Škoda favorit nejde se rozjet

Od: Datum: 26.12.14 11:37 odpovědí: 8 změna: 26.12.14 15:28

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám škoda favorit r.v 1989 a tuhle jsem jel pod plným plynem a najednou to jako kdyby cuklo a přestalo to jet. Rychlost tam jde to slyším jak tam cvakne ale nejde se rozjet jako kdyby byla furt máčklá spojka co stím? o.O Děkuji za rady! :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.14 11:59

Zdravím.Pokud by zůstala viset spojka,tak by šlo auto potlačit i se zařazenou rychlostí.Pokud ne,tak bych to viděl na nějakou zradu v převodovce.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.12.14 12:05

Když tam mám rychlost tak to normálně jde tlačit! :)

Datum: 26.12.14 12:13

Spojka to nebude, odešla převodovka !

Datum: 26.12.14 13:22
A co stím mám dělat?
Datum: 26.12.14 13:31

Vzhledem k tomu,zVašeho dotazu to vyplývá,že ani neidentifikujete závadu,tak je nasnadě jen jedna rada-dejte to do servisu!Nebo vzhledem ke stáří-odtáhnout na vrakoviště.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.12.14 13:32

Tedy s motorem nic není a se spojkou také ne?

Tak převodovka nebo táhla řazení. Když motor deceleruje nebo prudce akceleruje, tak vibruje a v kastli se zaklání. Tento pohyb omezuje reakční vzpěra. Silentblok na tyčce(vypadá to jako lízátko). Asi bude orván a rychlost to vyhazuje.

Jinak KO synchrony na převodovce (to jako dělají všechny rychlosti?). Nemůže to dělat protáčející se poloosa?

Jinak co stím asi dělat... Vyměnit převodovku.

Datum: 26.12.14 13:40

Jestli se vůz nerozjede po zařazení rychlosti,je to obyčejně prasklou poloosou.

doplněno 26.12.14 13:44:

Zvedni předek,zařaď rychlost a zkus otáčet koly.Na té straně,kde bude pohyb volný,je poloosa KO.

Datum: 26.12.14 15:28

já bych to vyděl na protočenej homokloub u předního kola

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.