Volantem jde otáčet lehčeji než jindy

Od: Datum: 02.02.15 15:18 odpovědí: 9 změna: 04.02.15 10:45

Dobrý den,

dneska jsem sedl ráno do auta a zjistil jsem, že volantem jde otáčet lehčeji než kdy jindy. Dost mě to zaskočilo. Jak je to možné? Je to nutné opravovat? Řídit se dá normálně, ale poznám to, že to jde lehčeji. Čím by to mohlo být a kolik by stála cca případná oprava? Jedná se o VW Golf IV. 1,6 16V, Včera večer to fungovalo jako dřív.

Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.15 15:44

Možná je to tím sněhem a ledem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.02.15 15:51

od večera se počasí téměř nezměnilo, sníh nepřibyl žádný, jen večer bylo -2 stupně a ráno -4 a to bych si všiml i jindy, ale kéž by to byla pravda, že to bude sněhem a ledem.

Datum: 02.02.15 18:00

"sníh nepřibyl žádný"..a naky uz napadany tam mate?

Datum: 03.02.15 04:49

napíšu to asi tak, jezdím skoro denně trasu 8km, z toho 2km jsou po sněhu-silnice nižší třídy a zbytek trasy je bez sněhu. já myslím, že to ze sněhem nebude mít nic společného, protože už bylo sněhu i víc a točit volantem šlo pořád stejně.

Datum: 03.02.15 08:28

Zkontroluj si všechny gumové prachovky na čepech, které se při řízení pohybují. Možná je některý prasklý a vnikla tam voda, která čep "promazala". Jestli máš možnost se svézt va stejném autě, posuď, jestli řízení jde správně teď, nebo když šlo tíže.

Od: asd1
Datum: 02.02.15 18:19

Nemá posilovač dva režimy? (Např. Fiat má u el. serva režim "City" a posilovač "posiluje" výrazně víc)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.02.15 15:20

nemá, to bych o tom musel vědět. Ještě jsem zkusil, jestli není vůle kol v klidovém stavu, nastartoval jsem a otáčel jsem volantem, přední kola zatáčela hned, jak jsem začal točit volantem, takže vůle kol není.

Od: asd1
Datum: 04.02.15 10:45

Na tvém místě bych zajel na STK ať se na to podívají. Je to řízení, pokud tam je problém tak technik to najde, řeknou si max. o pár stovek.

Datum: 03.02.15 18:38

Možná tam byla závada dřív a nyní to začalo fungovat tak, jak má.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.