Povinné ručení

Od: Datum: 09.01.15 23:59 odpovědí: 15 změna: 11.01.15 15:07

Dobrý večer, tento rok bych si chtěl koupit auto abych mohl dojíždět do práce apod. Jenže peníze na auto není problém, ale problém vidím v tom lichvářském systému povinného ručení. Tento rok mi bude 20 a řidičák budu mít asi 15 měsíců - jen co jsem ho dostal jsem najezdil hodně tisíc kilometrů firemníma autama ( od fabie po transita ( asi 5 aut )) no a když jen tak zkouším různé kalkulačky na internetu tak mě povinné ručení vychází na 8 tisíc za rok - za 1.6 I oktavku z 2002 a to jsem chtěl 1.9tdi co má 66kw (1.6 má tuším 75kw ) abych ušetřil na palivu ( a to by byla sakra úspora ) ale jako za menší výkon chtít 10 tisíc? A to je ještě takové to nejobyčenější pojištění. Nejlepší na tom je, že to nemůžu pojistit na někoho jiného - není na koho a s rodinou nejsem zadobro. Existuje nějaké klička jak by se to dalo snížit aspoň na polovinu? Nebo např. nechápu proč už s tím co mám odježděné, musím začínat u povineho ručeni jako kdybych teď udělal autoškolu a hned si koupil auto.

Chtěl jsem ještě napsat hodně sprosta slova na tento stat apod. ale nechapu co se stalo s českem za ty poslední léta. Tak srát na hlavu si nechat už ani víc nejde.

doplněno 11.01.15 12:12:

ted se mě podařilo náhodou najít fabii 1.4tdi - nemá někdo zkušenosti s tímhle motorem? Přesněji jak to jede po dálnici 130-150 v hodině a jak se s tím předjíždí na okreskách. Nebo radši benzín 1.4


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 10.01.15 00:03

Ale jo jde to věř tomu, že jde nechat si víc a víc srát na hlavu. Neznám tvoje údaje, ale pokud jsi zkusil různé nezávislé kalkulačky a pořád to je tak vysoké tak nic nenaděláš. Dřív to šlo na flotilové pojištění to bylo super a levné, ale to už dnes není (nejde).

Zkoušels třeba:

top-pojisteni.cz

pojisteni.com

srovnavac.cz

a další a další.

doplněno 10.01.15 00:07:

Neznám fakt přesné údaje tak jsem to jen prubnul tady:

http://supermarket.chytryhonza.cz/povinne-ruceni

vyšlo tam cca 6600kč. Holt bez bonusů to víc dolů asi nepůjde.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.01.15 00:04
avatar

Co to je, najezdil hodně tisíc kilometrů?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.01.15 00:20

Všeci jsme v tom lichvářském systému začínali, obvolat pojišťovny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 10.01.15 01:55
vsichni jsme tak zacinali, ja za svy prvni auto audi 90 2.3 100kw platil v roce 2003 nejakych 9 tisic rocne, a to jsem mel tenkrat vyplatu kolem 10ky... obvolej pojistovny, a zacni sam na sebe, sbirat bonusy ;)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.01.15 11:38
avatar

Pro vás sprostota a co by na to měli říci ostatní co začínali na desetitisících a nyní jsou po těch proježděných rocích na třeba 1500 když vy byste to měl ihned?Není to sprostota,ale je to skutečnost od 18 do cca30 let je nejrizikovější skupina,cleosvětově!,proto nejvyšší sazby!

Místo okty 1,6 si kupte fóbii haťapku nebo citigo a hned budete mít nižší PR!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kutil*
Datum: 10.01.15 12:10

Kup auto a pokud můžeš tok ho napiš na někoho z rodiny kdo má už nějaký bonus a jsi na polovině ceny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.15 12:23

Mladé "ucho" bez praxe (pár tisíc kilometrů není žádná praxe) a ještě v podstatě s mokrými papíry - to je prostě nejrizikovější skupina, a proto je pojištění tak vysoké.

Jen bych při této příležitosti ve vašem zájmu rád upozornil, že dle statistik se mnoho (často vážných) nehod stává právě rok dva po získání řidičáku, kdy dotyčný už "pár" kilometrů najel a získá falešný pocit, že už jezdí jako profík, vše zvládne a nic jej nemůže překvapit. Takže pozor na to!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.01.15 13:11
avatar

