Přepis vozu bez stk

Od: Datum: 01.02.15 17:54 odpovědí: 12 změna: 02.02.15 17:25

Chci se zeptat jak to teď je (nějaká změna třeba) když bych koupil auto bez stk jde přepsat nebo co se s tím dá udělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.15 18:47

Zdravím,
auto lze přepsat i bez platné STK a emisí, ale stejně musí na Evidenční prohlídku do Stanice technické kontroly. Takže
1) podle předpisů - naložit auto na odtah (bez platné STK a EM nesmí na silnici - pokuta tuším 2.500,-Kč), odvézt na Evidenčku a a pak zas domů
2) nepředpisově - odjet to "po ose" s tím, že se to riskne

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.02.15 19:11

Aha. Já žil v tom, že auto bez stk nelze přepsat.

No doplním to tedy do úplnosti. V otázce to totiž bylo spíše teoretické, ale já jsem spíš už u praxe. Koupil jsem auto. Autu končila stk tedy nyní už skončila. Autu se ještě před skončením udělala evidenčka. Jediné co teď chybí pro dokončení přepisu je zajít na dopravku nebo plnou moc. Právě jsem se bál nebo bojím, že jsem prozatím skončil. Auto totiž momentálně stk neudělá musím ho trochu pošlechtit.

Datum: 01.02.15 19:32

JJ. takže jen udělat papíry. Ale pozor na to, že platnost evidenčky je nějak (jak si nepamatuju) časově omezená. Takže řešit rychle.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.15 19:40

Jj letos už tuším psali,že jen deset dnů!Bez záruky,loni ještě bylo 30 dnů!

Ale kvůli přepisu není STK nutná,nutná je evidenční! ale pokud propadla a auto je schopné STK, celou,absolvovat je lepší ji rovnou udělat!

doplněno 01.02.15 20:27:

Však jsem písnul-POKUD JE SCHOPNÉ STK absolvovat!

doplněno 01.02.15 20:29:

Kuwa tak to máte opravdu smolíka! Když se to začne sr... tak se ser... vše!

doplněno 01.02.15 21:33:

Tak tak.Jak píše p.Milan-na jednu stranu poctivci na toto doplatí a to jen díky "vychcánkům" protože jezdit chtěli ale platit přihlášení a eko se jim nechtělo.

Datum: 01.02.15 19:49

Auto není schopné stk bez úplatku však jsem to psal. Jinak by se rovnou udělala, ale díky.

Datum: 01.02.15 20:27

Evidenčka je na Vaše jméno?

Platí jen 10 dní.

doplněno 01.02.15 21:29:

zztop, kdybyst věděl, jaké podvody dělali řidiči, tak jiného zbytí není, nežli upravit zákony..

doplněno 01.02.15 21:39:

diesle, to není jen ekodaň, ale jen převod, nebo nechtěli být dopátratelní, nebo jen se potřebovali vozidla zbavit ze svého jména a pak ho dát do šrotu. Tím obešli i ekolikvidaci a vozidlo si rozebrali a prodali na díly..

Datum: 01.02.15 20:44

Ano evidenčka je udělána na moje jméno. O těch 10 dnech evidenčky jsem slyšel. Šlo nebo stále jde jen o tu platnost spíš neplatnost STK.

Datum: 01.02.15 20:45

diesel: No ani bych neřekl, že se se*e vše, ale že všechno pose*ou ti idioti co dělají zákony. Fakt úplně zničili možnost koupit auto bez toho aniž by si člověk nemusel brát dovolenou

Datum: 01.02.15 19:53

Jo já vím řešit rychle to totiž taky vymyslel nějaký pííííí*us.

Popíšu svoji situaci. Tento týden jsem zjistil, že mám neplatnou občanku, zašel na magistrát a dostal náhradní doklad. Ok. Jedu koupit auto s tím, že teda bohužel dopravka v jejich městě nefunguje v pátek, ale necháme ověřit plnou moc a pán to na mě přihlásí a pak pošle. Ok. Kde ve městě menší velikosti chcete nechat v pátek odpoledne ověřit plnou moc? Notář? Ne ne všichni doma. Úřady to samé. Pošta? Ano super nápad máme přece czechpoint že. Ale co teď mám jen náhradní doklad místo OP. Hele řidičák by měl jít taky. Omyl česká pošta neověřuje na základě řidičáku. Nechápu co je na tom řidičáku o tolik jiného oproti občance. Jméno, příjmení, číslo dokladu, rodné číslo to vše je na obou. No prostě to nešlo a teď to musíme řešit jinak.

Datum: 02.02.15 17:03

Chtěl bych se zeptat jak by měla vypadat plná moc (hlavně zase kvůli případným novinkám 2015) na přepis? Už jsem se ptal notáře a prý podle řidičáku není problém ověřit. Jen u pošty to nejde.

Stačí něco ve stylu nadpis: PLNÁ MOC, datum a text něco jako: Já Zz Top narozen dne 1.1.2020, rodné číslo 200101/1234, trvalá adresa: Bílý dům 1, Olomouc, 18100 tímto zplnomocňuji ... (tečky místo kde se vyplní druhá strana až by plnou moc dostal a pak si ji zašel ověřit i on) k úkonům na registru vozidel ohledně vozidla 1A1 0101 VIN: TMBA000000000.

Podpis zmocnitele:

Podpis zmocněnce:

Stačilo by něco takového?

Datum: 02.02.15 17:07

Ano, je to OK.

doplněno 02.02.15 19:46:

I stručnost splní zákonný požadavek.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.02.15 17:25

Díky moc. Musím to psát rukou nemám doma tiskárnu tak nechci nějaké slohovky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.