Depozit 2015

Od: Datum: 31.01.15 11:17 odpovědí: 18 změna: 15.05.15 12:07

Zdravím chci se zeptat jak je to teď s tím depozitem od roku 2015? Chci si koupit Avii A31 bez stk ,postavit ji na zahradu a pomalu opravovat aby jednou zase mohla vyjet ale nechci platit ročně povinné ručení 8000 když Avia stejně prozatím nebude jezdit. Jak to udělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.15 11:37
avatar

A co takhle dojít na úřad a tam zjistit?Zde přesné podmínky asi zatím nikdo nezná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miselin4*
Datum: 31.01.15 11:56

Ještě než tam zajdu tak se zeptám tady, třeba už to někdo řešil.

Datum: 31.01.15 13:16
avatar

Zdravím,
auto prostě koupíte v depozitu tak, jak je. Pak do konce roku 2015 (ale doporučil bych to nenechávat až na poslední chvíli) musíte zajít na odbor dopravy a tam ohlásit, kde (na jakém SOUKROMÉM pozemku - nesmí stát na veřejním prostranství) auto stojí a jaký je účel jeho využití. To je vše.
Osobně mne to také čeká s jedním autem. Protože nikdo zatím neví, jestli to se ohlášení bude někam zapisovat nebo ne, tak to mám vymyšlené tak, že napíšu papír ve stylu " auto stojí na soukromém pozemku - číslo pozemku (podle katastru), majitel pan YY (já to auto nemám na svém, ale pronajatém pozemku), účel využití je renovace" Tento papír si napíšu s kopií a tu si nechám potvrdit, abych měl doklad, že sem to ohlásil (při neohlášení je auto "z moci úřední zrušeno trvale"). Čili tím splním svoji zákonnou povinnost.
Jak to bude pak do budoucna dál, jestli to bude někdo kontrolovat (umístění auta a jeho využití) se zatím moc neví - teoreticky tohle úřad kontrolovat může, ale jaká bude praxe...?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 31.01.15 16:36

Žádné depozito neexistuje, načtěte 56tku - § dočasné vyřazení. Žádost by měl mít úřad na webu, vyplnit, přijít. Otázka jak dlouho je už mimo provoz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miselin4*
Datum: 31.01.15 17:02
Je to sotva 2 týdny co skončila stk
Datum: 31.01.15 18:42
avatar

Teď tomu moc nerozumím - takže to auto není zatím tzv. v depozitu?
Pokud ne, doporučuji ho co nejdříve "dočasně vyřadit - sice ČKP (kancelář pojistitelů) už na řídiče nemůže tak lehce jako dřív, ale v novele zákona je §, že pokud auto nemá víc jak 14 dnů platnou pojistku (povinné ručení), může ho úřad vyřadit z provozu " z moci úřední" a navíc tam je pokuta 50.000,-Kč. To, že má auto propadlou STK nehraje roli v ničem - jen s ním nesmíte na silnici.
Chtělo by to, abyste přesně popsal, co auto má a nemá -tj. jaký je stav. STK už víme, nevíme jak je na tom s pojistkou (do kdy je platná), a nevíme, jestli doklady jsou u majitele nebo už na úřadě (v depozitu). Pak se dá radit konkrétněji.
Pokud je auto v "depozitu", pojistka se neplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miselin4*
Datum: 31.01.15 19:17

Takže avia má pojistku do konce roku 2015 zaplacenou,Stk skončila před těma cca dvěma týdny,a doklady jsou momentálně ještě u stávajicího majitele

Datum: 01.02.15 13:36
avatar

Pojistka je na koho? Pokud na starého majitele, ten ji ukončí s prodejem případně s převodem - podle vaší dohody.
Buď uzavřete novou na sebe a nebo dáte auto do depozitu (u takto uloženého auta se pojistka neplatí). Pokud uzavřete novou pojistku (nebo si necháte tu starého majitele), tak si necháte i značky. Pokud dáte auto do depozitu, odevzdáte na úřadě značky i malý TP, do velkého vám uložení do depozitu zapíší.
Auto v depozitu - nemáte značky, ušetříte za pojistku. Auto nesmí na silnici.
Auta bez STK, ale má značky (čili platí se pojistka) - nesmí na silnici.
Postihy (pokuty + zákaz řízení) je za chacení auta na silnici zcela bez značek (čili auto v depozitu) vyšší než jen za propadlou STK. Bez značek je to tuším 10.000,- a zákaz řízení na 1 rok, propadlá STK je tuším za 2.500,-Kč.
Když dáte auto do depozitu, počítejte s tím, že auto na STK (bez ní vám nevrátí značky) musí na vleku (odtahovce atd) - prostě ne po ose (za ten zákaz řízení a tu pokutu to nestojí). S propadlou STK, ale zaplacenou pojistkou se to dá risknout, že vás nechytí (pokuta relativně malá).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: miselin4*
Datum: 01.02.15 19:47

ok děkuju moc

Datum: 01.02.15 20:34
avatar

Miseline

z dotazu není jasné, zdali je vozidlo v depozitu z minulého roku, nebo po koupi ho do "depozitu" chcete dát.

Ale z dalšího popisu asi chápu, že chcete vozidlo koupit, jelikož je bez platné TK, tak dopravit na stanici STK, kde provedou evidenční kontrolu, pak kupec a prodejce, nebo kdokoliv na základě plné moci zařídí změnu majitele v místě bydliště prodejce. Hned necháte vozidlo dočastně vyřadit.

