Povinné pojištění

Od: Datum: 22.01.15 14:49 odpovědí: 4 změna: 22.01.15 17:49

Chtěl by jsem se zeptat na jednu otázku ohledně povinné ručení. Stala se mi bohužel jedna moc nepříjemná věc a to že jsem si koupil novější auto a to staré jsem nechal stát na zahradě u domu. Zrušil jsem pojistku protože jsem si říkal na co by jsem měl platit pojištění auta když jenom stojí a nejezdí se s ním a cca půl roku na to mi nyní přišel dopis z České kanceláře pojistitelů kde byla přiložena složenka ve výšši 15 000 Kč a mám ji do 30 dnů nejpozději uhradit. Přece nebudu mít pojištěné auto když se s ním nejezdí a jenom stojí na zahradě. Nevíte jestli je to nějaké omyl nebo co se stalo? Předem moc děkuji za jakkoukoliv odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 22.01.15 15:05

Za blbost se platí a vy jste nerepektoval zákon, ten sám dává návod.. Pročtěte si zde historii, n krát řešeno. Jednoduše - registrované se považuje za provozované a je třeba platit. A co tam ještě ČKP píše? Řekl byste že v baráku nebydlíte, tak na co platit daň z nemovitosti?

Ohodnoceno: 2x

Od: asd1
Datum: 22.01.15 15:09

Musíte se bránit = v té lhůtě 30 dnů doložit že nebylo provozované = neměl jste povinnost platit povinné ručení.

Čestné prohlášení že v období od - do nebylo provozováno - stálo na soukromém pozemku nepřístupném veřejnosti, svědectví dvou sousedů, foto auta na zahradě... Pravděpodobně zamítnou, budou vyhrožvat - nedejte se a znovu trvejte na svém, už je judikát a spory prohrávají.

Pokud neprovozujete, tak máte povinnost dát značky do depozitu - proto se automaticky bere jako provozované a musíte doložit že provozované nebylo.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.01.15 17:27

Jediné je zajímavé,jak tu spousta rádců tvrdí,že při zrušení PR musí doložit na pojištovně KS a kopií TP se zápisem o převodu a Vám ho zrušili jen tak?!

Jak písnul Asd- v zákonné lhůtě doložit NEPROVOZOVÁNÍ (svědci+foto) ! Tj.do těch 30 dnů! Jinak je velmi pravdědobné,že první odpor proti placení zamítnou a budete toto muset opětovně dokladovat!Nezalekněte se tohoto a vždy v zákonné lhůtě podat odpor.Viz tady rady p.Milana Cukráře!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.01.15 17:49

Jane, kolega diesl a asd1 mají pravdu, jen doplním, dokumenty vložte do případu on line, přesně dle poučení na straně 2 v doručeném dopise.

Pak musíte 1x za týden kontrolovat stav případu. Jakmile se objeví něco jiného, nežli případ ukončen, ihned se ptejte.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.