Vozidilo neprošlo EK skrz penu a barvu

Od: Datum: 05.01.15 11:11 odpovědí: 5 změna: 05.01.15 12:59

Zdravím ,

potřebuju poradit, moje auto neprošlo evidenčkou ,skrz jiný rozměr pneu mám tam 165 místo 170 a skrze jiný odstín bavy. Můžu si auto na sebe přihlásit i skrze tyto závady? Je to moje první auto, nikdy předtím jsem žádný auto neměl ,takže prosím o pochopení.Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 05.01.15 11:14
avatar

Musíte dát vůz "dopořádku". Buď si zjistíte, zda daný rozměr pneu lze na voze akceptovat nebo si koupíte správný rozměr pneu. Barva se pouze přepíše v TP na základě záznamu EK za nějakých pár korun..

Pokud nemáte třeba zahraniční TP, ve kterém je více rozměrů pro daný vůz, musíte si zajistit nějaký certifikát, že ty rozměry jsou pro daný typ standardem. No a toto také zapsat v TP za stejný poplatek.

doplněno 05.01.15 11:45:

A tak to já šel s TP z německa na úřad a řekl, že podle cizího TP je tam 5 rozměrů pneu a já to měl doveženo na těch nových - že si to špatně přepsali a byla to jejich chyba. Jenom si to okopíroval (nevím proč) a dopsal - ale bylo to za poplatek, že to nemůžou brát jako reklamaci... Měl jsem ten TP s uvedeným VIN - žádnou "alternativu" - možná proto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.15 11:29
avatar

Minule,už je to hezkých pár let, co jsem neprošel STK skrz pneu,tak jsem si půjčil správný rozměr dojel na STK,a pak dal zpět své "nepředpisové":jinak šlo o pneu 175/65R13 místo v mém TP 165/70R13.Prostě dejte ,půjčete si správné pneu dle TP a barvu nevím -zeptat se na dopravním odboru co s tím,pkd budou ochotní dát radu.I když myslím , že barva nebude hrát roli ,záleží jak to technik do zprávy o EvK napsal,

Jinak v "D" TP od danéh auta jsem měl pneu od 145R13 po snad 205/45R15 nic platné nedopsali mi ani lité kola ani aspoň jeden alternativní rozměr pneu dle německého techničáku!

doplněno 05.01.15 13:36:

Pokud neprojde evidenční,tak na sebe nedohlásíte a jste nucen po odstranění závad opět absolvovat! Tedy je na Vás jak to uděláte-koupíte sprej a auto stříknete na správnou barvu nebo na evidenční ukecáte zápis že po evidenční stránce vyhovuje ale barvy vozidla neodpovídá vzoru.bylo přelakováno a pak dohlásíte a současně zadáte změnu barvy!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.01.15 11:48

Můžu si auto na sebe přihlásit i skrze tyto závady? Co vám sdělili na EK? Co napsali do protokolu? Přijet znovu? Jak byla závada označena? To neuvádíte!

doplněno 05.01.15 13:19:

Maximálně to prošlo EK. Když nic, tak jeďte registrovat a oni vám řeknou, co s tím...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saryt
Datum: 05.01.15 12:48

bylo to napsaný jako važná zavada,nechápu to jak to teda prošlo technickou! A neřekli mi abych přijel znovu

Od: ertl
Datum: 05.01.15 12:59

technickou to prošlo s jinýma kolama a barva se mohla změnit až po TK.

Přidám perličku ohledně barvy vozidla : Kdysi ( cca 10 let) jsem koupil auto. Od prvního majitele, koupeno v ČR, stáří asi 8 let, tzn., po třech TK. Když jsem auto přihlašoval na sebe, tak technik ( tenkrát tuším, že se to prohlíželo na policajtech, nebo až u mé TK, to už fakt nevím), naznal, že barva neodpovídá záznamu v TP. Výrobce udal, že je modrá ( a taky modrá byla i dle mě) a technik, že je zelená :D Tři TK předtím naznali taky, že je modrá. Chvilku jsem se s ním přel, ale on si nedal říct. Jelikož jsem se nechtěl dál hádat a změna stála 10 Kč, mávl jsem nad tím rukou a barvu přepsal. Bylo mně jedno jak barevným autem jezdím :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.