Špatný vlnovec

Od: Datum: 23.12.14 01:23 odpovědí: 4 změna: 24.12.14 20:09
Czus, nevim jestli to sem patří, ale mám problém a potřebuju poradit. Mám VW GOLF V 1.4 TSI 2006. Měl sem bouračku, ťuknul do mě týpek, ale jen do zadku auta. Kufr, blatník, nárazník. Škoda cca 30.000,- Vše řešeno přes pojišťovnu bez problémů. Ovšem prasklý vlnovec nevyměněn. Od té doby cukání při sešlápnutí plynu, napřed občas, teď už častěj. Dnes blikání kontrolky závady řízení emisí. Po chvíli kontrolka svítila pořád, auto přestalo táhnout a jakoby vibrovat. Po zastavení, vypnutí motoru a nastartování kontrolka zmizela a nebyl problém. Může to být tím špatným vlnovcem nebo se mám připravit na něco horšího? Díky za odpověď.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.14 01:50

Vliv to mít bude. V každém případě to chce diagnostiku a vyčíst závady. Pravděpodobně motor padá do nouzového režimu. Diagnostika napoví proč. V každém případě bych vlnovec nejdřív nechal vyměnit, protože tam bude asi ještě jiná závada.

doplněno 24.12.14 00:22:

Je to pružné spojení výfuku s motorem, aby se výfuk neuklepal.

Ohodnoceno: 0x

Od: pavel41
Datum: 23.12.14 22:14

Proč se ten vlnovec vůbec používá?

Od: jyri®
Datum: 24.12.14 12:06

je to pružná část výfukového potrubí motor se na sineblockách hýbe skus přidat plyn a koukej na motor hýbe se kdyby tam vlnovec nebyl výfuk by se uklepal

Datum: 24.12.14 20:09

Vlnovec je něco jako kovová hadice. Dříve se používalo pružné spojení. Dvě příruby, grafitový prsten a příruby dotaženy šrouby podloženými pružinkami. Při kyvu to bylo jako kyčelní kloub a šrouby jako vazy. Třeba Favorit a Felicia to takto měli u katalyzátoru.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.