Přihlášení auta z dovozu

Od: Datum: 07.01.15 22:04 odpovědí: 3 změna: 08.01.15 11:16

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak postupovat při registraci automobilu z dovozu.? Auto nemá žádné spz, pouze rakouské doklady a kupní smlouvu. Nejsem si jistý, jestli má nějaké pojištění, jsem potenciální kupující.

Pokud povezu auto na podvále na STK, mohou mi ji udělat? Nemají ji přeci ani kam vylepit..? Nebo mi udělají jen klasickou evidenčku jako kdybych auto pořídil v ČR?

Povinné ručení budu mít samozřejmě sjednané ještě v den koupě.

Co mi na toto řeknou na dopravním inspektorátu?

Prosím o jakoukoliv radu nebo doporučení. Nemám ve změnách od 1. 1. 2015, co se zručili převozní značky a čistopisy žádný přehled.. Mockrát děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 08.01.15 10:57
avatar

Pokud jste nikdy vůz v zahraničí nekupoval, nechte to všechno na nějakou firmu, která vozy dováží... Nebo si chcete vzít s sebou 20tis euro a koupit si něco na místě, co se vám bude líbit? Myslíte, že případné odcizení vozu v zahraničí ověříte na místě?

Nechci Vás poučovat - jen varovat - osobně bych si pro vůz za hranice nejel...byť všechny moje vozy, co jsem kdy kupoval, byly ze zahraničí dovezeny..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pit
Datum: 08.01.15 10:59

autem na podválu na dovozovou STK a emise, zařídit si povinné ručení, pak s velkým technickým průkazem a doklady z STK na dopravní inspektporát, kde vyplníte asi 2 formuláře, zaplatíte poplatek cca 2000,- Kč a za nějaký čas dostanete český technický průkaz, registrační značky s již vylepenou známkou emisí a STK. Měl jsem to vyřízené do týdne, ale mají na to samozřejmě asi až 30 dní. Takto jsem to absolvoval loni v létě. Nebo se raději dojděte zeptat na dopravku, tam vám to řeknou přesně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.15 11:16
avatar

Nevím jak an auto z dovozu.ale to že auto nemá RZ není směrodatné-v protokolu se pak objeví že auto nevyhovuje po evidenčni stránce neboť je bez RZ a registrace v CZ,pokud je rz v depozitu,tak se pak napíše do protokolu (pokud projde!)že známka nebyla vylepene neboť je RZ v depozitu.Pak vylepí známku při vydání na úřadu,při dovozové TK to bude asi obdobně řešeno!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.