Problém s automatem - jede jen na dvojku

Od: Datum: 27.12.14 20:53 odpovědí: 2 změna: 29.12.14 17:56

Zdravím mám MB E210 E270 CDI naj 330 *** rok 00. Je tam automat v poslední době se mi stávalo že automat z ničeho nic vykopne rychlost a nejde zařadit musím dát N a pak D a zase to jelo pak se začlo stávat že tam zustala jen dvojka a auto nešlo točit přes 3000ot ale stačilo chcípnout cca 10s a pak to zase bylo ok ale dnes nepomohla ani hodina je neustale v nouzáku jede jen na dvojku v kopci drží takže hydro ok.Nevíte co to je olej?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.14 23:09

Obdobnou situaci jsem zažil v třílitorvém LUPu ( VW Lupo 3L - 1,2 ) ,ale tam nebyl klasický automat,ale robotizovaná převodovka -řazení elektrohydraulicky .Při rozjezdu za 1,pak za 2 a pkd se držela rychlost do 65-70km vše OK,pak i když bylo na sekvenční řazení šlo na 3 ,neutrál a ŘJ chcípla motortam šlo o opakovanou závadu "robota" ,a možná tomu pomohlo,že se nikdy neměnil olej,nevím jak dlouho byl ve firmě,ale dle sl.starších kolegů měnili už 3x převodovku!

Ohodnoceno: 0x

Od: zdendan*
Datum: 29.12.14 17:56
Prvně zkontroluj nebo si nech zkontrolovat hladinu oleje, také k němu přičichni jestli není cítit spáleninou. Vím, že taková rada je naprd, ale zajeď na diagnostiku, k někomu do garáže za 300 max500Kč. Měl jsem podobný problém na 221 a byl to snímač rychlosti, ovšem ten je součástí celé řídící jednotky. Mám G7, ty tam ještě máš skoro nesmrtelný 5ti kvalt a ten ti opraví skoro všude kde opravují MB. Nezapomeň, že je nutno měnit olej a filtr v převodovce. Nevím jak u tebe, u mně pravidelně po 60 000 km. Olej je podle tipu skříně, Podívej se na fórum MB.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.