Zdravím,
- nemáš bonusy (čili řidičskou historii)
- nemáš místo bydliště, který by ti srazilo výši platby (malé město, vesnice),
- máš nízký věk
- máš auto s vysokým obsahem
- máš auto, které je mladé
To všechno jsou věci, které dnes hrají roli ve výši pojistného (doba, kdysi všichni platili 144,-Kčs (tenkrát to bylo cca 15% mého měsíčního platu) ročně za jakýkoliv auto, bez ohledu na věk, místo bydliště a obsah už je dávno pryč - do r. 89). Napsat pojistku na někoho jiného a tím si snížit platbu má výhody, ale také nevýhody - nebudou se ti počítat bonusy, až si jednou auto napíšeš na sebe.
Výše máš linky na srovnávače pojištění, ale ty jsou dobré jen pro orientaci. Neumí počítat některé výhody, které některé pojišťovny nabízejí. Takže doporučím brát pojišťovnu po pojišťovně a zadávat údaje a nechat si udělat udělat výpočty. Některé pojšťovny také dávají slevu za uzavření pojistky přes internet (to také ve srovnávačích nenajdeš, protože tam provozi dostane srovnávač - pokud si ji uzavřeš sám přes net, tak provizi nedostane nikdo a dostaneš ji ty jako slevu.
Pro představu - letos se mi takhle povedlo u jednoho auta srazit platbu na cca 5% z původní plné částky (skoro 7.000,-Kč) Odečítalo se za bonusy - mám plné + odečítalo se za věk a bydliště - a hned sem byl na cca 1.500,-Kč. Pak ta pojišťovna dávala 30% slevu z vypočtené částky za uzavření přes internet. No a nakonec přišla redukce, že auto je vyrobené do roku 1978 včetně (to nikde ve srovnávačích taky nebylo - na to jsme přišel náhodou). Výsledná cena byla necelých 350,-Kč/rok a to už se mi docela líbilo :-D
Takže hledat - to je jediný, co můžu doporučit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: domin
Datum: 10.01.15 20:29

Předem se omlouvám, že jsem dřív nenapsal. Kolik že to mám najetých Km? To nevím, nepočítám si to, ale co jsem v dubnu dostal auto s 50 tisící tak v srpnu jsem s tím jel na plánovanou techn. kontrolu v 75, a to jsem ještě mezi tím jezdil s dalšíma autama až do prosince.

Ono jako student co si vše apod. platí sám a do toho ještě pracovat to není sranda. Takže mám takovou tu úctu k zaměstnavateli a jezdím opatrně - v rámci možností - radši rozbít sebe než auto. A takové to předvádění, co z toho.

ale k věci - o htp jsem taky uvažoval - teď jsem v prosinci s tím najezdil 4 tisíce, jenže spotřeba 7,2 a já bych potřeboval auto spíše na dálnici ( a tam ta spotřeba je okolo 8L ). Nejlepší volba by byla nesmrtelná 1.9tdi s 66kw co moc nesežere..

No a k tomu sraní na hlavu - myslím to v tom smyslu, proč mám platit ještě víc za 1.9tdi s 66kw než za 1.8turbínu s 2x větším výkonem a co jede na dvojku stovkou. No prostě demence...

Jinak teď jsem řešil prasknutou mlhovku z dálnice. A nějak mě zajímá, jak můžu prokázat např. autu co jelo přede mnou, že ten kamínek je od něj - i když mám super HD kameru, tak ani ta to opravdu nezaznamená. Takže sice můžu zastavit auto přede mnou, ale ten se mě tak vysměje a jede dál... + navíc jestli chápu dobře systém pojištění, tak kdybych byl náhodou ohleduplný a nějaké mladé rodině přiznal, že od mé pneumatiky odletěl kamen a rozbil jim přední sklo, tak jako přijdu o výhody? Jenom kvůli tomu, že nějaký kokot si nedokáže zadělat korbu a já už neovlivním, že ten kamen odstřelím? Hlavně že to má být taky práce dálniční policie ať kontroluje ty kamiony co převáží šutry apod. Jen z Brna na jih jich tam jezdí opravdu hodně..

Jinak nejlepší věc na té kalkulačce je, že jsem tam nechtěně napsal moje telefoní číslo a teď mě pořád volají s nabídkama :D

Datum: 10.01.15 21:50
avatar

Jen tak na okraj, asi záleží na okolnostech, ale k tý mlhovce. Mě se to nestalo, ale sousedovi. Kámen do skla, to samozřejmě prasklo a když to začal řešit, tak neuhádal nic, prej nedodržení bezpečný vzdálenosti. Tečka, konec a nedostal nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: domin
Datum: 10.01.15 22:09

tak mlhovka výjde na pár korun, ale představa, že bych měl platit čelní sklo... Jinak jak to može obstát jako nedodržení bezpečné vzdálenosti. Co jsem našel tak :řidič vozidla jedoucí za jiným vozidlem musí ponechat za ním dostatečnou bezpečnostní vzdálenost, aby se mohl vyhnout srážce v případě náhlého snížení rychlosti nebo náhlého zastavení vozidla, které jede před ním . No a kdy se mi stává na dálnici že to buď odletí od auta z vedlejšího pruhu nebo i dodržuju velké mezeri a pořád mě něco cinká o kapotu - třeba těch 50m apod. Ale nejvíc je v zatáčkách oné kamiony - hlavně v okolí štěrkoven apod.

Jinak možná to vyzní opravdu zle, ale kdyby mě někdo tím kamenem praskl sklo, byl sám na silnici a jen by se mě vysmál, tak bych si počkal kam pojede a tam mu přes noc rozbil jak přední, tak zadní sklo. Nebo ono to zrovna není nejlevnější.

