Špatný homokinetický kloub?

Od: Datum: 17.01.15 12:25 odpovědí: 10 změna: 18.01.15 14:07

Dobré odpoledne,

začínám na své Prelude 5G podezírat špatný homokinetický kloub.

Uvedu 3 situace:

1) Stojím na STOPce, chci odbočit vpravo. Je jedno, jak prudká je zatáčka, nic se neozývá.
2) Stojím na STOPce, chci odbočit vlevo. Ozve se klepání z pravé strany (blíže nemůžu určit), ale jenom někdy.
3) Stojím na STOPce, chci odbočit vlevo. Zatáčka nemusí být prudká, ale vyjíždím do kopce = musím více zrychlit = ozve se vždy klepání z pravé strany.

Zvuk se ozve vždycky, když zatáčím do kopce doleva, pokud na rovince, ozve se to jenom někdy. Při vyšších rychlostech mimo město se neozve vůbec, ať je zatáčka prudká jakkoliv.

Klepání je závislé na rychlosti, pokud zatáčím rychleji, klepe to rychleji, pokud pomaleji, tak pomaleji.

Mám přezuto, dělalo to i na starých kolech, proto jsem tuto možnost zavrhl. Dále mě napadlo uložení tlumičů, ale nejvíce asi ten homokineťák. Chtěl jsem se zeptat, jak zjistím, že je to určitě on? Nerad bych vyhodil tisíce, abych pak zjistil, že je to nějaká "blbost".

Díky!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sos®
Datum: 17.01.15 12:43

Tyhle klouby se zkouší - plný rejd a za jedna. Jak to začně cvakat,je to na 100 % k.kloub. Při normální jízd to zpravidla nedělá.ale když se s tím jezdí dál,může se vysypak

Ohodnoceno: 0x

Od: ralleste
Datum: 17.01.15 12:52

Myslíš rovně? Pokud ano, tak to slyšet nic není, jde to slyšet jen při rozjezdu z křižovatky při zatáčení doleva (ale zatáčka musí být prudká a auto musí být zatížené na pravou stranu).
Zajel bych k mechanikovi, ale tady o víkendu nikoho neseženu a nevím, jestli s tím mohu jet

Datum: 17.01.15 13:54

venkovní homokyneták když odchází tak se to projevuje vybracema do volantu

Datum: 17.01.15 14:03

Žádné vibrace nepociťuji :-/ Může to být vnitřní?

Datum: 17.01.15 15:38
Jet s tím můžeš..otázka jak dlouho. Většinou je v háji manžeta, tak se podivej v jakym jsou stavu

Datum: 17.01.15 21:03

Už jsem na pár autech měl špatné homokinetické klouby -ten ja na každé straně auta jen jeden!- a nikdy nešli vybrace do volantu,vždy jen cvakání z opačné strany! Levý při zatáčení doprava a pravý do levé zatáčky!

Tazatel máte na odchodu homokinetický kloub,nebojte vydrží /normálním ježděním/ ještě hooodně km!

doplněno 18.01.15 13:43:

Při zatáčení doleva je víc "zatížen" pravý kloub než levý-ten je odlehčen ,proto opačně!

Vnitřní klouby se spíše projeví vibracemi nebo hučením popř vibracemi.

doplněno 18.01.15 15:28:

Klidně s tím ještě ujedeš několik set kilometrů,teda pkd nechroupe při běžné jízdě do zatáček,mně takto na jednom autě vydržel cca2 roky (kolem 25 tisíc km) nejprve při plném rejdu při vyjíždění z parkinkgu a postupně to zesilovalo jak se to horšilo až před výměnou i při normálním průjezdu zatáčkami.Takže bez obav! Jinak oprava-výměna není složitá,nejhorší je povolení natice držící kloub v náboji!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.01.15 10:19

Děkuji, takže, pokud se ozývá zvuk z pravé strany, je špatný levý? Jak je to možné, že se to ozývá z druhé strany? Jen prosím o vysvětlení, věřím vám

Od: michal*
Datum: 18.01.15 13:42

dejte auto do servisu a oni se s vami kratce projedou(zkušební jízda),a sami odhadnou jaka strana to je.Takže nechal jsem to čiste na nich aby zvolili jaký kloub je špatny a nasledne opravili.nenechavejte se odradit tim,kdyby řekli ,že nevedi bez rozebrani jaka to je strana v dobrem servise se to nestane ,že by se spletli.dobry mechanik to pozna.Kupte si celou sadu kloub s manžetou.nektere lacine manžety nevydrží(jsou o neco malo měkčší a časem se protrhnou).A vibrace to jsem teda nikdy nemel v souvislosti s kloubama.při plnem rejdu a pomala jizda mi přišlo,že vůz jakoby kulhal(a lupalo kdesi u kola)

Datum: 18.01.15 14:07

nebo kulháním či jakýsi vylupováním

Datum: 17.01.15 15:56

musíte dat rejd a pomalu se rozjíždet(přirovnal bych to jako kdyby tam v kole lupalo) za jinych okolností mi to nedelalo.A za druhe homokinetak vetšinou odchazí když je protrhnuta prachovka pokud jste mel nebo mate podbeh od mazu tak je to ono.zkontrolujte si nejdřív prachovky.jednou se mi vysypalo ložisko,a nemohl jsem zatačet pouze velke oblouky do zatačky.Pokud se vam stane to same nezbývá nic jineho než odtah do servisu.Tot ma zkušenost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.