Modelový rok a datum první registrace

Od: Datum: 25.12.14 19:55 odpovědí: 3 změna: 25.12.14 21:58

Zdravím, řeším tu takovou zajímavost. Ještě jsem se s tím nesetkal, z nudy si projíždím VIN několika svých vozidel dekodérem VIN a u jednoho mě zarazila jedna věc a to ta, že modelový rok je 1998, ale datum první registrace je 1997. Mám to chápat tak, že vozidlo bylo vyrobeno koncem roku, proto je modelový rok 98 a přitom bylo zaregistrováno ještě v roce 97? Přijde mi to divné, protože tu mám ejště jedno auto, které je vyrobeno v listopadu roku 2000 a modelový rok je taktéž 2000.
Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.14 20:03

"Mám to chápat tak, že vozidlo bylo vyrobeno koncem roku, proto je modelový rok 98 a přitom bylo zaregistrováno ještě v roce 97?"
Chápeš to správně.

Ohodnoceno: 0x

Od: we
Datum: 25.12.14 20:28

zcela běžná věc od výrobců vozidel, modelový rok se uvádí na trh zpravidla červenec až říjen kalendářního roku ...jako model roku následujícího...dělá to i Škodovka

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.12.14 21:58

Já mám taky dle VIN 1991 a jsem v TP 1990 listopad.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.