Pochopil jsem Vás dobře?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: miselin4*
Datum: 02.02.15 19:10

ano děkuju za rady

Od: vaclav*
Datum: 11.05.15 16:48

připojím se ještě s dotazem tady do toho vlákna.

Mám od 11/2014 RZ od auta v tehdejším depozitu (bez STK). auto chi prodat pokud o něj bude zájem jinak ekolikvidace.

je třeba dát při tomto prodeji na něco pozor? mám na mysli, zda nejde od kupojícího udělat nějaká finta, že auto koupí a nepřihlásí...a mě za několik let osloví z depozitu, že by chtěli vědět co je s autem...a pak ta pokuda 50000,-

díky!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.15 20:02
avatar

Bylo by dobré vozidlo naložit na podvalník, udělat evidenční kontrolu. Pak společně dojít u Vás na úřad a vozidlo přepsat na kupce. Stále zůstane v depozitu, ale vlastník bude on.

doplněno 14.05.15 15:03:

Je povinností prodejce, dokonce i pod sankcí až 50tisíc, do 10 dnů nahlásit změnu vlastníka. Ale to znamená, že musíte mít evidenčku, a kupce s sebou, nebo jeho plnou moc, úředně podepsanou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vaclav*
Datum: 14.05.15 13:44

dobrý den qa děkuji za reakci a odpověď

ještě dotaz...je mou povinností kupujícího toto učinit (jít po prodeji na úřad a přepsat)?

co když kupující se bude vymlouvat a kličkovat a auto nechce přepsat a jen hodlá využít depozitu aby auto prodal na ND

vůbec se teď v tom novém zákonu neorientuju :(

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: vaclav*
Datum: 15.05.15 12:07

ok ale při změně bude muset kupující uhradit ekodaň a to se mu asi už pak to auto nevyplatí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 14.05.15 20:17

novelizovaný zákon nezná pojem depozit, jde o VYŘAZENÍ Z PROVOZU.

Vozidlo dočasně vyřazené před 1.1.2015 se dnem 1.1.2015 povařuje za vozidlo VYŘAZENÉ Z PROVOZU.

Dnem 1.1.2015 zavedl zákon tzv. "ohlašovací povinnost" , pokud trvá vyřazení z provozu déle než 12 měsíců, je povinností majitele bez zbytečného odkladu ( t j. cc do 3-5 dnů) sdělit úřadu, kde je vozidlo umístěno a k jakému účelu vozidlo využívá.

U vozidel, dočasně vyřazených před 1.1.2015, která jsou od 1.1.2015 podle zákony vozidly, vyřazenými z provozu, uložil zákon majitlům do konce roku 2015 splnit si tuto oznamovací povinnost. Kdo si jí nesplní, tomu hrozí sankce.

Navíc v případě nesplnění oznamovací povinnosti u vozidel dočasně vyřazených před 1.7.2013 tato auta na koci roku 2015 ZANIKNOU.

Změnu vlastníka lze zapsat i ve statutu VYŘAZENÍ Z PROVOZU.Předkládá se pouze evidenční kontrola ne starší 14 dnů a registrační doklad - velký TP, Ten, kdo se nechá zapsat jako vlastnik, má oznamovací povinnost, pokud jí nesplnil původní vlastník.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vaclav*
Datum: 15.05.15 09:36

opravdu děkuji! tohle je mi nyní už srozumitelné...

Ale díky té novele, kdy musí na úřad oba společně (prodávající i kupující) nechápu na kom je větší zodpovědnost za přepis.

Kdysi jsem prodal auto, skočil na úřad ..odepsal a tím to pro mne skončilo a na druhém bylo zda se přihlásí.

Teď se obávám a nevím co dělat když nastane situace...někdo vozidlo koupí už s tím záměrem že ho rozprodá na ND, tzn. se mu nevyplatí jít na úřad ho přihlásít a zaplatit EKO 3000,-kč. a tím pádem já budu mít průser, že jsem vlastník a pak mě budou nahánět abych jim zjistil kde dotyčné vozidlo se nachází?

Nemám pak tímpádem snazší to hodit na šrot, nechat vypsat ekolikvidaci a uzavřít celou kauzu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 15.05.15 09:56

václave,

napiště to panu Stanjurovi, tato novela, to je jeho dítě...pan Stanjura pořád sedí v parlamentu a má i svůj poslancký email...včera jsem našel na netu několik TV šotů z večerních zpráv a z otázek Václava Moravce, kde pan Stanjura opakuje v souvislosti sa touto noverou jakési heslo:-

" JEDNO AUTO, JEDEN ÚŘAD, JEDNA ŽÁDOST"..." nebo něco podobného...

JAk to v praxi dopadlo, vidíte sám...

Samozřejmě odpovědnost mají oba, a pokud podá žádost původní vlastník v 10-denní lhůltě a nový vlastník se něpřipojí, hrozí sankce jen novému vlastníkovi , a úřadům. které naberou podobné žádosti a budou muset nového majitele vyzývat aby se k žádosti připojil hrozí kolaps...a slušným žadatelům hrozí to, že buzdou muset o to délě na úřadech čekat, protože výzvy bude muset někdo psát a odesílat...na registrech vozidel jsou především úřednice které registrují, tak když budou psát výzby, nebudou registrovat...někde v práci úřadu se to musí projevit...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.