Jak vypnout světlo při otevřeném kufru Passat

Od: Datum: 11.01.15 19:24 odpovědí: 9 změna: 14.01.15 12:05

Může mi někdo poradit, jak jednoduše vypínat světlo v kufru VW Passat 1,8 T z roku 2002, pokud potřebuji mít dlouho otevřené víko kufru? Vypinač jsem nenašel a vyndavat žárovku ze světla je nepraktické. Předem děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 19:29

jedině si ke světlu dodělat vypinač

doplněno 11.01.15 19:30:

ted mi napadlo že by mohlo stačit si při otevřeným kufru ručně zacvaknout zámek kufru

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.15 19:45

Skús vytiahnúť klúč zo zapalovania,po čase by to mohlo zhasnúť.Mne to tak funguje Seat alhambra.Inak len preprogramovať riadiacu jednotku.

Ohodnoceno: 1x

Od: hop®
Datum: 11.01.15 20:59

Možná bude někde mechanické čidlo otevřeného víka, takový čudlík, který se při zavření víka zamáčkne a přeruší přívod elektřiny do světla.
Pak stačí najít drátek, který k tomuto čidlu vede, přerušit ho a mezi konce drátu připojit obyčejný vypínač.
Ale je to jen teorie, neznám přesně tento typ vozu...

Datum: 11.01.15 21:01

Teď jsem to byl vyzkoušet. Stačí v zámku ve dveřích, který je ve tvaru vidlice stlačit pohyblivý jazýček uprostřed. Cvakne mikrospínač a světlo zhasne. Já neměl nic jiného po ruce, tak jsem to stlačil klíčem od auta.

Datum: 11.01.15 22:03

tak tak mikrospínač jenž ovládá světlo v kufru je v samotným zámku víka kufru už sem měl tu čest ho měnit

Od: michaeljindra
Datum: 12.01.15 08:45

Naprosto banální a fungující. Stačí do zámku dveří vtlačit 10 kulatinu a světlo hned zhasne. Naopak zase otevřít zámek buď mechanicky otvíračem ve víku, nebo elektricky z auta. Ještě jednou moc děkuju. Sám jsem to před tím také zkoušel, ale prostě jsem kulatinu nedotlačil dost hluboko. Takže OK.

Od: asd*
Datum: 14.01.15 11:46

To je tak zapomenout na tu kulatinu a zavřít to do ní, nejlíp několikrát prásknout víkem a nadávat že nejde zavřít ;)

Dodělal bych si vypínač někam vedle světla, nebo bych tam dal světlo s vypínačem, spousta aut to tak má...

Od: jester
Datum: 13.01.15 17:41

Mělo by to vypnout samo asi po 10-15minutach aspon u me fabie to tak je 2003 1.4tdi

Od: michaeljindra
Datum: 14.01.15 12:05

Dík za připomínku. Tu tyčku pochopitelně ihned vytahuju, to je jasné, jen je třeba před zavíráním víka kufru ten zámek znovu otevřít. Pro mě je to oproti montáži dalšího vypinače úplně super.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.