Boty po nehodě?

Od: Datum: 29.12.14 19:30 odpovědí: 26 změna: 09.01.15 21:35

Zdravím. Dnes jsem jel kolem jedné dopravní nehody (už "starší ) a viděl jsem kromě zničených aut nějaké "boty kolem". Moc by mě zajímalo , proč se po nehodě objevují "kolem" boty ...? ... Asi to má nějaký důvod...? ... Nevíte o tom něco? PS: je to blbý dotaz,já vím. Ale fakt mě to zajímá-proč?...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.14 19:34

Známý který je hasič a vyprošťuje lidi při nehodách o tom mluvil.Jen mrtvým se vyzují boty,ale přesně proč už si nepamatuju,snad nám to tady někdo objasní.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.12.14 00:03

Lucie. Píšete nesmysly o tom, že jen mrtvým se zouvají boty.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.12.14 08:45

*bzum* tuhle verzi tady píše více lidí,tak nevím proč jen muj příspěvek označujete za nesmysl.A hlavně jsem neodpověděla,ale taky čekala na odpověd!

Datum: 31.12.14 12:17

Lucie. Vy jediná tvrdíte, že JEN mrtvým se boty zouvají. A to je hloupost. Ostatní píší, že se to často stává, což je pravda. Takže příště, než použijete tohoto smajlíka *bzum*, tak se zamyslete nad svým tvrzením. Děkuji a přeji Vám krásný pohodový den *slunce*

doplněno 31.12.14 14:39:

Lucie. Asi opravdu každá čteme jiné odpovědi. Buďte tak hodná a napište mi, kde tady najdu jedinou odpověď, která je v souladu s tou Vaší. Děkuji Vám.

Datum: 31.12.14 13:10

Tak to asi čteme každý jiné odpovědi...ufff.Taky se zmiňuju,že takhle mi to bylo sděleno-nepsala jsem žádný svůj názor,proto i mě zajímalo,jaké budou odpovědi.

doplněno 31.12.14 19:56:

...nejsou daleko,ale nemám důvod poukazovat či hodnotit odpovědi druhých.

Od: pt®
Datum: 29.12.14 19:35

Zuté boty obvykle značí smrtelnou nehodu. - pt

doplněno 29.12.14 20:20:

Bude to, jak píše kolega Milan, nemusí to být vždycky. - pt

Datum: 29.12.14 19:39

No...jak vidím...nikdo o tom nic moc neví... . .

Datum: 29.12.14 19:55

Já jsem viděl doslova a do písmene rozkrájeného člověka při dopravní nehodě. A boty měl na sobě. Tyhle mýty jsou nesmysl. Člověk si zavázané boty vyzuje úplně bez problémů doma v předsíni. Natožpak při bouračce. Nesmysly, nesmysly. Proč nemá vyzuté boty například oběšenec nebo zastřelený?

Datum: 30.12.14 10:31

Na oběšence nebo nebo zastřeleného nepůsobí bezprostředně po smrti žádná kinetická energie ,na rozdíl od havarovaného vozu.musíme si totiž uvědomit,že v krátkém časovém úseku po havarii jsou i mrtvá těla v pohybu a protože v mrtvém se uvolní všechny svaly,může dojít i k vyzutí obuvi zaháknutím třeba o sedačku nebo jiný předmět. Takže v žádném případě se nejedná o mýty,ale o skutečnost vědecky podloženou.

Datum: 29.12.14 20:10

Že by byl náraz aut tak velký a silný, že by se boty zuly?

Datum: 29.12.14 20:16

Sám určitě tušíte, že to není u každé nehody. Taky ne každá obuv se vyzuje. Ale znáte v okolí, že si jeden boty pečlivě šněruje, jiný jen lehce obouvá. Podle toho se pak při pohybu těla při nehodě dochází i k (ne)uvolnění obuvy a její následné ukázce někde mimo vozidlo...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.12.14 20:29

Zhruba tak, jak popsal Milan C. Navíc každý z nás víte, jak při jízdě v autobusu, autě a pod. si ulevujeme např. i tím, že sundaváme boty, těch možností je celá řada, čímž na druhou stranu nemůžeme zavrhnout rotační a odstředivé síly. Nehledě na další zvyklosti - převážení bot v autě..a pod. Takže si myslím není možné stanovit přesné důvody nebo příčiny, proč to tak bylo, alespoň né v naší poradně. To by mohl na otázku vyšetřovatele sdělit snad jen např. soudní znalec, pokud by ta otázka byla ve věci důležitá..

Datum: 29.12.14 22:47

p.Milane -bodík!

Naposledy jsme (celá parta na cestě z práce) vyproštovali auto (R-megane asi 5m vedle silnice na boku) a řidičku.Slečna co řídila (mimochodem kde je hooodně rychle jet cca70-80 musel jet asi stovkou,) byla otočena do protisměru než kam jela a jen díky křoví co tam bylo přežila celkem bez úrazu,nepočítám -li šok,protože jinak by asi strom před kterým bylo to šáší by auto pěkně dokaličil.takhle to odneslo jen "pár drobností" . Zajímavé ,že když jsme ji vytáhli z auta-byla bosa a boty v autě nebyli nevím zda-li je potom někdo nalezl,my jsme po jejím vytažení a převrácení auta na kola jeli s asi hodinovým zpožděním domů.Takže to co je v prvním odkazu je nesmysl!

