Dilema vozík do 750Kg - max váha

Od: Datum: 28.01.15 20:10 odpovědí: 10 změna: 30.01.15 17:32

Zdravim v praci se hadame co muzem a co nemuzem tahnout!

Mam superba I kde mam tazne na max 2000Kg

v technickem prukazu mam psano ze muzu tahnout vlek nebrzdeny do 660kg

brzdeny do 1120kg

samotny vozejk ma 260kg klasika agados 2200mm-1120mm sirka delka do 750kg

mam pouze skupinu A1,B,C

tvrdime ze ho nemuzu tahnout a nebot nemam E neboli prkracuju hmostnost a ze je to pry dnes o papiry.Jak je to prosim dnes? muzu ho tahnout a jak moc nalozeny?

Uprime mam v tom GULAS diky .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.15 20:39

No když máte v T.P.max.660kg a vozík má 260 tak 400 můžete naložit u brzděného celkově těch 1120kg.Záleží co máte v T.P. ale největší povolená celková je 3500kg na vyšší potřebujete Ečko.Něco je tady: http://www.novinky.cz/domaci/…ci-v-tom-nadelali-zmatek.html

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.01.15 21:47

Ak je to podľa EU tak by to malo byť ako u nás na SK.Kde pod B skupinou sa rozumie za a/motorové vozidla mimo A,T,A1,pokiaľ celková hmotnosť nepresahuje 3500 kg a nemaju počet miest na sedenie viac ako osem mimo vodiča.Môže byť pripojený vozík do celkovej hmotnosti 750 kg-celá súprava do 3500 kg. za b/jazdné súpravy do celkovej hmotnosti 3500 kg a najvyššia celková hmotnosť pripojného vozíka nepresahuje prevádzkovú hmotnosť ťažného vozidla.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.01.15 22:17

TAKZE TO CHAPU DOBRE KDYZ MAM V TECHNICAKU OD AUTA ZE NEBRZDENY MUZU VIST 660KG!

TUDIZ VOZEJK MA 260+NA TOM MUZU VEST POUZE 490kg MATERIALU A AUTO BUDE MIT 2500KG TUDIZ CELKOVA HMOTNOST BUDE 3250KG TAKZE MUZU VEST BEZ PROBLEMU!

ALE KDYBYCH MEL AUTO KTERE VAZI 3000KG+ VOZEJK 260 TAKZE MUZU VEST POUZE 240KG? CHAPU TO TAKTO DOBRE?

Od: k2
Datum: 28.01.15 22:28

Zalezi, zda Vam jde o pokutu, ci o papiry. Pokud o to 2., tak muzete na ten vozik nalozit klidne tolik, co uveze (bavime-li se o CR).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.15 10:02

Treba si uvedomiť,že v zákone sa píše o celkovj pohotovostnej hmotnosti nie o okamžitej.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.15 22:56
S řidičákem s. B můžete řídit i soupravu do celkové hmotnosti 3500kg. citace . . . .S ohledem na množící se dotazy k významu řidičského oprávnění skupiny B a B+E z hlediska možné řízení jízdních souprav vydává Ministerstvo dopravy, odbor dopravně správní a BESIP, následující stanovisko.Skupina B :Podle § 81 odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, přicházejí v úvahu v zásadě dva možné způsoby řízení jízdních souprav s řidičským oprávněním skupiny B. Písmena a) až c) totiž představují samostatné alternativy vozidel, resp. jejich souprav, jež lze s oprávněním skupiny B řídit.Podle písmene a) cit. ustanovení motorové vozidlo, které má kromě místa řidiče nejvýše osm míst k sezení a jehož maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg. K tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg. Souprava tedy může mít následující složení: motorové vozidlo 3 500 kg + přípojné vozidlo až 750 kg = jízdní souprava 4 250 kg (ve všech uvedených případech se jedná o maximální přípustnou hmotnost).Podle písmene c) tohoto ustanovení opravňuje řidičské oprávnění skupiny B k řízení jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla. V tomto případě již neplatí omezení maximální přípustné hmotnosti přípojného vozidla 750 kg, přípojné vozidlo tedy může být těžší.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.01.15 19:02
avatar

První věc je ta, že tvoje informace - kolik na ten vozík můžeš naložit, je úplně k ničemu.

Podstatné pro to, abys určil jakou skupinu řidičského oprávnění potřebuješ, je celková hmotnost přívěsu - všechny ostatní čísla pusť z hlavy.

Dále samozřejmá věc, nesmíš překročit hodnoty, na které je konstruované tažné zařízení.

Pokud celková hmotnost soupravy nepřekročí 3500 kg, pak ti stačí B.

Před novelou zákona 361/2000 ti stačilo B i na soupravu 3500 kg motorové vozidlo + 750 kg přívěs (dohromady 4250 kg) - nyní na to potřebuješ skupinu B v rozšířeném rozsahu.

Pokud celková hmotnost soupravy překročí 3500 kg (tažné vozidlo max 3500 kg + přívěs = hmotnost celé soupravy nad 3500 kg, potřebuješ B+E

Nakonec je moudré kouknout i do zákonu 361/2000 na §80a - je to tam popsáno srozumitelně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karl456
Datum: 29.01.15 20:19
Pokud máte běžné Bčko, tak podle zákona celková hmotnost soupravy nesmí převýšit 3.500kg. To je dáno legislativou a pak se přihlíží k parametrům tažného a taženého vozidla.
Pak jde o maximální povolené hmotnosti vozidel podle technického průkazu. Můj jeep má max hmotnost 2010kg, takže teoreticky mohu táhnout přívěs až 1490kg. Ale v TP mám u auta na nebržděný vlek 600kg a na bržděný 1500kg. Při zohlednění obojího pak tedy mohu táhnout nebržděných 600kg a 1490kg bržděných. A bude policistům úplně jedno, že mám tažné zařízení homologované na 2000kg...
Takže zkoukněte velký techničák a parametry pro přívěsy v něm a podle toho si to dopočítejte.
Zde ještě odkaz na výklad tohoto témata z ministerstva dopravy: http://www.mdcr.cz/cs/Media/T…skeho_opravneni_skupiny_B.htm
Zdravím
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.01.15 22:21

No tak spousta opovedi...nektere co ctu tak jsou jine nez ostatni no jednim slovem jak chapu tak si hlidat nepresahnout 3500Kg coz se asi nestane:) na to co budu vozit a ostatni hodim za hlavu zhruba jak jsem si myslel.

Od: fff
Datum: 30.01.15 17:32

Ten samý vozík jsem naložil do celkové hmotnosti 1000 Kg a normálně jsem jezdil.Ale chce to pořádně napumpovat gumy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.