Levný tlumič SACHS?

Od: Datum: 02.01.15 12:59 odpovědí: 12 změna: 02.01.15 19:35

Dobrý den, vybírám tlumiče na golf III TDi. Už mam vybráno. Meyle nebo Monroe. Ale chtěl bych se zeptat, co si myslíte o tomhle. Sachs jsou dobré věci ale tlumič 550? to je nějaký divný http://www.automedik.cz/autodily.html?path[]=2006368&path[]=2006385&path[]=2006694&path[]=2010695&path[]=2036496&path[]=2112635&path[]=2224148&product=2817426

Je plynový. V čem je rozdíl mezi plynovým a olejovým? ..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 02.01.15 13:51

Zdravím, vypadá to že to bude nějaká delší skladovka, proto ta cena. Osobně bych ho nechtěl, mám zkušenosti s tlumiči Sachs Super Touring (kapalina), ale zadními a vše v pořádku. Mám ho na R19, ale ta je laděna do měkka, takže tak. Záleží jak je VW Golf laděn, ale osobně si myslím, že více do tvrda než Francouzi. Sachs dělá více výrobních řad, takže byste si určitě vybral. Pokud bych vybíral za Vás, vzal bych tlumiče Kayaba či právě Sachs v prvovýrobní kvalitě.

Rozdíl mezi kapalinou a dobíjením plynem je ten, že dobíjený plynem je více komfortní, ale trochu méně vydrží než kapalinový (dáno životností ucpávky, která má komplikovanější konstrukci) a čistě kapalinový to má opačně (tj. méně komfortu, větší životnost). Monroe či Meyle hanit nebude, ale prostě neznám.

P.S.: Zauvažujte i nad pružinami, jestli už jsou unavené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 02.01.15 13:58

Celekm dobrá orientace v cenách dílů se nabízí zde, ale nakoupit můžete u svého oblíbveného obchodu (pouze ilustrativní): http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/tlumic-perovani/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 15:08

no to je dobry joke... pry skladovka a pošlete mu odkaz se stejnou nebo ještě nižší cenou... upřímně, pokud se ta cena někomu nezdá tak at si najde jinou cenu nebo rovnou autorizak.. jinak já bral bilsteiny a všechno v pořádku.. auto docela ztuhlo.. jinak ty kayaby si taky chválí, takže já bych vybíral mezi sasch bilstein a kayaba...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 02.01.15 15:14

Bylo to myšleno, jak u které firmy. U některé je to cena základní (velký obrat) a u některé cena výprodejová a tam bych měl obavu, jak dlouho daný díl mají (malý obrat). Každý ať kupuje tam, kde se spokojen a za jakou cenu chce a co chce. ;), ;)

Nicméně, pokud bude tlumič montovat firma, které nevadí vlastní díly a vystaví doklad o montáži, tak platí záruka na daný díl. Jinak nikoliv a to i když montáž provede v souladu s návodem-prostě razítko servisu je pro reklamaci potřeba (obal schovat).

P.S.: Porovnávejte prosím stejné zboží-daný tlumič je přední a dokonce červené řady-tuším Advance, potom, kde je joke.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 16:55

Ohledně té reklamace je úplná blbost.

Pokuď žádný zákon či nějaký předpis nestanovuje podmínku odborné montáže, tak ani prodejce nemůže takovou montáž pro úznání reklamace požadovat. Jen v případě, že by vadu způsobila špatná montáž, ale to musí prodejce také prokázat.

Ale špatnou montáž může provézt i servis.

doplněno 02.01.15 18:01:

Co je mi do nějakého výrobce. S ním jsem žádnou smlouvu neuzavřel. Já věc reklamuji na základě občanského zákoníku u prodejce. A ten mi nemůže určovat podmínky pro uznání nad rámec zákona. Takové podmínky jsou totiž protizákoné a tudíž neplatné.

Ale když si někdo nechá na sobě dříví štípat, proč ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 02.01.15 17:23

To blbost není, výrobce, ke kterému tlumič prodejce pošle, bude chtít doklad prokazující odbornou montáž a pokud doklad nebude, tak prodejce nebude moci díl vyreklamovat, pokud tedy nebude tak solidní, že pošle nový na svoje náklady.

Pokud servis díl poškodí, tak je to jeich vina, ale vzhledem k tomu, že sposuta servisů vlastní díly akceptuje s tím, že nelze požadovat záruku na práci, tak je to slepá ulička.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 02.01.15 19:34

Zdravím, máte pravdu i nemáte. Vy jako prodejce byste dělal vše, aby jste v případě toho, že vám to dodavatel či přímo výrobce nevezme reklamaci z důvodu toho, že za poškozením je neodborná montáž, nepřišel z bůhdarma o další náklady za nové zboží. Toto byla opravdu komplikovaná věta.

No prostě koupím tlumič, namontuji a on třeba za 1 měsíc vyteče. Vymontujete, pošlete prodejci a on jej pošle výrobci či dodavateli. Na reklamačním oddělení zjistí, že tlumič byl třeba neodborně zamontován a Vy se budete bránit, že je to blbost, ale doklad ze servisu nemáte. Tak Vám tedy pošlou zpět Vámi poškozené zboží a máte smůlu. Občanský zákoník funguje, ale musíte mít v něm oporu, jinak můžete třeba hlavou mlátit do stolu a nic se nestane. Vše záleží, kdo vyřizuje konečnou reklamaci.

P.S.: Pokud budete někdo montovat tlumiče svépomocí, tak úřed montáží jej položte na nějaký čas (ideálně v řádech hodin) do pracovní pozice(plyn či vzduch se dostane do prostoru, kde má být) a před montáží s tlumičem zapumpovat a dále postupovat dle servisních pokynů výrobce vozu. Neodbornou manipulací lze dokonce náplň napěnit a tlumič bude špatně či nebude pracovat vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 17:28

mate pravdu, omlouvam se, příště se na to raději podivam pořádně.. toto je cena zadních tlumičů..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 17:46

Jenom bych poradil Meyle nekupovat. Už jsem se setkal s mnoha díly tohoto výrobce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 18:10

Problém Meyle, Starline, VIKA , AQ a dalších je, že to není výrobce ale značka. Výroba probíhá po celém světě. Spousty dílů se překupuje a přebaluje. Takže určit kvalitu dle pár věcí nelze. Protože výrobci těchto dílů jsou různí.

Takže nedávno jsem třeba objednával ložisko starline, otevřeš krabičku starline a vykoukne na tebe SKF.

doplněno 02.01.15 20:06:

Monroe jen v případě, že budou levné. Jinak žádná sláva. Jasně že třeba Kayaba je lepší, ale zase cena je někde jinde.

Takže do staršího auta klidně i něco méně kvalitního.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 19:20

Kupuju náhradní díly meyle.. Všechny jsou skvělý až na destičky, ty jsou tvrdý a moc to nebrzdí. Abych to shrnul, pořád uvažuji nad monroe. Už jsem zrepasoval přední nápravu. Repasovaný nalakovaný ramena, repasovaný stabilizátor, čepy.. všechno ale ještě jsem nesehnal ty tlumiče. byl bych rád, kdyby to vydrželo alespoň tak rok - rok a půl

Od: trtr
Datum: 02.01.15 19:35

Tak u toho ložiska je to celkem příjemné zjištění, ale SKF mělo problémy i se spoustou padělků.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.