Datum: 29.12.14 22:49

Ahoj. Ty decelerační síly musí být šílené. Známý říkal, že telefon řidiče, který ho měl v kapsičce u košile, po nárazu auta našli 30 metrů daleko na uvláčeném poli. Ta kapsička byla uprostřed protržená. Tak, proč by se nemohly, při nárazu zout i boty. V mnohých ukázkách BESIPu, se při nárazech figurín, do dopravních prostředků, ty boty zouvají skoro vždy. A lítají i z chodců. Na lidském těle asi drží víc. Ahoj.

Datum: 29.12.14 22:55

Skutečně se zouvají. Stačí prohledat foto. Odkaz radši nebudu dávat

Datum: 30.12.14 00:12

Dcera měla velice těžkou autonehodu. Já jsem přijela ihned poté do nemocnice, kde mi dali její oblečení. Jako dnes si pamatuji, jak mi řekli, že našli jen jednu botu. Vzhledem k tomu, že jsem věděla o tom, co se povídá o vyzutých botách, tak ve mě zatrnulo. Je pravda, že dceru dávali na sále do kupy několik hodin. Ale žije...I s těmi vyzutými botami. Měla na nohou sportovní obuv, která jinak drží pevně na noze. U dcery se všichni divili, jak mohla vůbec vylítnout bočním oknem, jak se jím mohla protáhnout. Prostě ty všechny setrvačné a já nevím jaké další síly jsou neuvěřitelně velké.

Od: buss®
Datum: 30.12.14 10:24

Co je na tom zvláštního? Vše neupoutané, včetně řidiče letí původní rychlostí. Lze spočítat.

Datum: 30.12.14 10:21

Při smrtelné nehodě nebo i při bezvědomí se svalstvo v těle postiženého uvolní.Potom může dojít i k vyzutí boty,která na noze jinak sedí pevně.Takto nám to vysvětloval lékař při školení.

Datum: 30.12.14 14:14

Kamarád od záchranky mi říkal že se říká a velmi často to tak je že když se přijede k dopravní nehodě a je vyzutá jedna bota tak má ten člověk vážná zranění a pokud obě tak je často mrtvý ... jak tu už někdo vysvětloval je to fyzika .. při nárazu působí na tělo síla která jej tlačí dopředu ... auto jede 50 a při nárazu náhle zastaví tělo vevnitř však dál cestuje 50 km/h v lepším případě ho zastaví pás v tom horším cestuje skrze přední sklo a dále ..

Datum: 30.12.14 14:57

Smrt zouvá. Se tomu říká.

Ale hlavně to přetížení při nárazu.

A taky záchranáři by měli uvolnit zraněné nohy.

Ohodnoceno: 2x

Od: ju®
Datum: 30.12.14 15:54

Ano smrt skutečně zouvá jak popsáno výše, síly působící při nárazu a šokové uvolnění svalů při nárazu, typická nehoda na přechodu auto, boty a chodec různě daleko povětšině zakryt plachtou, proto i 50 a méně ve městech na přechodech, je nějvětší zárukou přežití chodce při střetu s vozidlem v %, někde je i graf od besipu jak stoupá počet těžce zraněných a mrtvých při zvyšování rychlosti...asi tak velmi zhruba

Datum: 31.12.14 22:50

zdravím,u nás v podniku před léty odstavovala policie havarovaná auta, než si je zase po nějaké době odváželi-bylo to v uzavřeném hlídaném objektu/teď se už to parkování nedělá/na odpolední večer jsme se někdy byli kouknout na to-ty nadělení...v té době jsem byl v učení,,,je už to přes 35 let a stále mi v ušich zní věta-koukni mezi pedály jsou tam boty,tak to byl určitě smrťák...takže už v té době se o tom běžně mluvilo...

Datum: 09.01.15 01:02

Dobrý den. Nevím, co jste viděl, ale z praxe mohu říct, že pokud chodec utrpí náraz od automobilu ve vysoké rychlosti, tak často doslova vyletí z bot. Téměř vždy je u takové nehody přítomna smrt pro tohoto chodce. Je mýtus, že by se boty schválně zouvali smrtelně zraněným. Pravda je taková, že zkrátka při vysokém nárazu člověk vyletí z bot (ne však vždycky). Také zálěží, co má za boty...

Od: chachar
Datum: 09.01.15 21:35

No tak je to jasné, boty si před každou jízdou přilepím chemoprénem, abych náhodou při nehodě neumřel. Já ti dám Smrťáku! Zajímavé články a fantazie lidí... :-D

Osobně bych se též přikláněl k teorii o působení síl při nárazu a troše porce náhody...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.