Benzín nebo Diesel?

Od: Datum: 02.02.15 11:56 odpovědí: 20 změna: 03.02.15 18:16

Dobrý den je mi 14 a hodně se zejímám o auta rád se svezu na letišti atd máme VW Caddy 2006 1.9 TDI a jede to jak píchlá svině ale uvažuji furt jestli v 18 benzín nebo diesel chci aby to jelo pojistku nějak neřeším ale TSI se začali dělat až 2010 a ja když chci auto 2004 je to ta 1.6i atd a to moc nejde takže uvažuji o GOLF5 1.9 TDI z vlastní skušenosti takže mužete mi někdo poradit? díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 02.02.15 12:11
avatar

Jistě máš ještě hodně času na první auto :)

Auta se mají kupovat dle několika parametrů. Finance, požadavky na velikost (počet lidí a jejich výška-šířka), délka ročního nájezdu, ...

Jestli je lepší motor benzín nebo nafta, jestli je lepší 1,6 nebo 1,9 - to všechno záleží na požadavcích na vlastnosti vozu. Za 4-5 let můžou být vozy úplně jinde - může se nafta zakázat či benzín zdražit na 3násobek... - kdo ví?

Tady není v čem radit - poradit ti můžeme, až budeš auto kupovat. Takže asi za 4 roky

Ohodnoceno: 3x
 
Od: trtr
Datum: 02.02.15 15:23

Zdravím, je pěkné, že se rád svezeš v autě, ale ještě máš čas. Není obecně dobré, když tě někdo učí řídit už teď, maximálně nějaké základy jako odhad rozměrů vozidla, jízda dle čáry-začátečníci mají problém jet ve svém pruhu, a maximálně metody parkování mezi krabice. Nutno konstatovat že i na tomto se dá dost pokazit a to zejména okolo práce s volantem. Pokud má někdo špatné návyky, tak i je bezpečně předá. V autoškole si potom v lepším případě trhají vlasy hrůzou, v horším si závěrečné jízdy daný člověk udělá několikrát.

P.S.: Určitě není dobré si jako první auto kupovat nějakou ostrou káru, ale také ne slimáka. Je třeba respektovat a jezdit v soulady s předpisy a zákony a to nejen silničními, ale také fyzikálními-tyto zákony nikdo ještě nepokořil a pokud ano, tak se o tom většinou nikdy nedozví. Takže hlavně klid.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.15 16:16

A proč myslíte? můj táta je ostřílený řidič a učí mě vše lítám 110km/h na 5st :D a vpoho nejsem nervozní nic umím odhadnout velikost třeba na chatě popojíždím do dvora nebo kdekoliv mimo silnic nevím proč je to špatné auta jsou promě život

Od: trtr
Datum: 02.02.15 17:05

no to je přesně ono, co jsem měl na mysli. No snad se tedy do 18-ti zklidníte a otec Vás uhlídá. Vím, že mě budou možná kamenovat, ale fakt nesnáším ty mladý smrady, co řídí jednou rukou, nejsou vůbec vidět, jak jsou v autě zapadlý a navíc to většinou řídí minimálně Octavii či A3 v 1.9 TDi. Běžná jízda jaksi jde, ale když příjde na krizovku, kterou většinou udělají svým stylem brzda-plyn, start na 1--čku 2,3 do omezovače, tak kouzlí celé okolí, aby se nic nestalo. Je třeba si uvědomit, že co neubrzdíš to neukecáš a to tam klidně můžeš mít kotvy ala Brembo. Další věc je, že co se týče rychlostí reakce to taky není moc slavné u začátečníka. Já jsem taky od mala obdival auta a vše okolo, postavil pár vozítek apod. a nakonec jsem zjistil, že lepší než se řítit krajinou 200 km/h je lepší jet předpisově, sem tam někoho pustit a spoustu jiných motoristických krás by se našlo.

P.S.: Jo, ještě jedna věc, auto s turbem pro "závodníka" je úplně k ničemu, protože půjde do kytek. Turbo je dobré, ale musí se umět s ním pracovat, jinak jste více v servise, než na silnici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 18:26

To máte pravdu plno mladých jezdí "drifterskou pozici" tak že jsou zapadlý v sedadle a jedna ruka na volantu ale když to někdo umí jet s jednou rukou tak to jde ale když nemáte s auta strach je to špatný když začátečník jezdí do 100km/h to jde ale není nic špatného občas když je auto ohřátý 1-2-3 do omezovače :D ale oba jsme jiné věkové kategorie takže když řeknu že občas si "zahrabat" je COOL vy nato máte asi opačný názor a turbo sním se praovat nemusí turbo pracuje s autem stačí dochlazovat a turbo někdy stejně odejde a u mladých i spojka... mužu se zeptat co máte za auto?

