Koupit auto původem ČR,nebo zahraničí?

Od: Datum: 29.01.15 21:10 odpovědí: 11 změna: 31.01.15 16:12

Zdravím. Mám v plánu koupit auto rok 2003 + a zajímá mě jestli by jste koupili auto,které bylo koupené jako nové v ČR,nebo spíš ze zahraničí. Slýchávám názory,že ze zahraničí nemusí být jasnej původ,může být omlazeno,...ale rok výroby přece můžu ověřit podle vinka a taky se podívám do ŘJ přes diagnostiku,kde je rok výroby taky psanej. Asi bych radši auto ze zahraničí...i když vezmu třeba jen Rakousko,tak ty auta jezdí po lepších silnicích a je o ně líp staráno díky lepším platům,než u nás. Toť můj názor a teď čekám na vaše názory,děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.15 21:22

Dpoporučil bych koupit auto včetně servisní knížky,tak máš jistotu,že nešlo přes střechu nebo že si někdo nehrál s tachometrem.

doplněno 29.01.15 21:39:

jmlc - já psal o své zkušenosti se servisní knížkou a svým autem.

Ale bylo to v roce 2002 a doba a technika zřejmě pokročila dál,než jsem si myslel.

Ani jsem nevěděl,že se to takhle děje.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.01.15 21:34

servisni knizka ma hodnotu papiru na nemz je vytistina-bohuzel...jednim z mala opravdu prokazatelnych udaju u ojetiny je krom klasiky lustrace puvodu,moznyh probihajicich leasingu apod.,plneni pojistnych udalosti...Pokud nekde v databazi kterekoli pojistovny v CR a velkych pojistoven v zahranici doslo k nejakemu plneni-je jasne(i dle vyse plneni) co ma ojetina za sebou-to nezmeni zadne mega super garance bazaru,prodejcu,zadna mozna zpetna zmena upravou RJ,tachometru apod...proste to se neda oj...bat A dnes dle VINu je mozne pri trose snahy oslovit drtivou vetsinu pojistoven-toto info je mozno verejne sdelit... A ano spravna uvaha je ta,ze kvalita silnicm,paliv a pristupu majitelu auta je stale diametralne odlisna u nas a zapadne od nas...Za mne urcite dovoz od prime fyzicke osoby majitele od Rozvadova na zapad dale...

Ohodnoceno: 0x

Od: krizak
Datum: 29.01.15 21:38

zajda - tomu co jste napsal věříte jen Vy , normální člověk báchorkám co se píší v servisní knize u ojetin se jen zasměje.

Servisky falšují i AAA.

Datum: 29.01.15 21:26

U jedenáct let starýho auta už je to vlastně jedno, záleží na atuálnim stavu a ceně. Kdysi jsem měl podobně starýho Peugeota 205 dovezenýho z Německa, byl suprovej nevybydlenej kultivovanej. Asi se o něj starali.

Datum: 29.01.15 21:30

Bratr právě asi před rokem a půl koupil ford focus 1.8tddi r.v.2000 dovoz rakousko za 36tisíc Kč a od ty doby s tím najel přes 40tis. km a jen tankuje a mění olej,proto mě tak láká auto ze zahraničí :)

Datum: 29.01.15 21:43

Asi tak nějak...jednou jsem se byl dívat do bazaru na auto "v top stavu" se serviskou,tak sem to nastartoval a z pod kapoty se ozýval hukot,šlápnu na spojku a klid,takže ložisko na spojce KO pod kapotou to bylo přešplíchaný stříbrným sprejem i s hadicema od chladiče a bazarník mi fur rval servisní knížku ať se podívám...nezájem :)

Od: jmlc®
Datum: 29.01.15 21:27

Já kupoval i tak i tak. Český bylo s jistotou, že prošlo několika STK - nebylo kradené a souhlasila data http://kontrolatachometru.cz/. Dovoz z Rakouska byla stará fiesta - rok 2002. Za tu cenu jsem měl jistotu, že je malinko bouraná a opravená. Kupoval jsem u prodejce, který garantuje původ - písmená smlouva se zárukou. Stav vozu odpovídal najetým km.

Dovoz - v případě naftového s common raillem - ok. Na benzín bych se vykašlal... Při dnešním kurzu je dovoz za eura dražší.

Ověřování podle VIN nemusí být vždy možné. Při nákupech aut pro rodinu jsem v CZ volal na autorizované prodejce dané značky a zkoušel ověřit údaje... Sem tam se zadařilo :)

Ovšem co se týče roku výroby - po pár debatách se servisáky jsme v podstatě všichni dospěli k závěru, že auta se dělala dobrá do roku 2002 - 2004, pak se začala dělat auta s trvanlivostí po dobu záruky...

A servisní knížky jsem viděl prodávat za 500,-kč - razítka samozřejmostí :(

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.01.15 21:54

a co to zkusit takhle vybereš značku vozu,na netu si najdeš patřičný fanklub,a tam se doptáš jestli někdo ověřenej netahá auta z venku,nebo jestli třeba v jejich inzerci neni nákej kousek o kterým se ví že je dobrej ,tydle lidi jezdí na srazy a lecos o sobě a o autech navzájem ví takže poradí

osobně mám oktávku dotaženou z německa a proč dovoz -protože je většinou v lepším stavu i výbavě

doplněno 29.01.15 22:09:

sehnat slušnou oktu bude asi problém já mám dvě jedničkový jedna dotažená z němec TDI a ta druhá je benzín a tu sem našel v bazaru ANDY auta v táboře jel sem tam na základě toho že se mi na fotkách líbyla a ve skutečnosti to byla pravda též dotažená z němec byla na čistopisu a nemůžu si na nic stěžovat supr výbava a zatim nou problém aa to sem pro ní jel ze dne na den z Varů a nelituju

takže bych se nebál pokukovat i po zdejších bazarech ale koukal bych jen po dovozech

je to tejden 02ka v kombajnu 96kw plná rána dovoz ve zdejším bazaru moc se mi líbyla než sem se otočil byla prodaná jo člověk nesmí váhat chtěl sem jí pro známího :),

Datum: 29.01.15 22:00

Na klubu su zaregistrovanej a mám tam danej inzerát že sháním :)

doplněno 29.01.15 22:33:

V táboře? Nejsem si jistej,ale tuším že bratr toho forda dotaženýho z Rakouska kupoval taky tam a taky k tomu měl čistopis.

To mám právě namysli koupit auto z dovozu,někde v bazaru nebo od nějakého prodejce a ne si nechat dovézt na zakázku.

Já ani váhat nemusel a stejně sem nestihl koupit auto který se mi na bazoši zalíbilo,inzerát tam mohl být tak půl dne a když sem na to volal,tak měl pán už prodáno.

Datum: 31.01.15 15:36
Kupoval jsem focuse, dvouletého od místního dovozce, původem z Německa. Po čtyřech letech jsem ho vyměnil za ročního maxe z Říma, opět u toho dovozce, jelikož se specializuje na Ford. Stk, přihlášení, spz, pojištění vše v ceně. Vozidla jsou prověřena a hlavně nebourane, predprodejni servis a očista, ja mám oleje a filtry zdarma. Mrkni na autorenova.eu

Datum: 31.01.15 16:12

Dík,ale já forda nesháním,to sem jen uváděl příklad a hlavně sháním levnější auto...tak kolem 50 max 60 tis Kč :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.