Jawa 50 - Nehází jiskru

Od: Datum: 25.01.15 13:43 odpovědí: 8 změna: 03.03.15 14:58

Čau lidi,

Mám jawa 50/23 pionýr. Včera jsem jezdil a všechno bylo v pohodě, ale dneska jsem se chtěl projet a zjistil jsem že mi motorka nehází jiskru. Zkoušel jsem svíčku čistit vyměňovat, vyměnt zapalovací cívku a indukční cívku, ale nic se nezměnilo... :( Prosím poradte. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.15 16:04

nejdřív jukni na kladívko jestli se ti neubrousil či neulomil ten pertinax kladívka co jezdí po vačce

dále koukni zda se nepovolila kovadlinka a jestli má kladívko patřičný odtrh

dále je třeba kouknout na kladívko a zkusit zda spíná a rozpíná jestli pod tou pružinou toho kladívka neodešla ta těsnící podložka bejvá pertinaxová či umělohmotná

dále mohl odejít kondenzátor či napájecí cívka

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.01.15 16:44

Muzu se zeptat co je ten pertinax? jestli to je to na obrázku dole?

Datum: 25.01.15 17:23

ne to je filc na terý se dává pár kapek oleje aby kladívko neběhalo po vačce na sucho

tan pertinax je součástí kladívka

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.01.15 17:35

...ale stejně bych ti poradil, zajít za někým kdo to zná.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.01.15 18:34

Jen malá oprava-to co vlastníš není jak píšeš Jawa 50/23 pionýr,je to Jawa 50 typ 23 Mustang,Pionýr byl typ 555,550,05,20 a nakonec 21-kapotované,spíše by se dalo říci skútry! Janak Ti odpověděli předchozí radcové.

Jen tak ješte-vypadá skoro jak nový,kdes jsi jej v takovém vzhledově pěkném stavu sehnal?Již hooodně dlouho jsem jej takhle neviděl!

Datum: 03.03.15 14:58

Tohohle mustanga jsem si koupil u nás ve vesnici za 4000 kč i s SPZ a papírama. Měnil jsem na něm spojku a ted ten problém s jiskrou jinak jezdí parádně :).

Datum: 25.01.15 19:00

Ahoj. Jo jo, Mustang, to už je motorka. Motorka, co má nádrž mezi nohama. Taky jsme ho měli doma. Trošku i trápil.

Datum: 25.01.15 19:24

Takhle najednou, den ze dne ti ten pertinax neodejde. Spíše bych se klonil k tomu, že na kontaktech se udělala pecka a kladívka i když se spojí, nevedou. Stačí tenkým pilníčkem vyčistit. Pokud je to ono, vyměň kondenzátor i kladívka za nová.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.