Volnoběh=vyšší opotřebení motoru?

Od: Datum: 24.12.14 22:51 odpovědí: 4 změna: 25.12.14 15:01

Ahoj, v manuálu na auto mám napsáno, že auta s častým provozem na volnoběh, jako jsou třeba policisté znamená vyšší zátěž pro auto. Myslí se tím třeba, že se motor hůře chladí, takže se spíná ventilátor chladiče? Dochází tedy už k nějakému vyššímu tepelnému namáhání motoru?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 24.12.14 23:20

Spíše je problém s mazáním, rychlejší degradace oleje, nízký tlak oleje, U dieselu volnoběh obvykle znamená nedosažení provozní teploty motoru, u benzínu nedostatečná teplota a vyšší zátěž katalyzátoru, zanášení zapalovacích svíček.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: asd*
Datum: 25.12.14 11:30

Motor jede, ale kilometry se nenačítají = pokud je výměna po 10000 km a čeká se až na počítadle naskáče 10t, tak k tomu ve skutečnosti je x motohodin kdy motor běžel na volnoběh = olej se musí měnit dřív, jinak se přetahuje životnost oleje i filtrů.

Jinak motor na volnoběh víc karbonuje a ucpává se výfuk (hlavně nafta) = občas to chce větší zátěž a vyhnat pavouky z výfuku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 25.12.14 11:38

Přesně,motor někdy potřebuje pěkně podržet pod krkem. Takové ty důchodcovské styly nebo častý volnoběh motoru moc neprospěje

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolo*
Datum: 25.12.14 15:01

Spíše jde o to jaký volnoběh.Je jasné,že volnoběh obecně motor ničí protože jsou tam vyšší rázy.Prostě při vzplanutí směsi ve válci dostane píst,klika a ložiska pořádnou ránu a ta rána je pro motor hlavně při volnoběhu tím šetrnější,čím je volnoběh vyšší.Takže je lepší u benzínu i nafty dát při volnoběhu vyšší otáčky.Taky při větších otáčkách je vyšší tlak oleje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.