Chybný výpočet RPSN

Od: Datum: 26.01.15 18:16 odpovědí: 1 změna: 27.01.15 20:28
avatar

Dobrý den všem rádcům. Možná jste někdy zaznamenali v médiích, že několik firem ( u mě Home Credit) měli v úvěrových smlouvách chybně vypočítané RPSN. To se týká podle kalkulaček na internetu i mě. Zajímalo jestli někdo z vás dokáže poradit jak by měl vypadat výpočet žádosti o vrácení úroků a poplatku za úvěr, když auto ještě není celé doplaceno.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 27.01.15 20:28
avatar

Myslíte tuto kauzu? http://www.nasepenize.cz/esso…ak-je-to-s-chybnym-rpsn-12307

Zeptám se vás - vy jste kupoval na úvěr podle RPSN? Věděl jste vůbec, co to znamená nebo chcete jen vyždímat maximum zpět? (to jen tak mimochodem...)

Vidím, že essox byl pokutován, ale HC ne. Osobně bych řešil kontrolu buď s danou firmou (písemný požadavek na kontrolu výpočtu s dodatkem, že jej zašlete ČOI k posouzení). Žalob je hodně, ale opět - ještě jsem nedohledal rozsudek, kde by bylo uvedeno, že se nějaká část peněz musí vrátit. Pokud hledám špatně, prosím o navedení... Díky !

Osobní připomínka - když si půjčuji peníze, spočítám si logickým jednoduchým násobením, kolik zaplatím celkově.. buď to chci nebo ne. Je to moje volba a nějaké RPSN mne neovlivní. Vždyť také ne všechny společnosti chtějí všem půjčit, někdy se prostě člověk rozhoduje "Mít-nemít" a ne RPSN "16-40%"

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.