Filtr pevných částic, škoda superb 2007

Od: Datum: 16.01.15 15:06 odpovědí: 7 změna: 17.01.15 08:39

Dobrý den, chci se zeptat jestli má škoda superb 1,9tdi rok výroby 2007, filtr pevných částic?

Děkuji za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 16.01.15 15:14
mrkni do kufru nebo do servisky na papírovej štítek, jak jsou ty kódy výbavy, pokud má DPF bude tam kód 7GG
Ohodnoceno: 0x

Od: zita
Datum: 16.01.15 17:08

Teď jsem zmatená. Na štítku 7GG je, ale když jsem sáhla do koncovky výfuku tak prsty mi zůstaly černé.

Datum: 16.01.15 15:59

Pěkný den, nejjednoduší a nejrychlejší způsob ověření, zda vůz má či nemá filtr pevných částit, je šáhnout do koncovky výfuku...pokud budete mít prst černý, filtr nemá, pokud bude prst čistý, filtr to má

Od: zita
Datum: 16.01.15 17:09
Teď jsem zmatená. Na štítku 7GG je, ale když jsem sáhla do koncovky výfuku tak prsty mi zůstaly černé.
Datum: 16.01.15 19:24

filtr muze byt demontovany

Od: tycoon*
Datum: 17.01.15 08:30

Pokud je na štítku 7GG, tak auto mělo z výroby filtr pevných částic.

Obecně vzato filtr nezachytí všechno, takže u staršího auta může být koncovka černá.

Pravděpodobnější ale je, že filtr už někdo vymontoval či jinak znehodnotil. Pozná se to odle toho, že při vysoké zátěži (akcelereace na plyný plyn) bude viditelně kouřit.

Datum: 17.01.15 08:39
Nemám vyzkoušeno, ale chvíli po nastartování by měl dát kousek od výfuku bílý kapesník a někdo jiný si pohrát s plynem, uvidí se zda z výfuku létá popilek nebo ne. Někde to takhle bylo ukazane.
doplněno 17.01.15 08:41: Je nutné si to představit takto: Když podržíte bílý kapesník za výfukem vozidla, které nemá filtr jemných částic prachu, tak bude za chvíli černý. Pokud vozidlo má tento filtr, tak kapesník zůstane skoro bílý.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.