Trvanlivost benzínu

Od: Datum: 15.01.15 15:58 odpovědí: 3 změna: 15.01.15 17:12

Dobrý den, nejezdím moc často a ceny benzínu jsou celkem fajn, proto by mě zajímalo, jak dlouho mi vydrží benzín v ok stavu pro motor 1.2TSI jednak v nádrži/kanystru. Pamatuju, že otec měl v kanystrech naftu do traktoru od nepaměti a jezdilo to furt jak po másle.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.15 16:02
avatar

Skladovatelnost motorových paliv definuje česká norma ČSN 65 6500 Motorová paliva – Podmínky skladování a doporučená doba použitelnosti. Norma definuje dobu skladovatelnosti 24 měsíců v případě, že zboží je skladováno v uzavřené nádobě za nepřístupu světla a vzduchu při teplotě 15 až 20 °C. Nebudou-li výše uvedené podmínky dodrženy, je doporučená doba použitelnosti bezolovnatého automobilového benzinu maximálně 3 měsíce ode dne jeho prodeje konečnému spotřebiteli.

Vzhledem ke skutečnosti, že bude automobilový benzin v nádrži, kde není zajištěno uzavření bez přístupu vzduchu a mění se teploty okolí, norma doporučuje skladovatelnost paliva maximálně 3 měsíce.

Degraduje také kvůli přidaným bioložkám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.01.15 16:32

Asi tak, je třeba vědět, co to je za nafta, co je v ní přimíchané. Nadávají na bio, asi jiná dnes není. Uvádí se spotřebovat do 3 měsíců za běžných okolností. Ale co to tak zkusit, dát naftu do petky a počkat. Musí být hermeticky uzavřená, ale i tak se usadí kaly, rez z obalu, odstranit. Měl jsem ještě komunistickou k traktoru a tu ředil. Ale tam nic nebylo, že, i tak byla dole sraženina. Jinak je na skladovatelnost paliv norma, uvádí rok za teploty 15°- 20°C, vliv těsnění, světlo, vzduch.
Zdroj: https://www.poradte.cz/auto-m…-se-ceny-benzinu-a-nafty.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 15.01.15 17:12

Mám vyzkoušeno v autě natural 95 12 měsíců bez problému auto nastartuje. Ve dvoutaktu směs natural s olejem 1:40 dva roky bez problému. V obou případech poloprázdná nádrž a teplota běžná venkovní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.