Převod auta

Od: Datum: 29.01.15 10:41 odpovědí: 9 změna: 29.01.15 18:06

Dobrý den ,začátkem ledna 2015 jsem prodal os.automobil. Kupec si ho převzal, zaplatil a odjel , s tím ,že co nejdříve provedeme přepis.Od té doby se neustále vykrucuje a k přepisu ho nemohu přimět , žřejmě nechce platit ekodaň, Smlouva na prodej auta není , protože se jedná o staré auto , mám pouze potvrzení ,že jsem ho prodal a obdržel peníze. Velký a malý TP zůstal u mne. Blíži platba povinného ručení , kterou samozřejmě už nechci platit , a ani za auto nést jakoukoliv odpovědnost. Poraďte mi jaké mám možnosti , mohu auto odhlásit nebo přehlásit bez kupujícího?

Děkuji za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 29.01.15 10:48

Ale to je vaše chyba, nesprávný postup, povinnost je na vaší straně. Budˇ jste se měli dostavit na úřad oba, nebo mu dát PM, nebo třetí osobě, ale to bych v dnešní době nedělal. KS není nutná písemně ale vhodnáá a žádoucí. Máte TP + ORV, nemá EK tudíž nemůže bez rizika jezdit. Bez ověřené plné moci nepřeregistrujete. Ohledně pojištění vizte možnosti v z. 168/1999 + novelizovanou 56tku ohledně přeregistrace. Co ho tak vyřadit?

doplněno 29.01.15 14:08:

Nedoporučuji číst články ..., kde jsou kolikrát bludy. Zásadně čtěte normy. V čem usnadnili práci bazarům když nestihne prodat do 10 dnů? Ale ony si s tím poradí. Zná "novinář" pisálek rozdíl mezi platností a účinností zákona?

Ohodnoceno: 0x

Od: au1
Datum: 29.01.15 11:03

no já nevím, jestli je to nějaký problém, včera jsem někde čet, že 14 dnů nepojištěná auta se budou vyřazovat z registru vozidel, což by mohla být páka na kupujícího. On si to auto bez techničáku nejspíš nepojistí, a vy mu ho vydáte jen až to na sebe přepíše.

Ohodnoceno: 2x

Od: zisl
Datum: 29.01.15 11:10

Děkuji za odpověď , můžete mi napsat , kde bych se o tom dověděl více?

Děkuji

Od: au1
Datum: 29.01.15 11:29

víc asi někde na stránkách ČKP, já to četl zde (3.odstavec od konce, poslední věta):

http://www.novinky.cz/domaci/…ynice-na-ridice-skoncila.html

Datum: 29.01.15 11:38

Zdravím,
více o trvalém vyřazení vozidla z důvodu zániku pojistky a ještě s tím související možnost udělení pokuty 50.000,-Kč se dočtete zde. Čtěte ten článek pozorně - je to napsaný cca v polovině a není to moc výrazné.

Od: zisl
Datum: 29.01.15 12:09

Děkuji za odpověď , asi je to jedna z možností

Datum: 29.01.15 11:14
Že je to Vaše chyba Vám tu písnuli přede mnou.Vaše možnost je donutit kupce dát Vám PM,ověřenou,pkd s ním není dohovor,asi bych zkusil pohrozit mu TO za podvod či krádež!jinak nevím.
doplněno 29.01.15 16:22:

Bussi-čti pořádně!nepíšu podat TO ale POHROZIT !

Jinak nevm jak z této situace ,jen jsem tak uvažoval,neboj se od toho je potom policie aby zjistila zda je podezření ze spáchání nějakého přestupku či nikoliv a tím by vyrozuměli dotyčného.Ono nakonec i když to PČR bude šetřut jako trestný čin,státní zástupce to může vyhodnotit úplně jinak! A nědky je to na tyto nepoctivce dobrá páka!

Od: buss®
Datum: 29.01.15 13:14

V čem je spatřováno podvodné jednání, resp. krádež, tedy tr. čin, když mu auto prodal a peníze kupec dostal? U tohoto jsou přece sankce přímo v zákonu. Proč lidi u kdečeho by šli na PČR?

Datum: 29.01.15 18:06

zisl, takových podobných případů je stále více a budou přibývat.

Ve vedlejší diskuzi jsem popisoval různé možnosti v podobném případě.

Auto bez druhého nepřevedete. Musíte ho sehnat. Byl jste u něj v obci, dotáhněte ho na poštu k podpisu, on jezdí bez osvědčení?

Zrušte pojistku na základě kupní smlouvy. Vyzvete ho písemně, nebo popište, prosím, všechny úkony, které jste udělal, abyste ho sehnal online?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.