Od: trtr
Datum: 02.02.15 19:14

Zdravím, tak s tím hrabáním, no ono to Cool je, ale až do té doby, než budete kupovat novou sadu. Syn jednoho spolupracovníka autodílů dokázal prý (nebyl jsem u toho, ale prase to bylo) zlikvidovat během měsíce 2 sady pneu, prostě borec. Pořád je na tom jeho závodním Escortu opravovalo, spojka, brzdy na kaši, řazení no hrůza. Kamarád jezdil pravidelně přes ručku až mu na Filetě chodila náprava o 3 cm do strany, jak to bylo urvaný ze silentbloků.

S turbem, že pracuje samo je pravda, ale pokud auto uženeš, tak se může stát, že povolí ucpávka u kluzného ložiska v turbu, olej jde přímo do spalováku a buď to spálí celou náplň a zadře se to a nebo, to se stává častěji prostě lítaj písty a ojnice z motoru na světlo a to je pak sranda-viděl jsem jeden pěkně děravej blok, tak děje se to.

Jinak teďka mám skoro veterána-R19, ale je to kouzelné autíčko a je hlavně hodně nadčasové a dá se na něm doma hodně,ale hodně pracovat. Z Anglie lze koupit tuning kity na 16 V modely, chip jednotky a pod., ale to už jsem jinde, je to lepší jak Felicie, alespoň vzhledově. Samozřejmě že jsem jel i v lepším až do kubatury 12 litrů (LIAZ), ale teďka mi tohle stačí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.02.15 21:47

Dobrý den, je vydět že nejste starý páprda co jen šetří na gumách atd :D a že s autem taky rád si užijete srandu :D ale asi nejste zastáncem největších blbců "NAFTA PATŘÍ DO KAMEN" nevím jestly máte R19 v naftě ale autum rozumíte hodně a veterán to rozhodně není já teda z vlastní skušenosti mám na Francouzká auta vlastní názor taky jsem stim natahal plno dříví a najezdil pár desítek km na letišti a o technickém stavu jsem měl 100 % přehled - Berlingo 1.6 HDI (total domrdaný-spojka,vstřiky,atd) ale když to srovnám s Caddy je tu kurv* rozdíl mám nejradši německá auta VW 4EVER proto chci golfa ale když se vrátím k těm zábavám s autem tak se to samozřejmě nesmí přehánět jak už jste psal..

Datum: 02.02.15 22:13

PS: a nechci tu machrovat furt je mi jen 14 :D je tu plno ostřílených řidičů ale známe jak dneska plno lidí jezdí...

Od: trtr
Datum: 02.02.15 23:15

Zdravím, však mi to nemyslíme špatně. jen Tě chceme navést na tu správnou cestu. Pokud tě auta zajímají, tak je to dobře. Mohl bych doporučit pár knih, kde jsou jednotlivé díly auta rozebrány a popsány školním způsobem, že z toho budeš mít rozum. Pak až někdo řekne slovo: homokineťák, synchron, předloha, hruška, kost, silent, de-dion, manesmanova roura, banka, tak budeš v obraze, ale je to na delší dobu. Taky se můžeš dozvědět co je tlumič a jeho druhy-kapalinový, plynokapalinový, dokonce jsou i hydraulické jednotky či spec. kontrukce Sensa trac či el. ovládané tlumiče, kde olej změní viskozitu. Je to spousta, to je jen mechanika, pak ještě elektrotechnika, elektronika, komfortní a akční členy a na závěr diagnostika.

