Matka kola

Od: Datum: 08.01.15 18:55 odpovědí: 3 změna: 06.04.15 08:48
avatar

Dobrý den.Vlastním karavan samodomo výroba.Náprava je tam al-ko.Kola na rozteč šroubů 100mm ze škody 120nebo105.Po nasazení kol a dotažení matek jsou šrouby kratší než tělo matky.Takže šrouby jsou schovány "zalezeny v matce do tříčtvrtin těla matky" vše je dotahlé fest.MÁ to na něco vliv jako bezpečnost nebo tak.Můžu matky s pulkulatou hlavou zamenit za matky s kuželovou hlavou nebo kryté matky aby nebyl šroub vůbec vydět.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 08.01.15 20:20

Zdravím, obecné doporučení je minimálně délka šroubu taková, že z matice při utažení vyčnívají 1-2 závity. Lícování šroubu s matkou je opravdu hraniční a ve Vašem případě jsou závity spojení přetíženy ! Štefty je třba nahradit delšími či provést jiná opatření k nápravě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mire
Datum: 08.01.15 21:02

Pokud používáte origo plechové disky kol, tak matice musí mít kulovou dosedací plochu, nelze použít jiné. Je dívné, že vám nestačí délka šroubů, že jsou kratší než tělo matky. Nemáte tam náhodou lité disky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.15 07:41
avatar

Dobrý den.Lité kola nemám jsou tam klasické plecháče.Ale mám pocit že původní majitel dal šrouby co se šroubují do nápravy ze zadu a tím pádem zkrátil závit v předu kde se nasazuje kolo.Právě o tlouštku náboje.Dnes to budu řešit.Jestli jo tak to znamená rozšroubovat a dát druhé kola nebo sehnat delší šrouby.Dám sem info.Jestli udělám i foto tak to sem vložím.


doplněno 06.04.15 08:48:

Opraveno.Koupené nové štefty delší.Odpověd v otázce štefty kola.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.