Povinné PR nebo nepovinné?

Od: Datum: 01.01.15 17:49 odpovědí: 8 změna: 01.01.15 22:20
avatar

Dobrý den

máme dvě auta, to první na běžný provoz, to druhé do lesa na dřevo a tak. Na obě platíme povinné ručení.

Dnes čtu toto http://domaci.ihned.cz/c1-633…um=rss&utm_campaign=mediafed. Mámtedy dotaz : když nebudu na auto do lesa platit PR nehrozí mi žádný postih? Je mi jasné,že nesmím způsobit nehodu, ba ani narazit na hlídku PČR... ;).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.15 17:51
avatar

lm, pokud budete jezdit ve Vašem lese, nemusíte mít pojištění. Viz zákon 168/1999, §1, odstavec 2.

doplněno 02.01.15 18:59:

doplním i to co jste se neptal. Do lesa nesmíte vjíždět žádným motorovým vozidlem, pokud nemáte povolení. Viz lesní zákon. (neznám jeho číslo)

Pokud doplňujete, že si dřevo povezete domů, domnívám se, že vozidlo provozujete a musíte mít pojištění. Pokud se budete pohybovat na místech stanovených zákonem, je jedno, co povezete, musíte mít vozidlo pojištěno, platnou technickou, musí být OK.

Musel byste přesně definovat místa, kudy chcete jet, pak by se dalo sdělit, kde všude (ne)musíte mít pojištění a technickou...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lm®
Datum: 01.01.15 18:06
avatar

Nemáme svůj les , myslím na výřez a přivézt dřevo domů na kárce za autem.

Auto vyjede cca 6x za rok,jinak je vzadu na našem pozemku za domem.Platit PR (bratru 2500 ročně) mi dřevo-samovýrobu velmi prodraží.Bojím se však nějakých patálií s ČKP atd.,tak mne velmi zaujala tato zpráva a chtěla bych vědět ,zda skutečně není nutné platit.

Datum: 01.01.15 18:19
avatar

Pokud nemas strach , ze i tech par metru co jezdis prejedes cyklistu ci turistu a budes mu do konce zivota platit miliony , tak to muzes zrusit. Kdyz uz ale budes bez pojistky tak muzes jiz SPZ dat do depozitu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.15 18:35
avatar

souhlas s předchozími příspěvky, jen taková maličkost - v tom článku, co jste dal odkaz, se ale nemluví o tom, že byste neměl platit PR, tak jak si to vysvětlujete vy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.15 18:46
avatar

Odkaz je dle mne samoúčelový- má nás-řidiče,majiteleMV-připravit na to,že pojištovny chtějí větší platby!

Jinak- povinnost platit PR je nutno jen pokud se provozuje!neprovozuje-li se-za určitých podmínek- NEMUSÍ platit PR

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.15 19:43

Nic o tom, že nemusíš platit povinné ručení v tom článku není.

A pokud jde o tvůj dotaz - pokud s autem vyjedeš na silnici, musíš platit povinné ručení. Je úplně jedno, že s tím autem pojedeš jen do lesa.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: we
Datum: 01.01.15 19:47

na váš dotaz musí zaznít odpověď : ano hrozí..., jak jste uvedl do lesa musíte dojet ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.15 22:20

Ahoj. A nebo naopak. Pokud budeš s vozidlem vyjíždět ze svého dvora, po svém poli, nebo louce a přímo do toho lesa, tak se platit nemusí. Ale, stejně se nesmí nikoho přejíždět, nebo porážet. Že je to dost logické?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.