Nepřiměřeně navýšená dlužná částka

Od: Datum: 26.01.15 13:09 odpovědí: 8 změna: 26.01.15 16:56

Všechny Vás zde zdravím.Měl bych dotaz týkající se navýšení dluhu.Moje matka 72let před x lety nějakým nedopatřením neuhradila pojistné na svoje vozidlo.V mezičase se stěhovala měnila telefon.Nedostalo se k ní že nějaký dluh vůči pojišťovně má.Dluh k pojišťovně činí 1300kč,ale s následnými poplatky apod. je výše již cca 14.000kč a hrozí jí exekucí majetku.Jelikož žije jen z důchodu a platí nájem není v jejich silách dluh jednorázově splatit.Jediná možnost je splátkový kalendář.Můj dotaz se hlavně týká toho,jestli je legální takto navýšit dlužnou částku a zda je proti tomuto možné se ohradit.Děkuji za případné odpovědi a pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.15 13:12
avatar

Jo, takhle funguje pravda a láska. Dluh navrhuji ihned uhradit ministerstvu lásky, než z toho bude milión a půl.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 26.01.15 13:37
avatar

Dobrý den, ano, je to legální (a zcela běžné). Vy to vidíte ze svého pohledu jako něco nekalého, ale on je i druhý pohled - toho věřitele, který musel vynaložit prostředky, aby dostal to, co mu patří (dluh). Vy můžete pouze prokázat, že pojistné bylo včas a řádně uhrazeno a jde o omyl. Jenže, to prokázat nemůžete, protože tomu tak nebylo. Zdravím!

doplněno 26.01.15 13:49:

Podle fáze, ve které se to vše nyní nachází, můžete zkusit komunikovat s pojišťovnou, uznat chybu, apelovat na lidský přístup, požádat o zmírnění sankce a dohodnout si splátky. Hlavně se snažit předejít exekuci (i ta je drahá) a komunikovat včas.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 26.01.15 13:53
avatar

I když to paní nezpůsobila úmyslně,bohužel,musí teď zaplatit konečnou částku. Doložit, že měnila telefon a bydliště nepomůže. Je to smutné, ale neznalost opravdu neomlouvá a nejčastěji to postihne ty,kteří už nemají tak pružné myšlení a nemohou se nijak bránit.

Proto zaplatit co nejdříve, aby penále již dál nenarůstalo.

1/ Buď se paní dohodne na splátkovém kalendáři. Když firma vidí, že dlužník má opravdu zájem o splacení, obvykle vyjde vstříc. Takhle jsem kdysi splácela postupně nedoplatek za plyn - skoro ve výši 20.000 Kč. *ee* Poskytli mi možnost splátek a tak jsem to nakonec dala dohromady. Co mi taky jiného zbývalo.

2/ Nebo mamince pomůžete Vy. Zaplatíte to za ni a bude to pak následně splácet Vám. Ale s pojišťovnou bude vyrovnaná a nic jí už narůstat nebude. Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.01.15 14:20

Nezaplacené pojistné je sice dluh, který vzniknul dříve. Pojišťovny většinou takovéhle dluhy předávají vymahačským společnostem, které si účtují tyto nehorázné poplatky. Jestli tedy dluh byl předán, pojišťovna v jednání již nefiguruje a nemá smysl se na ni obracet. Kdo dluh vymáhá zjístíte z dopisu. Doporučuji ale zaplatit nebo vstoupit do jednání s odesílatelem dopisu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.01.15 14:44
avatar

Tady poradci chytráci píší blbosti -

samozřejmě se jde i dohodnout na uplném smazání úroků ,

poněvadž kdyby jste s tím šli k soudu ,

bude se jednat o

Navršení částky která odporuje dobrým mravům ,

navíc tam může být dlužná částka navýšena o náklady řízení,

které však není vždy potřeba hradit.

Obrať te se ve vašem městě na bezplatnou právní poradnu .

doplněno 26.01.15 15:00:

+ pckop a diesel mají pravdu .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.01.15 14:39
avatar

A jde opravdu o platbu pojištovně nebo o platbu ČKP-české kanceláři pojistitelů?Pkd jde o pojištovnu ano pak zaplatit,pkd jde o ČKP-lze se bránit doložením NEPROVOZOVÁNÍ vozidla!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.01.15 15:48
avatar

X let je kolik?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 16:56

Tam se nejspíš nejedná o navýšení vlastního dluhu. Jistě, bude tam nějaký úrok, ale nejspíš tam budou poplatky soudu. Může se i stát, že dluh je dávno promlčený. Praxe v našem státě je taková : jakási firma koupí např. od pojišťovny všechny malé pohledávky (do cca 5.000,-Kč) v celkové hodnotě 1.000.000,- Kč. Pojišťovně za tento balík zaplatí 100.000,- Kč. Pak obešlou všechny dlužníky i ty, kde je dluh dávno promlčen. Částka je navýšena o soudní poplatky, které jdou ale opět do kapsy oné firmy. Takže firma rozešle dopisy s upomínkami v celkové výši 5.000.000,- Kč. A čekají. Bohužel hodně lidí se zalekne, když jim takový dopis dorazí a ihned zaplatí, bez ohledu na to, že třeba zrovna oni mají dluh promlčen. Takže i když té dotyčné firmě zaplatí "jen" polovina dlužníků, tak mají čistý výdělek 2.400.000,- Kč. Byznys s dluhy patří v naší republice k tomu nejlepšímu a nejbezpečnějšímu výdělku pro lidi, kteří mají dobrý žaludek.

Takže si nechte poslat veškeré dopisy, které Vaší mamince v této věci byly zaslány. Zjistíte, zda je dluh oprávněný. V případě, že ano, budete jednat s tím, kdo pohledávku odkoupil a s tím dotyčným domluvíte splátkový kalendář. Je důležité nenechat to dojít až do exekuce

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.