Chci si založit vrakoviště

Od: Datum: 03.01.15 16:43 odpovědí: 14 změna: 08.01.15 10:53

Chtěl bych se začít živit prodejem náhradních dílů z bouraných či jinak znehodnocených vozů... Dokázalo by se to schovat pod autodílnu? Prostor pro začátek bych měl vysloužitý prasečák s betonovo keramickou podlahou... Základní kapitál jsem se dopočítal na cca 200.000Kč (80-100 odtahovka, zbytek na nakoupení vozů). Bude to stačit? Kvůli praxi si nemohu zařídit eko likvidaci vozidel bude to velký problém? Jaké další věci musím zařídit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 03.01.15 16:48

neporadím celkem, ale nic bych neschovával. Na ŽO vám poví, na co má být vystavený ŽL.Protože určite budete mít kontroly a až zistí, že provozujete neco jiné než je na ŽL vám okamžite pozastaví činnost.

Ohodnoceno: 2x

Od: michal*
Datum: 03.01.15 17:02

Jde o to že vrakoviště s eko likvidací si založit nemohu kvůli praxi 5let v oboru, praxi mám prakticky nulovou dělám ve fabrikách práci cvičené opice takže praxe nulová... Jde o to že mám velkou zálibu v autech a rád bych se tím i živil...

Datum: 03.01.15 17:16

Tak si najdes nekoho, kdo ti bude delat zodpovednou osobu a zivnost dostanes.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.01.15 16:49

Navštívit minimílně živnostenský úřad, životní prostředí - vodohospodáře a ekology a taky hygienu

Ohodnoceno: 2x

Od: k2
Datum: 03.01.15 17:06

Nechapu, kde ty vozy budete brat (pokud je tedy nechcete vozit ze zahranici), kdyz je nebudete moci ekologocky likvidovat. Navic za 100tis tech aut moc nenakoupite, bavime-li se o modernich vozech, ne prehistorii typu S120 apod.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.01.15 17:11

Vozy bych hledal na inzertních serverech a samozřejmě i zahraniční vozy jednalo by se o Octavia I II, Pasat B5 a B5.5 B6, AUDI A6 C5 C6, A4 B4 B5 zjednodušeně veškeré modernější vozy od roku 2000 nahoru... již jsem pročesával internet a bouraných vozů za slušné ceny je dost...

Od: k2
Datum: 03.01.15 17:22

Presne jak pise nize zztop-jak to u takto vykoupenych vozu chcete delat s papirama (obvzlast po novele z 1.1.2015)?

Datum: 03.01.15 17:42

viz odpověď pro zztop

Datum: 03.01.15 17:17

Jen taková otázka chceš prodávat díly na auta. Ok. A co budeš dělat s jejich papírama? Potvrzení o likvidaci může vydat jen vrakoviště pokud auto přivezeš na likvidaci.

Datum: 03.01.15 17:22

Napadlo mě ukládat je do depozitu...

Datum: 03.01.15 17:46

*smich* tak k tomu už se dál nebudu vyjadřovat jen díky takovým jako jsi ty je i to letošní utahování opasků s autama.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.01.15 18:08

Pokud jsem novelu zákona pochopil dobře tak chtějí odstranit obcházení ekodaně polopřevodem a vymícení aut z depozitu které tam leží déle jak 2 roky... pokud má člověk řádně přihlášené auto tak se nemá čeho bát...

Od: wieve
Datum: 07.01.15 18:59

Dle stavebního zákona každá stavba= provozovna musí být rekolaudaci ke svému užívání...komisi tvoří podle povahy provozovny,mj. požární technik,vodohospodář ,hygienik práce a hygienik komunální,stavební technik stav.úřadu i sousedé s předmětnou provozovnou ap.a vydá se povolení k trvalému nebo dočasnému užívání,bez toho vám hrozí několika tisícová pokuta a pak stejný postup jak na začátku v opačném případě,i zbourání event. zákaz činnosti mimo to musíte mít žl k této činnosti.

Datum: 08.01.15 10:53

To jsem netušil. Děkuji za odpověď moc jste mi pomohl :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.