Octavia 1,6 - zvuk motoru

Od: Datum: 26.01.15 07:58 odpovědí: 4 změna: 07.10.15 09:30

dobrý den, prosím o radu. Mám oktávku s motorem 1,6TDI/77 kW z roku 2011, najeto 75 tis. Doposud spokojenost. Domnívám se, že přes víkend přibylo do zvuku motoru něco navíc, monotónní hučení. Neumím to bohužel připodobnit. Něco mezi hučením hlučných zimních pneu a vrčením větráku. Jako by v motoru byl další motor. Při rozjezdu nic, pak se to objeví a celkem monotónně pokračuje a moc se nemění hlasitost ani zvuk toho hučení. Hučí to i při vyšlápnutí spojky. Pneu to nejsou, jezdím na nich od podzimu, to bych si všimnul. Větrák chladiče spíš asi taky ne. Při otevření okénka nic moc rozdíl neslyším. Zdá se, že to jde jakoby z motoru. Popravdě nevím, jak hučí ložisko. Dál už žádné nápady nemám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.15 08:35

Píšete, že to za jízdy dělá i při vyšlápnutí spojky, tedy motor je ve volnoběhu. Při jízdě z kopce na neutál a motor ve volnoběhu to také dělá? Když zastavíte, pokračuje hluk nebo se zastavením ustane?

doplněno 26.01.15 08:55:

Zkuste ještě z kopce. Ale nevypadá to, že hluk nejde z motoru. Spíše převodovka nebo kola - ložiska.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzis*
Datum: 26.01.15 08:48

jízdu z kopce na neutrál jsem ještě nezkoušel, ale volnoběh při vyšlápnutí spojky ano, jak jsem psal. Hluk začne až po rozjetí auta na cca 20- 30 km/h?. Při rozjezdu a stání nic nehučí.

Od: asd1
Datum: 26.01.15 14:14

Nejspíš ložisko, buď na kolech nebo v převodovce. Pokud si ho nebudete měnit sám, tak nejlepší je nechat v tom projet "svého" mechanika ať to nejde a rovnou vymění... Jinak se podle změn zvuku a vibrací určuje jestli a které ložisko to je. Vyšláplá spojka nereaguje = není to motor. Je cítit na volantu = je to na předku, atd. atd., vylučovací metodou se to určí předně. Někdy se určí přesně a i tak to je něco jiného, např. příznaky jasné LP ložisko a bylo to pravé - stává se, auto je občas škodolibá potvora ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanl*
Datum: 07.10.15 09:30

dobrý den ,rád bych se dozvědel od p.honzis co spúsobovalo hučení u jeho octavie 1.6TDI z roku 2011.Mám totiž totožný problém

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.