Odkaz na knihy: http://www.ucebnice.com/odborne-predmety-automobily/ , konkrétně automobily 1-7.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.15 14:18

Dobrý den, jo to máte pravdu ale je tu plno lidí co mě tu kritizují já neříkam že jezdím jak Vettel a mám nalítáno 100000000000 km ale jen říkám těm co mě tu kritizují pravdu :) ale mě auta zajímají hodně už od malička a v motorech a jednotlivých soušástkách celkem taky dobře ale většinu času co jsem na PC věnuji tematice automobilu a to je několik hodin děně ale když máte auta rádi nejezdíte jako debil jakože drťim tam 5000 ot/min atd chovám se k autu lépe než muj otec když odněkať odjíždí stojí třeba 5 min na stojce a nejede což uplně dobrý neni a taky jet na 5st 70km/h takhle dusit dvouhmotu ale něco jo

Od: trtr
Datum: 03.02.15 18:16

Zdar, no s tou súpojkou to je hrůza, ale některá auta zvládnou na 5tku i 50 km/h, je to o autě, některá se netrápí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.02.15 19:24
avatar

Tak si Jacku skejťáku dávej bacha!

Jeden spolužák dcery byl taky takovej suverém-zvláště když byl táta poblíž,to měl kuráže že by zvládl i Chucka Norise nebo Van Damma!- no a teď chodí jak spráskanej pes.najednou chodí jak spráskaný pes! a hrozí mu několik let vězení-v opilosti zabil autem 16 letou holčinu,nyní čeká na ortel!,jestli už nebručí a nedělá milenku někomu v krimu!

Jinak s jednou rukou to jde řídit,ale stačí potom maličkost a jsi v pr... jak jsem psal nahoře! Až bdueš mít auto, tak o tom písni a hlavně kde jezdíš abych tama už nejezdil!

doplněno 03.02.15 17:04:

Já? Nic já jen varoval před nemístným machrováním a chlubením.Například-viděl jsi někdy záběry z ralyeještě lépe někde na síti najdeš Pana řidiče- Ari Vatanena a P405T16 a jeho závod do vrchu na Pikes Peak? A viděl jsi že mimo řazení drží volant obouruč/ještě si tam v jednom momentu cloní ruku před oslněním/?

žádný z dobrých řidičů o osbě neřekne že je dobrý!spíše ještě tak že nějaké kilometry najezdil!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 21:40

Co proti mě máš? já lítám 110 ale na letišti a pod dozorem a vím co si k autu mužu dovolit !

Datum: 02.02.15 19:32
avatar
Machru co si mysleli ze umí řídit a nejen jednou rukou jsou plný hřbitovy...
doplněno 02.02.15 22:10:

No jo, jistě víš úplně přesně, co si můžeš s autem dovolit. Kolik jsi toho najezdil prosím tě? Pár desítek kilometrů po letišti ve 110? To tedy jseš kanón.

Mohl by jsi mě něco naučit, kterak jezdit třeba v zimě na horách? Abych se něco ještě naučil.

Drtivá většina zdejších rádců má odcouváno mnohonásobně víc, než ty máš odježděno dopředu. Ono, když to drtíš na letišti 110 a při rozjezdu gumuješ, to jaksi neznamená vůbec nic. Ale to poznáš tak za patnáct let. Přijď sem, až ti bude třicet, pak si můžeme pohovořit.

Jen abych tě pořád jen nehaněl, upřímně řečeno, když nám bylo o pár let více než tobě, nebyli jsme o mnoho jiný. Naštěstí jsme to přežili a z případných odřených plechů jsme si vzali ponaučení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 02.02.15 20:02

Jj, je to tak. Slyšel jsem o jednom truckerovi, co taky řídíval jednoruč do té doby co mu na na mostě rupla přední pneu a byl rád, že to ukočíroval, aby nespadl dolů. Svodidla kamion neudrží, je to bláto. Od té doby prý poctivě obou ruč a na mostě raděje ještě více tisknout volant.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 22:06

ja jezdím obouruč

Datum: 03.02.15 14:20

Hele chtěl bych vidět tebe plnej kotel že? vyjedeš z garaže studený auto a 1-vodhrabat 2-3 do omezovače atd že ano? a machruju tu jen na tebe protože m+ tu kritizuješ a já jezdím slušně :)

Od: figaro
Datum: 02.02.15 16:38
Jak říkal jmlc nejdřív řidičák pak auta .Auto k životu nepotřebuješ nějak teď.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 21:25

Lítám 110, také jsem znal bylo mu 16, lítal jenom sto, ale shodou náhod již prolít po těžké nehodě komínem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 21:48

Mladý plný horúcej krvi.Skús si sadnuť vedľa profesionalného jazdca a zistíš,že nič nevieš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.