Datum: 10.01.15 22:51
avatar

Nevím jak je to ve skutečnosti ale při rozbití okna od kamínku slibovali pojištovny,že nebudou kráti bonusy!Navíc toto ani nelze uhlídat byť si nějaký kokot jak píše nezabezpečí náklad-o tom to není ono sklopka či valník s kamenivem a pískem se nedá ani důkladně zabezpečit!

Všichni jsme nějak začínali a jen tak mimo když jsem z desítky měsíčně měl uživit rodinu (dvě děti,manželka na mateřské) a ještě české tenkrát vysypat za PR u pitomé třináctistovky povinko jako osmnáctistovku (čistý objem byl tenkrát 1351ccm!) přes 3 000 ročně-to jako myslíš že bylo málo? Dnes bych řekl je to spravedlivější rozdělené dle kubatury a výkonu současně! Prostě zkus to mpodfukem pkd jde ale nejjistější je vyjezdit si to! Nebo podej stížnost svému poslanci ať systém pr změní ,aby se do výše započítal i jinak neevidovaný nájezd služebními vozidly! Pkd by se toto bralo taky bych možná nyní za stodesetikoníkovou osmnáctistovku platil možná jen tisícovku + 500 za skla ročně!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: domin
Datum: 11.01.15 00:24

máš pravdu, tu knihu jízd se rozepisuje mezi další zaměstnance - já jsem papírově jenom "brigádník" co leští auta - s platem 900/h -> jako brigadnik máš max. 300 hodin za rok, což je u mě měsíc a půl. takže mám limit 3000h / rok. Jenom kvůli tomu, abych neplatil daně - jako student nemusím do 10 tisíc měsíčně danit a platit zdravotni pojištění takže mě vždy dojde 10000 a zbytek na ruku - takto na tom vydělají všichni - teda až na stát.

Ono nejde to uhlídat 100%, ale částečně - aspoň by se to zlepšilo. Asi 3 měsíce zpátky si pamatuju, jak do ostré zatáčky proti mně doslova vyletěl převažeč štěrku či co ( neznám ten přesný název ) a tak mě krásně posipal auto štěrkem - no než jsem se vzpamatoval tak už byl daleko, takže jsem to nechal plavat.Ale co vím, tak min. je povinost si ten náklad přikrýt plachtou - a nejlepší na tom je to, že takové ti řidiči s aviama apod. si tu maličkou korbu umí aspoň přikrýt plachtou, ale ty sklopky jak píšeš mají naboku na to plachtu - No asi to dá moc práce to zakrýt když skoro 3 z 5 si to nepřikryjí. No ale nemůžeme to vytýkat jenom těmhle, třeba teď venku -2 stupně a napadne pár cm tak na hlavní cestě z Brna na sever a silničáři to sypali kamínkama... Přitom jak jsem je předjel tak ani jeden prokluz nebo ujetí apod. ( HTP )

Datum: 11.01.15 15:07

To je docela odvážné tvrzení, že dnes je pojištění spravedlivější. Na povinném ručení není nic spravedlivého ani dnes, protože je úplně fuk, jestli pojištovna počítá pojistku podle obsahu motoru, výkonu, rozvoru či podle plotu okolo silnice. Pojišťovna pochopitelně hledá něco snadno měřitelného. Ve skutečnosti je ale jediný parametr, který je podstatný, osoba, která to auto řídí a nikoliv auto samotné a osoba, která jej pojistila. Pojistník může být klidně neřidič bez řidičského oprávnění, který to auto nikdy nebude řídit. Má to logiku? Jistěže ne. Jediné správně řešení je zrušit pojištění dle auta a zavést pojištění řidičů. Prostě by si každý, kdo chce řidit vůz do 3,5 tuny, sjednal své osobní pojištění a mohl by pak řídit jakýkoliv vůz příslušné kategorie. Pochopitelně by i tak existovaly kategorie řidičů s vyšším rizikem, kteří by se trochu více na pojištění prohnuli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.15 22:09

Ahoj. A co ti brání, si to pojistné nechat rozdělit na měsíční splátky? To by ti vyšlo na 7-8 stovek. Už je to docela slušné procento z platu. Pokud to pojistné u Český klesne pod asi 2200 Kč, chtějí to platit Qvartálně po asi 5ti kilech. Věřím, že si lze něco vybrat. Ahoj.

doplněno 11.01.15 19:15:

Ahoj. To co píše Kovis má nějakou logiku. Co je platné, že mám dobrou vlastní pojistku, která řeší škodu, kterou spáchám já. Když se pak stane něco mě, tak ta cizího, platící pojišťovna, může mít se svým pojistníkem jiné nasmlouvané podmínky. A jsem zažil, když mladík od Ostravy, u nás zboural manželce její auto, tak se ji snažili pracovníci Kooperativy, ošidit na čem všem šlo. Ještě, že na jednání, měla s sebou kámošku, která dělala pojišťovačku u jiné pojišťovny a ta ji pohlídala 50% nároku.

Zřejmě, to nejdůležitější na pojištění je to, aby v něm bylo dokoupena i pomoc při jednání při škodách, kterou někdo způsobí tobě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.