Jak řešit problém s odtahovou službou?

Od: Datum: 28.01.15 11:16 odpovědí: 20 změna: 31.01.15 14:29

Je to asi dva měsíce. Synovi na dálnici vypovědělo auto službu. Domlouval se mobilem s rodinou ohledně odtahu. Jenže zastavila u něho policie a ti zavolali odtahovou službu. Odtahová služba naložila synove auto i s osobními věcmi a bez jeho souhlasu a podpisu na smlouvě či dohodě o odtahu jeho auta, auto odvezli. Odjeli, i policie, a syna nechali stát bez pomoci na dálnici. Ten byl nucen zavolat o pomoc rodině s kterou byl domluven o odtahu - zdarma! Odtahová služba požaduje 2500,-. Jelikož syn je momentálně nezaměstnaný tedy bez peněz, nemůže toto zaplatit, žádal aspoň o vydání klíčů od bydliště a osobních věcí, několikrát telefonoval na odtahovku, prosil o klíče od bydlení. Nemohl se dostat domů. Bydlí sám, takže musel odřezat všechny zámky, aby se dostal do domu. Na druhý den jsme kupovali všude nové zámky. A přitom stačilo tak málo - vydat aspoň klíče z toho auta. Bylo mu řečeno až zaplatí. Nyní mu načítají za každý den 150,- navíc. A on v ruce nemá žádný doklad, že mu bylo odtahovou službou odtaženo auto! Nikdo se ani neozývá -" klid po pěšině!" Ani neví, kde jeho auto skončilo! Je to ale vůbec možné? On odtahovou službu nežádal měl domluveno s rodinou. Proč má tedy platit to co nežádal? A jak postupovat dál, co dělat? A je dovoleno, aby policie sama kontaktovala odtahovou službu? Nezavání to s přihráváním si kšeftu? Kdo to ví ať odpoví...prosím poraďte! Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.15 11:23
avatar

Moc divne a neverim tomu. Jen tak prijede odtahovka a odtahne auto bez vase souhlasu , kdy tam pobihate a rvete na neho at toho necha ... pak jen tak odjede neznamo kam a vas necha na pospas na dalnici , kde klidne umrzete ... moc divne a neverim tomu. Nezbyva nez zaplatit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: radulabb*
Datum: 28.01.15 11:43

Můžete nevěřit... ale je to pravda! Syn se pokusil dostat k autu přes plot a vzít si osobní věci, když po telefonátech s pány od odtahovky nebyla řeč, a ti na něho podali trestní oznámení za vstup na cizí pozemek! Řešilo se to na Přestupkovém. A po výpovědi syna věc byla vyřešena. Syn byl v právu. Jenže co dál? Máme podat taky trestní oznámení na odtahovku? Já osobně mluvila s p. O. - synem majitele odtahovky, který toto provozuje se svým otcem. Je to rodinný podnik. Snažila jsem se domluvit, ale on velmi arogantně na mě - ať zaplatí! Tak se vydělávají peníze? Hnus!

Od: au1
Datum: 28.01.15 11:26

o podobné zkušenosti mi vykládal kamarád, měli nehodu na D1 loni na podzim, někde u Jihlavy. Volali tedy svoji pojišťovnu, a ta potvrdila, že do hodiny tam bude odtahovka hrazená z asistenčních služeb k pojištění. Načež přijela Policie, nařídili jim do 20ti minut vrak odklidit z dálnice z důvodu bezpečnosti, a tak zavolali jinou odtahovku (nedělám si iluze, je to předem domluvený kšeft!). Nakonec to dopadlo tak, že čekali 1,5 hodiny na odtahovku domluvenou policajtama, a odtah je přišel na 3 tisíce.

K těm klíčům od bytu, já myslím že vám musí oznámit, kde se vozidlo nachází. A musí vám umožnit přístup do vašeho vozu. Neříkám, že vám musí dát klíče od auta, ale třeba jít s váma k autu, odemčít, a umožnit vzít si osobní věci. Co kdyby jste odtahovce oznámili, že budete požadovat proplacení nových zámků na domu, protože vám neumožnili vzít si klíče z auta?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.15 11:29
avatar

to jako kdyz budu nesouhlasit a postavim se pred odtahovku , nebo pred auto , tak me prejedou protoze to je kseft?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 28.01.15 11:42

možná vás přijedou zpacifikovat ti policajti :) fakt nevím, ten kamarád to nezkoušel, ani nevím, jestli má policajt na něco takovýho pravomoce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 28.01.15 11:49

Zdravím, pokud nic nepodepsal, není žádné video se souhlasem, a jsou svědci rodina a podobně, že odtah byl domluvený, tak bych nic neplatil. Normálně bych to nahlásil na jiné služebně policie či přímo GIBS a nechal prošetřit. Samozřejmě bych požadoval omluvu, náhrady škody-zámky a ještě bych to zavolal na NOVU, či nějakému sdružení ohladně práva. Policie nemá takto vůbec právo zasahovat! Jednak téměř každý řidič má v rámci povinného ručení odtah smluvně či se může nechat odtáhnout sám či někým k nejbližšímu výjezdu. Toto opravdu zavání lovci nehod navázanými na Policii. Určitě se nebudu mílit, že to nebyla Abba UÁMk a podobné, ale určitě švagr či někdo příbuzný příslušníků policie.

