Přepis vozidla v polopřevodu na jinou osobu

Od: Datum: 02.01.15 11:24 odpovědí: 5 změna: 02.01.15 15:51

Dobrý den,potřeboval bych poradit. Situace: koupil jsem vozidlo od člověka které není na něj oficiálně přihlášeno, pouze asi před rokem bylo předchozím majitelem na jeho jméno odhlášeno.takže je cca rok v tzv. polopřevodu. Je možné, aby já jako nový majitel vozidlo rovnou přihlásil na své jméno?pokud to jde je potřeba plná moc?nebo stačí kupní smlouva.předem děkuji za odpověd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.15 11:26

Ano ale potřebujete PM od poslední osoby v TP ale máte smůlu neboť již musí být tato úředně ověřena,což před týdnem ještě nemuselo být!

doplněno 02.01.15 14:26:

To Au myslet znamená ho..uby vědět ! PM musí a musí být ověřena,od 1.1, tj.od včera! Navíc v případu tazatele byl úkon převodu záhajen ještě za minulých podmínek tudíž opravdu jen PM,ale žel ověřena!

Michale-záleží na Vás ale můžete mu pohrozit,že veškeré možné pokuty atd,pkd Vám nedá PM,půjdou na jeho triko,že pro něj bude jednodušší jednorázově dát pm na dané úkony nežli s každou upomínkou pokuty běhat na úřada dokládat něco!Teda za předpokladu,že to auto stojí za to si ho přepsat,pkd ne,tak dojezdi do června letošního roku a zrušit,doklady pak zaslat dotyčnému!

Ohodnoceno: 0x

Od: michalv
Datum: 02.01.15 12:00

takže musím kontaktovat toho člověka od kterého jsem to koupil a by mi dal ověřenou plnou moc?je to na hov.. stím ověřením a otázka je jestly jse mi podáří ho kontaktovat

Datum: 02.01.15 11:29

Kromě dalších právních úkonů,které od Nového roku vstupují v platnost,se objevuje nová povinnost při převodu auta,tedy zrušení polopřevodu.Neexistuje také možnost neplatit za nepoužívané auto pojištění.Prostuduj nové předpisy,nebo se rychle dotázej na úřadech.

JB

Datum: 02.01.15 15:51

Jardo, Neexistuje také možnost neplatit za nepoužívané auto pojištění

Ale to nikdy neplatilo...

Od: au1
Datum: 02.01.15 11:30

já myslím že plná moc potřeba pro tento případ nebyla, stačilo písemné prohlášení toho kdo byl v odhlášce, že nehodlá vozidlo provozovat. jak je to teď od nového roku, těžko říct. zkusil bych to :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.