Omylem olej do brzdove kapaliny

Od: Datum: 21.01.15 14:29 odpovědí: 5 změna: 21.01.15 16:37
Dobrý den, mam problem podařilo se mi nalit asi ctvrt litru oleje do brzdove kapaliny muže to byt velky problem. Popřípadě jak vyresit. Děkuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 21.01.15 14:38

Ano, je to velky problem. Resenim je rozborka cele brzdove soustavy a jeji vycisteni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.15 14:41
avatar
Pokud jste nešlapal na pedál, tak stačí z nádobky vysát veškerou kapalinu. Po té dolít brzdovku, a raději zajet do servisu na výměnu brzdové kapaliny. Měli by to čerpadlem vysát i z odvzdušňovacích otvorů.Pokud jste už šlapl na brzdu a olej se dostal dál tak vše by měli v servisu propláchnout , olej žere gumové těsnění.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.15 14:45

Pominu to jaks to vůbec dokázal.

Vem větší injekční stříkačku a vytáhni obsah celé nádržky na brzdovou kapalinu. To co vytáhneš dej do sklenice a sleduj jestli se obě kapaliny promíchají a spojí a nebo jestli se nemíchají.

Když to co vytáhneš z nádržky bude toho čtvrt litru oleje a ještě k tomu nějaká brzdová kapalina, tak to delej správnou brzdovou kapalinou a jezdi opatrně.

Pokud se kapaliny promísí, takže není poznat jednotlivé složky, tak to zase musíš vytáhnout z nádržky, dolít správnou kapalinu a ještě provést proplach a odvzdušnění každé brzdy (až poteče čistá brzdová kapalina bez bublinek a bez oleje).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fik
Datum: 21.01.15 14:56

Jak píší ostatní velký problém,vytáhnout veškerý obsah nádobky,nejlíp nádobku demontovat pokud to lze a pořádně vypláchnout,poté naplnit čistou kapalinou a každou brzdu velice důkladně prošlapat a nechat hodně vytéct.

To by mělo stačit,ale za výsledek neručím,lepší by bylo rozebrat každou brzdu,pístky důkladně vypláchnout a hlavní brzdový válec taky,stejně jako vedení kapaliny

Pokud má auto ABS je to ještě větší problém a servis tě určitě nemine

Můžu se zeptat jak se ti to stalo?. Copak se lidi nepodíváte když něco do toho auta lejete?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.15 16:37

Takže přátelé. Brzdová kapalina DOT 1-4 je na bázi etylen glykolu a ten má měrnou hmotnost 1.113 g/cm3. Měrnou hmotnost motorového oleje jsem nikde nenašel, ale je lehčí než voda, takže uvažujme například 0.970 g/cm3 . Z toho vyplývá, že nalije-li se olej do brzdové kapaliny, bude se držet nad brzdovou kapalinou. Pokud tedy tazatel dolil olej do nádobky, kde nějaká kapalina byla, stačí opatrně vysát obsah nádobky a nádobku dobře vyčistit. Pokud se olej dostal do válce a potrubí, je problém větší a je potřeba novou brzdovou kapalinu od kola tlačit do systému, až se olej vytlačí do nádobky.

A protože šedivá je teorie a zelený je strom života, udělal jsem pokus. Do odměrného válce jsem nalil brzdovou kapalinu DOT4 a do ní pak motorový olej Castrol 0W30. Předpoklad se naplnil, olej udělal vrstvu na brzdové kapalině a nesmísil se s ní.

Ohodnoceno: 5x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.