Další věc je, že to že nechali syna na dálnici bez pomoci a ujeli, spáchala odtahovka i příslušní policisté trestný čin. Nemá náhodou čísla policistů? Pokud ne, tak si je snad pamatuje či alespoň dle data a místa lze dohledat tu neposlušnou hlídku. To nebyla Policie, ale ... no raději nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 28.01.15 11:59

...že nechali syna na dálnici bez pomoci a ujeli, spáchala odtahovka i příslušní policisté trestný čin
Jaky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 28.01.15 12:32

Dle provozního řádu dálnice, nesmí být na dálničním tělese přitomna žádná osoba, mimo mimořádných událostí a po nezbytně nutnou dobu (tato situace to není) či pověřených pracovníků (tím taky není). Pokud to navíc bylo v úseku, kde nelze dálnici bezpečně opustit, tak je to trestný čin a ne že ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 28.01.15 12:41

Jaky trestny cin? Prosim konkretne, paragraf, odstavec, nazev cinu. Dekuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.15 12:25

V Banánové republice je všechno možné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.01.15 13:26

Nezbude vám nic jiného, než za právníkem. Proč to tak bylo musí vysvětlit policisté. Vy jste odkázán na to, co vám řekl syn. Asi moc neprotestoval. Volal vlastní pojišťovnu, pokud máte asistenci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.15 14:04

Nikdo nic vysvětlovat nebude, protože až tazatelka přijde za právníkem, tak jí po zhodnocení celé věci (samozřejmě za příslušný obnos) sdělí, že se samozřejmě soudit může, ale s hoodně nejistým výsledkem. Pokud to nebude právník co chce za každou cenu vydělat :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.15 00:51

to,že Policie nařídila odtah vozidla je podle mne naprosto v pořádku,protože se jednalo rozhodně o překážku v provozu tzn.jedná se o nucený odtah a není nutná žádná smlouva ani podpis a až potud je vše v pořádku viz zák.č. 361/2000Sb. § 45 (4) Je-li překážkou provozu na pozemní komunikaci vozidlo, rozhoduje o jeho odstranění policista nebo strážník obecní policie; vozidlo se odstraní na náklad jeho provozovatele..Je,ale zvláštní,že Policie neumožnila vzít si z vozidla osobní věci a na druhou stranu bych rozhodně místo přelézání plotu přivolal Policii a za její asistence bych si věci z vozidla na odstavném parkovišti vyzvedl.Takže můj pohled na věc je ten,že pokud nezaplatíte tak auto nedostanete,ale pokud se věci skutečně na místě odehrály tak jak píšete podal bych stížnost na policisty,ale ne kvůli odtahu,ale pro neumožnění vyzvednout věci z vozidla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 30.01.15 12:33
avatar

Pokud je to tak jak píšete, je to hyenismus a kriminální čin. Minimálně zneužití pravomoci úřední osoby. Část policistů je bohužel propojena s podsvětím a šedou ekonomikou a přihrávají jim zakázky.
Osobně bych se bránil přinejmenším podáním trestního oznámení. Ne ovšem přímo na policii, ale na státním zatupitelství. Tam se to hůře shazuje se stolu, aby vyšumnělo do ztracena.


doplněno 01.02.15 08:22:

denys: bázlivej je horší než hloupej a protože většina je bázlivých, tak to zde tak (ne)funguje
mně kdysi v jednom městě odtáhli auto při blokovém řízení, řešil jsem to m.j. i trestním oznámením, auto jsem dostal zpět bez placení odtahu a pokuty a odtahové firmě jsem nadělal ještě problémy, podivuhodným způsobem dostali od města zakázku, nakonec šlo v tomto ohledu stejně do ztracena, měl jsem ale alespoň dobrý pocit, že jsem se nedal

no a když se po plyšáku rozkrádala kolbenka ve které jsem ztratil kus života, tak jsem byl jeden z mála kdo proti tomu bojoval, ostatní mlčeli protože se báli o místa, jednou tedy odbory připravovali stávku, ne ale kvůli zlodějně, ale kvůli platům
nakonec po rozkradení o místa stejně přišli, no já byl hloupý a omi chytří, že ano?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.15 22:58

By mě zajímalo, kde se vyskytují takový hloupý lidi jako vy..? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radulabb*
Datum: 31.01.15 13:47

...hloupí?... neee, jen obávající se, že ikdyž se ozveme, bude to k ničemu. Jsou propojeni a nahrávají si do karet! A obyčejný človíček bez známostí nic nezmůže...bohužel.

 

Od: hanher*
Datum: 30.01.15 14:50
"Ani neví, kde jeho auto skončilo!"
a pak najednou:
" Syn se pokusil dostat k autu přes plot".
Začíná to zavánět . . .
Ohodnoceno: 0x
 
Od: radulabb*
Datum: 30.01.15 15:36

A kdepak máte napsané, že neví kde jeho auto skončilo? Vždyť jsem to tak nenapsala! My víme,kde auto bylo odtaženo a kým. Jen po tom přelezení plotu se najednou auto z toho oploceného pozemku stratilo! A klid po pěšině!


doplněno 30.01.15 15:39:

Dokonce jsem se snažila já i syn s odtahovkou zkontaktovat. Marně... šílená arogance. Zřejmě cítí za svými zády "oporu", proto se tak chovají. Je to o nich v našem městě a okolí známé.

Od: hanher*
Datum: 30.01.15 22:38
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tv
Datum: 31.01.15 14:29

To, že si někdo nechá osobní věci v autě, no a stane se. Co nechápu, že mu je prostě neydají. To není součásti auta, klíče do bytu a podobně. To něco vypovída o dané odtahovce. Zkusila jste ji dát do googlu, třeba mají i jiný s ní špatné zkušenosti. Určitě bych se zkusila obrátit na TV-Černé ovce. Neváhala bych, možná se do toho zakousnou, tím nemáte co ztratit. Za zkoušku nic nedáte. Dejte vědet jak se to celé vyřešilo. Přeji zdárné řešení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.