Jaký momentový klíč na auto?

Od: Datum: 28.01.15 20:23 odpovědí: 3 změna: 29.01.15 08:43

Dobrý večer, poradíte mi prosím, jaký si mám koupit momentový klíč na auto? Jaký se Vám osvědčil?


avatar
Upozornění od sys strejc 28. 01. 2015 20:57:22
Specifikujte podrobněji svůj dotaz!
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: figaro
Datum: 28.01.15 22:11
Mně se osvědčil od firmy Univer
Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 29.01.15 08:25
avatar

Otázkou je, co na autě hodláte dělat. Obecně mechanici momenťáky používají jen na speciální úkony, jako je třeba utažení hlavy motoru a pár dalšího kde jsou předepsané utahovací momenty. Jinak mají tak říkajíc momenťák v ruce, tady jistý cit vypěstovaný delší praxí. Osobně bych občas při rozebírání něčeho po amaterech přivítal kdyby momenťák používali, někdy byly šrouby utažené jak se říká na krev, na hranici zničení závitu, z obavy, aby to drželo. Dokonce jsem viděl prasklou stěnu olejivé vany motorky při brutálním utažení výpustného šroubu, je to tenký hlinikový odlitek

Aby byl moneťák při práci využit, je nutném mít ale manuál daného vozidla, kde jsou předepsané utahovací momenty. já jsem dlouhá leta používal torzní momentový klíč který jsem kdysi dovezl z NDR, daly se na něj nasazovat ořechy z golovky. Je to jednoduché a funkční. Jsou momenťáky s budíkem i digitálním hodně přesné, pro dílnu stačí ten torzní. potom jsou takové cvakací, nastavi se na tom moment a při jeho dosažení klíč cvaknutím signalizuje dosažení patřičného momentu. S těmi je práce docela rutinní a tím i rychlá.

Osobně bych šel do něčeho takového: http://klice.heureka.cz/momentovy-klic-atx_5/
Od této značky mám sadu "golovek", byly za pakatel a velmi kvalitní.

Také vídávám v Penny momentový klíč značky Walter, bohatě stačí. Teď jsem někde viděl asi na internetu velmi šikovnou torsní, za boha si ale nevzpomenu kde, také možná na nějakém letáku.

doplněno 29.01.15 10:47:

Dle mého skromného názoru by stačil ten ATX z Heureky. Jestli ovšem není na zvážení, si jej vypůjčit od mechanika i s doporučením utahovacích momentů. pokud se tedy jedná o jednorázovou akci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkajirku
Datum: 29.01.15 08:43
Dík, potřebuji momentový klíč na rozvody motoru

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.