Motorka 50ccm

Od: Datum: 30.01.15 22:21 odpovědí: 3 změna: 31.01.15 19:43

Mužu kdyš mi je 16 na sebe přihlísit motorku.Kdyš budu mít plnou moc od rodiču za odpovědnost v provozu.Předem děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.15 23:14

Ahoj. Před 15ti lety jsme to tak se synkem měli. Pojistka šla na mě. Simson na něho.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.01.15 10:48

Když mi rodiče v 15 koupili písta,tak jsem samozřejmě měl povinné na sebe! Jednou jste řidič /máte-li příslušné oprávnění/ a pak byste měl být i sám odpovědný za provoz a nejem moto ale i auto může být psáno na Vás i když nejste ještě plnoletý!osobně být Vámi,tak minimálně povinné si uzavřu sám za sebe byť by se mělo jednat o mopeda (malé moto do sk.AM a s možností od 15 roků!) pokud to tak budete mít tak jistě bude budete mít v 18 byť malý ale budete mít bonus!

doplněno 31.01.15 19:56:

Nevím jako by za Vás měli za Vás podepisovat zodpovědnost rodiče? Toto řeší povinné ručení a u tohoto bych si to jistě skrz důvody co jsem psal výše sjednal na sebe,jako majitel v TP je sice jedno kdo je,ale budete na tom jezdi Vy nebo Váš zástupce-otac či máma?Ne budete to vy a Vy ponesete plnou odpovědnost za to co způsobíte provozem a na to je opět PR.Prostě dojděte na úřad s danými doklady-osobní doklady,doklady od moto + protokol z EvK popř STK (už je to pár let co nejezdím a nevlastním, takže co se toho týkalo jsem vypustil!)+ penize na přihlašovaci poplatek ,vypíšete žádost o změnu údajů ,jo a musí být i prodejce (pkd není nový stroj) nebo jeho ověřená PM. a nemůže se stát,že Vám nevyhoví jak požadujete!

doplněno 31.01.15 19:59:

Ps nebo jste to špatně pochopil a oni musí schválit jako Váš právní zástupce (do 18 nemůžete provádět všechny právní kroky),že souhlasí s tím ,že budete v TP zapsán jako majitel-provozovatel!

Ohodnoceno: 0x

Od: jaroslaw
Datum: 31.01.15 19:43

No mně právě na uřadě řekli že to jde ale musej se mnou být rodiče a musej prej podepsat odpovědnost v provozu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.