Skoda citigo - xenony

Od: Datum: 27.12.14 14:32 odpovědí: 16 změna: 29.12.14 23:29

Dobry den,

Potreboval bych poradit, kdyz si chci dat do auta (skoda citigo) xenony co vsechno to obnasi?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.14 14:52

legálně? Ostřikovače světlomětů a jejich automatické naklápění.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.12.14 15:19

Přesně jak píše rádce a je jedno jestli je to u angličáka citiga nebo jiného auta. Prostě naklápění a ostřikování musí být plus samozřejmě holomogovaná světla a nejen nějaké HIDy

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.12.14 15:33

K čemu ty ostřikovače? nezdá se mi, že by třeba ptačí trus lámal světlo.

Ohodnoceno: 0x

Od: pit
Datum: 27.12.14 16:24

ostřikovače mít musí, protože když se zašpiní, tak se světlo rozptyluje. Na citigo xenony nedáte, jelikož se nedělají. Pokud uvažujete nad nelegální přestavbou, tak bych vám přál v noci silniční kontrolu a odebrání technického průkazu. Ono totiž to není nic příjemného, když proti vám jede někdo, kdo má předělaná obyč světla na xeny.

Datum: 27.12.14 21:50

Teď je aktualní při jízdě po dálnici takový ten solný prach na čelním skle a světlometech. Světlomet pak oslňuje stejně jako slepé Fabie 1 a pro řidiče je menší dohled.

Od: asd*
Datum: 27.12.14 16:22

Homologovaná světla = automatické naklápění a ostřikovače světlometů.

Mnohem jednodušší je nevymýšlet xenon ptákoviny, ale vrazit tam lepší žárovky (třeba Osram Nightbreaker)

Datum: 28.12.14 21:42

Ty mam na golfu a taky žádná výhra ty nightbreakery

Datum: 29.12.14 10:44

Pak musíš mít v háji paraboly. Nightbr. jsou opravdu dobrý, nevýhoda je cena a životnost (kolem 300 hodin)

Datum: 27.12.14 16:41

citigo to má v základu asi ste koupil čínu

Od: automan
Datum: 28.12.14 12:23

Tako pokud je to takový problém, tak na to kašlu. Netušil jsem, že je kolem toho takový humbuk :) Vím, že tam mám halogeny, ale líbí se mi, když světla svítí bíle než žlutě :) Myslel jsem si, že bude stačit koupit jen žárovky + redukce a žě to bude vše. Nečekel jsem, že budu muset mít na světech ostřikovače ... To snat u Citiga ani snad nejde. V každém případě, existuje halogenová žárovka, která svítí bíle?

Datum: 28.12.14 20:13

Ještě bych doplnil, že xenon musí být v čočce. Ne, žádný halogen nebude bilý, lze ovšem koupit halogen o něco bělejší, chcete-li méně žlutý. Hlavně nekupujte nehomologované žárovky ála xenon! Mrkněte např. na Osram Silverstar atd.

Datum: 28.12.14 21:45

proč bych nemohl mít nehomologovaný halogeny ala "xenon"..? ty modrý. Vždyť to svítí stejně. Jen u osramu to "žhaví" kratší dobu - dobré do dálkáčů..

Datum: 28.12.14 23:56

Vždyť si to sám píšeš. Protože jsou nehomologovaná, čili na veřejné cesty neschválená, nebo jinak řečeno zakázaná. Jde o to, že můžou svítit víc než schválené světla a tím oslňovat a ohrožovat ostatní řidiče. Na STK by jsi s takovými světly neměl projít a i policie, pokud je odhalí, by ti měla zakázat další jízdu.

Datum: 29.12.14 16:59

Nehomologované žárovky z xenon efektem jsou už z principu nesmysl! Jak může vlákno, které žhaví žlutě, svítit přes modré sklíčko bíle? :D

Datum: 29.12.14 23:29

Přes zelené sklíčko svítí žluté vlákno zeleně viz. semafor. Ty H4řky pak svítí bílomodře.

Datum: 29.12.14 10:48

Hodně bíle svítí ty Nightbr., dobře je vidět i za mokra. Hlavně nebrat modrý, s těma je za mokra vidět úplný... kulový.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.