chytrák by kupoval drahou rozbalenou lékaničku?No pro někoho je 149Kč hodně peněz.

Datum: 04.02.15 22:30

Ahoj Zolíku. Tak ta základní kvalita je ta, že obsah odpovídá předpisům. To je docela pochopitelné, protože se právě tohle vyžaduje při kontrolách na silnicích. U congů nenakupuji. Teda pro sebe ne. K nůžkám. Ty mám v autě asi troje a ještě něco nožů. Ještě vysvětlím ten moment, když po výměně dílů výbavy, v lékárně zůstane ta doplněná lékárnička rozbalená. Vznikne to tím, že se prostě musela otevřít z igelitového obalu. Po doplnění, si to každý už nezalaminuje a ani nepotáhne nějakým igelitem. To by takhle, asi mělo být srozumitelné, že? Ne? A pak, co je špatného na tom, že se koupí něco levného, splňující předpisy?

doplněno 05.02.15 23:35:

Ahoj. Poněkud jsi nečetl ty rady nade mnou. Tam je doporučováno, dokoupit jen ty jednotlivé věci. Nůžky nebudeš kupovat dvakrát, už je máš a jestli nejsou rezavé, zůstávají. Někdo si dokoupí ten zbytek a co má? Nezalepenou lékárničku. Každý prodejce ti třeba nebude rozmlouvat, tvou potřebu si to vyměnit dokoupením po jednotlivostech. Když máš tu potřebu, záměr.

Datum: 05.02.15 17:34

Tu náhradní náplň do lékarničky koupenou v lékárně koupíš už zavařenou v igelitovým obalu. Všechny obvazy,roušky,mul,náplasti atd... v tom obalu mají stejnou dobu expirace 4 roky.Jen ji přendáš do staré lékárny kde jsou ostatní věci co nemají expiraci..Tak že kecáš že v lékárně Ti to rozbalí.Za čtyři roky koupíš jen znova zavařenou náplň a přendáš.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.