Líh v rozprašovači jako odstraňovač námrazy

Od: Datum: 27.12.14 10:55 odpovědí: 11 změna: 29.12.14 23:08
avatar

Můžu použít technický líh v rozprašovači jako odstraňovač námrazy na skle? Vím že se prodávají různé směsi v rozprašovači, tady se mi však jedná o úsporu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 27.12.14 11:03

Můžeš. Technický na sklo, konzumní do žaludku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.12.14 11:41
avatar

Osobně míchám nemrznoucí kapalinu do ostřikovačů s lihem 1:1 a nikdy žádný problém .) v případě námrazy pouze stačí postříkat sklo ostřikovači a jede se...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 13:55
avatar

Lepší a ekologičtější je polití okna horkou či teplou vodou!Funguje 100%!

doplněno 27.12.14 16:04:

Aalo já při prvním použítí také i když jsem viděl souseda jak totéž děla na novém Báwu (530D měl ho v tu dobu asi jen měsíc za doslouživšího medvídka)!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aala
Datum: 27.12.14 14:49

Horkou vodu na zmrzlé sklo? To bych měla o to sklo strach.

Nehledě na to, že ne vždy je horká voda k dispozici.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.12.14 15:31

Se sklem se nic nestane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 15:47
avatar

Netřeba mít strach - ověřeno nesčetněkrát. Naposled při nedávné ledovici - byl jsem služebně ve Valmezu, Kolega tam přijel s Yetti z půjčovny - takže to auto nemělo dálkáč na zámky. Sice měl jakýsi rozmrazovací sprej, ale na půlcentimetr ledu to evidentně nestačilo. Takže jsem v klidu došel pro petku horké vody, auto jsme polili a jelo se.

Já už tyhle rozmrazovátka ani nevozím, beztak je to k ničemu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdendan*
Datum: 29.12.14 22:17

Taky bych měl strach. Malý ukanec ve skle, prudká změna teploty spojená s pnutím a mohlo by být vyděláno. Vím, že moje čelní sklo stojí 40 000Kč a tak to raději řeším zakrytím čelního skla nebo ranním škrábáním. Tím lihem jsem to nikdy nezloušel, ale nemusí to být blbé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 22:25
avatar

Zdendane-myslíte si to ale žel špatně-nic se nestane.opravdu ověřeno i s tím "ukamcem",paradoxně z asi centimetrového ukance někdy v listopadu se na círka 30cm před výměnou skla rozšířil až někdy v květnu-celou zimu a polévání skla vydržel !

doplněno 29.12.14 23:29: Promone-*palec* trošinku jsem se snažil najít ,již jednou jsi to tu loni psal že?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 22:53
avatar

Proč ne, klidně si škrabejte. Pro mě je x-krát pohodlnější a rychlejší polít sklo teplou vodou. Ono to má toiž i další efekt - spíše několik - jednak pokud máte sklo zašpiněné blátem, tak tím škrabáním si jej taky můžete - kupodivu poškrabat. protože hrubší zrnko nečistoty funguje jako brusivo. Dále - teplá voda mi uvolní stěrače, takže nehrozí nebezpečí utržení břitu gumičky. Dále - tím, že sklo poleju teplou vodou, tak se prohřeje a tím ho po nasednutí do kabiny nezafuním.

Pokud se týče toho prasknutí skla - přiznávám, že jsem jednou měl na skle malého pavouka - ale v tak pitomém místě že oslňoval při nízkém slunci. Jenže to by služebák, a šéf pravil - To je dobrý, ještě to neměň. Tak jsem to jednoho mrazivého dne chtěl dorazit - políval jsem to ne horkou, ale doslova vařící vodou z varné konve. Nic. Další den bylo -18°C a tak jsem to zopákl - zase nic. Tak jsem se po cestě stavil u svého servismena přes auta a příhodu mu vylíčil. No to jsem si dal - ten se řehnil, div že se po zemi neválel - prý že jako technik bych nemusel skočit na každou urban legend. Pak přišel k autu, našel pavouka a bouchnul do toho místa pěstí - pavouk byl rázem přes celé okno. Takže jsem jej nechal vyměnit a byl klid.

Takže to praktikuji dál - jak kouknu z okna a vidím, že je sklo neprůhledné, beru PETku a poleju to. Nikdy z toho důvodu žádné sklo neprasklo a to jsem už prostřídal slušnou řádku aut a dodávek. A i kdyby prasklo - myslím, že snad každý už dnes má připojištění čelního skla. Protože při stavu našich silnic a zejména při posypech v zimně je dost pravděpodobné, že sklo něco chytne.

Ale jak už jsem říkal - každý a koná, dle své úvahy. Klidně škrabejte dál. Pro mě je jen příjemné, že odjíždím z parkoviště dřív, než někteří proškrabou průhled jak do tanku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.12.14 23:08
avatar
Také to tak dělám. Pro malých mrazech teplejší vodu, cca 40C. V krutých mrazech se už bojím o sklo a tak raději 30C a větší množství. 2L pet láhev na jedno sklo, zrcátka a boční skla obvykle vyjde. Hlavně se sklo nemlzi zevnitř.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 14:13

Prý líh v ostřikovačích pozměnuje výsledek dechové zkoušky. :D - mě si vytáhli mimo auto :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.