Princip havarijního pojištění

Od: Datum: 03.01.15 23:08 odpovědí: 3 změna: 19.01.15 15:11
Dobrý den, mohl by mi prosím někdo objasnit princip havarijního pojištění? Pojistník platí pojistiteli pojistné na to, oč si pojistit vyžádal, a jak to celé posléze funguje? Ty vložené peníze se někam u nich částečně uloží a dle oné výše uložené částky se odvozují náklady na opravy? A to se vyplatí? Omlouvám se za hloupý dotaz, ale v tomto směru se čiře ze zvědavosti orientuji poprvé a blíže jsem nic nenašel, děkuji za objasnění.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jpw
Datum: 04.01.15 00:14

Peníze se nikam neukládají. Platíte dle výše pojistného, to je odvislé od ceny vozidla a od výše spoluúčasti a další připojištěných věcí (např. pojištění osob, věcí při havárii atd.). Z havarijního pojištění lze čerpat na opravu, pokud poškodíte své vozidlo vlastní vinou nebo způsobíte škodu osobě přepravované ve vozidle. Tedy nabouráte se a zraníte spolujezdce. Auto vám pak opraví a spolujezdec dostane odškodné za úraz. Z havarijky lze plnit i pař. pokud si poškodíte vozidlo vjetím do díry a dojte třeba k ohnutí kola. Pokud nemáte pojistnou událost tak jste o peníze zaplacené na pojistném přišel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.15 05:11

Havarijní pojištění funguje na pricipu solidarity. Stejně tak jako většína jiných pojištění. Příklad: Sto lidí si platí havarijní pojistu, ale každý z nich nehavaruje a z celkové sumy se pak vyplatí škoda těch pár co havarují a ještě zbude něco na pojišťovnu, zadarmo to rozhodně nedělají...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.01.15 15:11

A v tom je ten problém malých pojišťoven, s nízkými cenami povinného ručení. Dřív nebo později se jim to musí sesypat, nebo budou muset razantně zdražit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.